Veidai

2020.04.25 21:00

„Išvien“ dėkojo šiandienos herojams: šalies vadovai lenkė galvą, atlikėjai dainavo prie ligoninių

atnaujinta 23:27
Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.04.25 21:00

Simboline padėka medikams ir savanoriams, kovojantiems su pandemija ir padedantiems kitiems, tapo LRT TELEVIZIJOS eteryje skambėjęs koncertas „Išvien“. Jiems nusilenkė studijoje viešėjęs Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, padėkos žodžius perdavė šalies premjeras Saulius Skvernelis ir kiti. Žiūrovai taip pat turėjo išskirtinę galimybę pamatyti gydytojų, pareigūnų, savanorių darbo kasdienybę.

„Tam, kad žiūrovai pamatytų ir pajaustų, ką šiuo metu išgyvena dirbantieji karantino sąlygomis, parodėme autentiškus vaizdo įrašus, nufilmuotus mobiliaisiais telefonais pačių žmonių, kurie kasdien vyksta į darbą. Tai lyg dienoraščiai tyliųjų mūsų valstybės herojų.

Galbūt vėliau jų vardų nebeatsiminsime, tačiau šiandien juos tiesiog privalu parodyti. Norime jų liudijimais įžiebti vilties, optimizmo ir pasiryžimo kovoti šioje baisiausioje 21 a. kovoje“, – sako prodiuseris, renginio režisierius Dominykas Kubilius, koncertą vedęs drauge su žiūrovų pasiilgta Egle Daugėlaite.

„Išvien“ dėkojo šiandienos herojams: šalies vadovai lenkė galvą, atlikėjai dainavo prie ligoninių

„Man džiugu, kad žodis „išvien“ turi tokią plačią prasmę – iš vienų rankų, iš vienos širdies. Būna visko – susiskaldymo, ginčų, tačiau kilus rimtam pavojui esame vieningi. Šįkart mūsų priešas – sunkiai apčiuopiamas ir su juo sunku kovoti, tačiau matydamas žmonių ryžtą, narsą, pasišventimą savo darbui, kurį demonstruoja medikai,tikiu, kad viską įveiksime.

Džiugina, kad dauguma žmonių labai atsakingai vertina situaciją, pasilieka namuose, laikosi saugumo rekomendacijų, tad tikiu, kad galėsime didžiuotis, jog visi kartu perlaušime virusui stuburkaulį. Tačiau dar galutinai tos kovos nelaimėjome, todėl turime būti budrūs ir atsargūs. Manau, kad sienos dar kurį laiką bus privertos, tačiau susitvarkysime“, – sakė prezidentas G. Nausėda.

Medikams ir savanoriams nusilenkęs Gitanas Nausėda: ačiū jums už tai, ką darote

Prezidentas atsistojo ir nusilenkė šalies medikams ir savanoriams: „Visiems, kurie nemato savo šeimų ištisas savaites, kurie rizikuoja. Nuostabius darbus daro medikai, šauliai, visuomenininkai, verslininkai, kurie aukoja ir gamina tas priemones, kurios šiandien mums yra reikalingiausios. Ačiū jums.“ Prezidentas taip pat perdavė linkėjimus ir savo tėčiui, kuris kaip tik sveiksta po operacijos.

Medikams bei savanoriams dėkojo ir šalies premjeras Saulius Svernelis: „Ačiū, kad savo pareigą vykdote su didžiuliu atsidavimu ir pasiaukojimu, už tai, kad dirbate neskaičiuodami valandų ir netausodami savęs. Visi tai matome ir vertiname. Žinau, kad savo darbe nestokojate nestandartinių ir inovatyvių sprendimų, ryžto drąsiai eiti pirmyn kovojant dėl žmonių sveikatos ir gyvybių.

Šiandien tai ypač svarbu – kovojame su nematomu, bet labai pavojingu priešu. Jūs esate tos kovos priešakyje. Esu tikras, kad būtent gebėjimas taikyti nestandartinius sprendimus bei visuomenės susitelkimas lems galutinį rezultatą ir išmokys mus gyventi naujoje realybėje.“

Kunigas Ričardas Doveika ne tik dėkojo, bet ir vadino jį džiaugsmo vakaru: „Tai gyvenimo, gyvybės ir vilties tikrovėje vakaras. Keista džiaugtis tokiomis aplinkybėmis, tačiau tegul džiaugsmas tampa padrąsinimu. Sakoma, kad kol žmogus jaučia skausma, tol jis yra gyvas, kol jis jaučia kito skausmą, tol jis yra žmogus. Šiandien švenčiame žmogiškumo pergalę – atrodo, kad liga mus uždarė ir tamsa įtraukė į savo glėbį, tačiau kiekvienas uždegėme savo žiburėlį, savo maldos, tikėjimo, meilės, savanorystės, tikrumo.

Ta žiburėlių jūra tapo skaisčia šviesa. Kiekvienas galime didžiuotis, kad esame tos šviesos dalis. Mes visi kartu susitelkėme patarnauti gyvybei. Gyventi iš meilės yra dieviška. Tai ne statistika, ne skaičiai, o mūsų gyvenimai. Dėkodamas visiems, kurie laikosi tvarkos ir atranda stiprybės, noriu palinkėti, kad nepamestume tos jėgos, kuri mums leidžia būti kartu, išvien“, – sakė kunigas

„Lietuva išlieka viena mažiausiai pandemijos paliestų šalių. Tai ir visų mūsų žmonių nuopelnas. Karantino švelninimas gali atverti vartus virusui, tad visų prašau laikytis taisyklių – dėvėti kaukes, laikytis atstumo, plautis rankas. Likime atsakingi ir kontroliuokime infekcijos plitimą. Laikykitės rekomendacijų, jei gerbiate medikų darbą. Tai didžiausia padėka ir sveikinimas, artėjančios balandžio 27-osios, Medicinos darbuotojų dienos proga.

Mes, medikai, pajutome didžiulę moralinę ir netgi materialinę pagalbą. Gydytojai dėvi už žmonių paaukotus pinigus įsigytas apsaugos priemones“, – kalbėjo gydytojas, Santaros klinikų gydytojų profesinės sąjungos pirmininkas Valdas Pečeliūnas.

Savo kasdienybę parodę medikai, paramedikai, savanoriai, kūrėjai, menininkai, mokslininkai. Gydytoja anesteziologė Ingrida Lisauskienė sakė, kad medikai atsidūrė kare, kuriam neįmanoma pasiruošti: „Nė vienas neatsisakėme. Visų mūsų žinių ir pastangų reikia, tik taip išgyvensime šį etapą. Fizinis, moralinis ir emocinis nuovargis – baisus. Buvo lengviau, kai dirbau įprastiniu ritmu. Beveik visi medikai išsikraustė iš namų, aš namo grįžau pirmą kartą po trijų savaičių, gavusi testo rezultatus ir sužinojusi, kad neužsikrėčiau."

Nors ir pavargsta, kiekvieną savo darbo dieną vadina medicinos studentas Laurynas Maciulevičius jis pripažįsta, kad būti vienam nelegva, tačiau jis atsiskyrė nuo namiškių, kad nekeltų rizikos savo artimiesiems. Daugelis medicinos darbuotojų taip pat pasakojo jau kelias savaitęs negalintys apkabinti savo šeimų.

Nepaisydami nuovargio darbuojasi Šaulių sąjungos bei psichologinę pagalbą teikiančių linijų savanoriai. Darbuojasi ir verslininkai, maisto gamintojai, kurie net ir susidurdami su finansiniais sunkumais nenuleidžia rankų ir prisideda kuo gali. Karantinas keitė pardavėjų, laiškininkų, žurnalistų ir kt. darbą.

Renginio transliacija karantino sąlygomis vyko iš LRT TV studijos – dalis muzikos atlikėjų pasirodymų buvo nufilmuota iš anksto, dalis – tiesioginiai pasijungimai. Kai kurie dainininkai uždainavo ne studijoje – Merūnas, Ovidijus Vyšniauskas, Vilius ir Violeta Tarasovai, Bjelle, Irūna Puzaraitė, „8 kambarys“, Aleksandras Ivanauskas-Fara dainavo prie gydymo įstaigų, kur jų dainų medikai klausėsi per langus.

Įspūdingą pasirodymą dovanojo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos vyrų choras „Kariūnas“, kareivinėse atlikęs dainą „Sakalai.“

Studijoje viešėjusi LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė priminė, kad karantino metu LRT taip pat sugrąžino simbolinę iniciatyvą „Keliu vėliavą“ – šalies gyventojai kviečiami savo namų languose, balkonuose ar kiemuose išsikelti Lietuvos vėliavą ir taip pat parodyti mūsų vienybę ir išreikšti palaikymą tiems, kurie kovoja su koronavirusu priešakinėse linijose.

Gyventojai kviečiami išsikelti valstybinę trispalvę arba istorinę su Vyčiu vėliavą, neturintieji vėliavos – ją nusipiešti ar sudėlioti iš namuose turimų medžiagų.

Medikų ir savanorių kasdienybė, gražiausios atlikėjų dainos ir koncerto „Išvien“ akimirkos – nuotraukų galerijoje ir koncerto įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.