Veidai

2020.04.28 08:36

Edgaras Montvidas: baisu prisipažinti, bet ištuštėjęs Londonas man pradeda patikti

Nemira Pumprickaitė, LRT RADIJO laida „C‘mon, Nemira“, LRT.lt2020.04.28 08:36

Tenoras Edgaras Montvidas karantino nepatogumus išgyvena Jungtinės Karalystės sostinėje. Pačiame Londono centre gyvenantis dainininkas LRT RADIJUI sako, kad nuolat aktyvus ir triukšmingas miestas dabar atsiskleidžia kitomis spalvomis. „Galima pastebėti ir džiaugtis architektūra. Londonas tapo labiau kontinentinis miestas – kaip Viena ar Berlynas šeštadienį ar sekmadienį“, – sako jis.


Jūs nepatikėtumėte, koks Londonas šiuo metu yra ramus, sako E. Montvidas. „Baisu prisipažinti, bet man jis toks pradeda patikti. Žmonių praktiškai visiškai nėra“, – tikina garsus Lietuvos tenoras.

Pašnekovas gyvena pačiame Londono centre, kuriame verda pagrindinis miesto gyvenimas, tačiau dabar, anot jo, „vos vienas kitas žmogus praeina gatve“. „Automobilių taip pat nėra. Ir šiaip šeštadieniais ir sekmadieniais rajone, kuriame gyvenu, yra ramu, – pasakoja dainininkas. – Buvau nuėjęs pasivaikščioti po parką, tai žmonių taip pat nedaug, visi sąmoningi – laikosi to nurodyto atstumo.“

Yra tam tikrų vietų Londone, kur niekada nerasi jokios tylos ir ramybės, nes gatvėse būna būriai turistų, gatvės muzikantų, pilnos žmonių kavinės. Šiuo metu visa tai yra tarsi išjungta.

Londonas, anot dainininko, jam atsivėrė visai kitomis spalvomis. E. Montvidas atvirauja, kad ramus ir tylus didmiestis jam yra arčiau širdies.

„Išėjus pasivaikščioti ir norint pereiti per gatvę, tau nereikia žiūrėti į kairę ir dešinę. Nėra automobilių. Galima pastebėti ir džiaugtis architektūra. Londonas tapo labiau kontinentinis miestas – kaip Viena ar Berlynas šeštadienį ar sekmadienį, kur gyvenimas yra kur kas ramesnis, daugybė parduotuvių ten savaitgaliais nedirba.

Medikai yra priversti naudoti net šiukšlių maišus tam, kad galėtų pasigaminti kažkokius apsauginius chalatus. Jie turi bėgti į statybinių medžiagų parduotuves, kad ten galėtų nusipirkti apsaugines kaukes.

Londonas niekada tuo nepasižymėdavo, jis visada buvo toks aktyvus, jame būdavo daug žmonių – nesvarbu kokia tai savaitės diena. O dabar jis yra tiesiog neatpažįstamas. Yra tam tikrų vietų Londone, kur niekada nerasi jokios tylos ir ramybės, nes gatvėse būna būriai turistų, gatvės muzikantų, pilnos žmonių kavinės. Šiuo metu visa tai yra tarsi išjungta“, – naują didmiesčio ritmo paveikslą piešia pašnekovas.

Paklaustas, kokia yra sveikatos apsaugos sistemos situacija karalystėje, E. Montvidas sako, kad Anglijos valdžia yra nuolat kritikuojama dėl negebėjimo aprūpinti medikus apsaugos priemonėmis. „Britanijos valdžia yra nuolat kritikuojama. Ypatingai šiuo metu. Kiek stebiu žiniose, tai jų tas pažadas suteikti medikams apsaugines kaukes, drabužius, pirštines yra neišpildomas“, – sako Londone gyvenantis dainininkas.

Tai išgyvena didžiulė armija mano kolegų. Tiems, kurių darbo vieta yra scenoje, šiuo metu yra didžiulio išbandymo laikas.

Anot jo, įvairiose medijos platformose galima matyti, kad medikai Anglijoje neretai yra priversti apsaugos priemonėmis apsirūpinti patys. „Nuolat sklando informacija nuo viruso pradžios, kad medikai yra priversti naudoti net šiukšlių maišus tam, kad galėtų pasigaminti kažkokius apsauginius chalatus, – pasakoja dainininkas. – Jie turi bėgti į statybinių medžiagų parduotuves, kad ten galėtų nusipirkti apsaugines kaukes.“

Man yra labai keista, kad tokia išsivysčiusi šalis, nepaisant to, kad ketvirtadieniais yra plojama sveikatos priežiūros sektoriaus darbuotojams, nedaro realių veiksmų, realių žingsnių, kad padėtų medikams, sako jis. „Vyriausybė nuolat žada, spaudos konferencijose vis pateikia skaičių, kiek medicinos darbuotojų yra aprūpinti tomis saugos priemonėmis, tačiau tai toli gražu nėra tie skaičiai, kuriais gali pasigirti, pavyzdžiui, vokiečiai“, – keblią sveikatos priežiūros situaciją Jungtinėje Karalystėje nušviečia E. Montvidas.

Dainininkas sako, kad kol kas suplanuoti koncertai ir spektakliai Lietuvoje nėra atšaukiami, o ieškoma kitų datų, kuomet būtų galima juos perkelti ir rengti. Anot jo, liūdnesnė situacija yra kitose šalyse.

„O štai pasirodymai Jungtinėse Amerikos Valstijose, Olandijoje ir Prancūzijoje, deja, buvo atšaukti, – sako E. Montvidas. – Tai išgyvena didžiulė armija mano kolegų. Tiems, kurių darbo vieta yra scenoje, šiuo metu yra didžiulio išbandymo laikas.“

Visas pokalbis su tenoru Edgaru Montvidu – radijo įraše

Parengė Vismantas Žuklevičius


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt