Veidai

2020.04.29 08:37

Pirmoji pelenės istorija karališkoje šeimoje: Kate Middleton ir princas Williamas mini vestuvių metines

LRT.lt 2020.04.29 08:37

Devintąsias vestuvių metines balandžio 29-ąją mini Kembridžo hercogai princas Williamas ir Kate Middleton. Sutuoktuvių ceremoniją kadaise žiūrėjo du milijardai žmonių, nuo tos dienos žiniasklaidos dėmesys karališkąją porą lydi ir visomis svarbiausiomis jų gyvenimo akimirkomis. Kartais net ir apkartindamas šeimos idilę.

Poros istoriją daugelis lygina su pasaka apie Pelenę – princai dažniausiai tuokdavosi su kilmingomis nuotakomis, o Kate nors ir atkeliavo iš turtingos, tačiau nekilmingos šeimos. Žinoma, mergina buvo puikiai išauklėta ir studijavo prestižiniame Škotijos Šv. Andriaus universitete.

Būtent ten studijuodama meno istoriją ji ir sutiko savo svajonių princą. Tiesa, princas Williamas, iš pradžių taip pat studijavęs meno istoriją, netrukus perėjo studijuoti geografijos, tačiau su Kate ir dar keliais bendramoksliais apsigyveno viename bute, rašė BBC.

Po poros metų, K. Middleton ir princo Williamo draugystė peraugo į romantiškus santykius. Žinoma, tai sulaukė ir didžiulio žiniasklaidos susidomėjimo – juos vis stengėsi užfiksuoti drauge, gaudė kiekvieną su poros santykiais susijusią naujieną.

Po kelių metų draugystės, 2007-ųjų pavasarį, Kate ir Williamas buvo išsiskyrę. Nors skyrybų priežasčių nei Bakingamo rūmai, nei patys Williamas ir Kate nekomentavo, spėliojama, kad būtent užplūdęs žiniasklaidos dėmesys kėlė įtampą poroje ir temdė jų laimę. Tiesa, išsiskyrę jie buvo vos keliems mėnesiams – tų pačių metų vasarą jie vėl pastebėti kartu.

2010-aisiais, atostogų Kenijoje metu, po aštuonerių metų draugystės princas Williamas pasipiršo, įteikamas savo išrinktajai žiedą su safyru ir deimantais, anksčiau priklausiusį jo motinai princesei Dianai.

Kaip princas Williamas pasakojo „On Demand News“ duotame interviu, taip jie norėjo, kad jo šviesios atminties motina tam tikra prasme būtų šalia. Vos pasklidus žiniai apie sužadėtuves, būsimos karališkosios tuoktuvės iškart pradėtos vadinti amžiaus vestuvėmis.

Į Londone esančią Vestminsterio abatiją 2011-ųjų balandžio 29-osios rytą, kaip skelbė BBC, susirinko apie du tūkstančius kilmingų svečių, skaičiuojama, kad du milijardai žmonių šį įvykį stebėjo per televiziją. Vyru ir žmona tapusiems princui Williamui ir jo žmonai buvo suteikti Kembridžo hercogų titulai.

Kaip ir pridera pagal tradiciją, princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherine 20-ojo amžiaus pradžios karieta važiavo Bakingamo rūmų link. Susirinkusi minia galėjo akies krašteliu išvysti jaunavedžius – airių gvardijos pulkininko uniformą vilkintį princą bei įspūdinga „Alexander McQueen“ sukurta nuotakos suknele pasipuošusią Kate.

Netrukus pora pasirodė Bakingamo rūmų balkone ir tūkstantinės minios akivaizdoje pasibučiavo. Šią karališkojo bučinio balkone tradiciją pradėjo princo Williamo tėvai, princesė Diana ir princas Charlesas.

Minėdami devintąsias savo santuokos metines, Kembridžo kunigaikščiai gali apkabinti tris savo vaikus – 2013-aisiais gimusį princą George`ą, 2015-aisiais gimusią princesę Charlotte, ir praėjusią savaitę antrąjį gimtadienį minėjusį princą Louisą.

Karališkosios šeimos nariams tenka atlaikyti nemenką žiniasklaidos dėmesio laviną, o neretai apie save tenka skaityti nemalonias naujienas ar gandus. Šių metų pradžioje princo Williamo brolis princas Harry su žmona Meghan Markle paskelbė atsitraukiantys nuo oficialių savo pareigų, o kaip vieną iš tokio sprendimo priežasčių įvardijo būtent perdėtą žiniasklaidos dėmesį.

Kembridžo hercogai taip pat patyrė, ką reiškia perdėtas žiniasklaidos dėmesys. 2012 metų rugsėjį blizgiame prancūzų žurnale „Closer“ ir regioniniame dienraštyje „La Provence“ buvo išspausdintos kunigaikštienės nuotraukos, kuriose ji deginasi iki pusės apsinuoginusi. Karališkoji pora tuo metu atostogavo Pietų Prancūzijoje – pilyje, priklausančioje vikontui Davidui Linley, karalienės Elžbietos II velionės sesers princesės Margaret sūnui.

Pasipiktinusi karališkoji pora netrukus po nuotraukų publikavimo ėmėsi teisinių veiksmų; jų advokatas sako, kad nuotraukos sutuoktiniams buvo itin skausmingas dalykas, nes sugrąžino prisiminimus apie Williamo motinos princesės Dianos žūtį per automobilio avariją Paryžiuje 1997 metais, persekiojant paparacams.

Pora ginčą teisme laimėjo ir ,kaip skelbė „The Guardian“, prancūzų žurnalas turėjo jiems sumokėti 100 tūkst. eurų kompensaciją už moralinę žalą.

Labai nemalonios antraštės Kembridžo hercogams pasirodė ir praėjusių metų pavasarį – bulvariniuose laikraščiuose ir naujienų portaluose buvo spėliojama dėl galimos princo Williamo neištikimybės žmonai su artima šeimos bičiule Rose Hanbury. Kunigaikščiai niekada nepatvirtino šių gandų, tačiau kilęs skandalas tapo nemenku išbandymu jų santykiams.

Nepaisant žiniasklaidoje pasirodančių gandų, minint devintąsias Kembridžo hercogų santuokos metines, teigiama, kad poros santykiai dabar yra tvirtesni nei kada nors anksčiau, paremti tarpusavio pagarba ir tuo, kaip jiedu vienas kitą papildo.