Naujienų srautas

Veidai2020.04.24 10:58

Visus prestižiškiausiais apdovanojimus bent po kartą pelniusi Barbra Streisand mini gimtadienį

Amerikiečių dainininkei, dainų autorei, aktorei, rašytojai ir režisierei Barbrai Streisand balandžio 24-ąją sukanka 78-eri. Ji laikoma viena sėkmingiausių moterų šou versle. Vos pirmą kartą nominuota „Oskarui“, juo ir buvo apdovanota. Pirmąjį kino akademijos apdovanojimą jai atnešė filmas „Juokinga mergina“.

Barba Streisand gimė 1942-aisiais Niujorke, JAV. Tikrajame jos varde yra dar viena „a“ raidė, bet karjeros pradžioje ji jos atsisakė, kad labiau išsiskirtų. Jau mokykloje ėmė dainuoti, vėliau ėmėsi ir vaidybos. Jos didžiąja karjeros pradžia laikomi 1962-ieji, kai B. Streisand debiutavo Brodvėjuje. Neilgai trukus išleido ir savo pirmąjį muzikos albumą. Už jį pelnė du „Grammy“ apdovanojimus, tapdama tuo metu jauniausia atlikėja, įvertinta šia statulėle.

Įvairiapusė karjera, pažymėta įspūdingais apdovanojimais ir laimėjimais: Barbrai Streisand – 78-eri

Nepaisant koncertinės sėkmės, B. Streisand pasirinko pasirodymus Brodvėjuje. Už vaidmenį pasirodyme „Juokinga mergina“ ji buvo nominuota „Tony“ apdovanojimui.

Neilgai trukus, Barbra pradėjo karjerą ir televizijoje. Šis debiutas taip pat buvo sėkmingas. Šou „Mano vardas Barbra“ įvertintas 5 „Emmy“ apdovanojimais. Kiek vėliau Brodvėjaus pasirodymas „Juokinga mergina“ adaptuotas ir kine. Vaidmuo šioje juostoje B. Streisand atnešė dar daugiau įvertinimų – Kino akademijos ir „Auksinio gaublio“ statulėles.

Per 6 dešimtmečius trunkančią karjerą, B. Streisand sukūrė daugybę auksinių ir platininių albumų ir yra laikoma viena pelningiausių atlikėjų moterų visame pasaulyje. Iš viso yra pardavusi apie 250 milijonų įrašų visame pasaulyje. Į istoriją B. Streisand įsirašė ir dėl surinktų apdovanojimų – ji apdovanota vadinamaisiais keturiais prestižiškiausiais apdovanojimais – „Oskarais“, „Tony“ „Emmy“ ir „Grammy“ bei „Auksinių gaublių“ statulėlėmis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi