Veidai

2020.04.27 08:33

Žilvinas Žvagulis optimizmo nepraranda, o žmoną įsimyli iš naujo: gyvename kaip per medaus mėnesį

LRT TELEVIZIJOS laida „Stilius“, LRT.lt2020.04.27 08:33

Nesutarimų namuose neliko – dėl karantino poveikio santykiams keista ir pačiam dainininkui Žilvinui Žvaguliui. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“ absoliučiu optimistu save vadinantis verslininkas neslepia, kad jaudinasi dėl sustojusių veiklų, tačiau tiki, kad viskam aprimus bus pirmas, šausiantis į viršų. „Daug metų mokiausi, kad galėčiau stovėti scenoje“, – pabrėžia į kritiką dėmesio nekreipiantis muzikantas.

Šie metai Ž. Žvaguliui įstrigs ilgam – kaip ir kiekvienam iš mūsų. Visą pasaulį sukaustė virusas, tačiau žinomas dainininkas stengiasi išlikti ramus ir priimti esamą situaciją kaip privalomą poilsį, kurį galima panaudoti patiems įvairiausiems dalykams. Ž. Žvagulis juokauja, kad net jų šunį Arą savaip veikia per karantiną namuose nuolatos besisukantys šeimininkai.

„Pirmos dienos buvo geros, poilsis, tiesiog kaifas – neturėjome tiek poilsio dienų, kad tiesiog ilsėtumėmės. Paskui pamatėme, kiek yra dulkių – namus ploviau, valiau. Aišku, tas dalykas yra blogas, bet visi jį turime kažkaip išgyventi... Mūsų šuo pakrikęs, nežino, ką daryti – jam aštuoneri metai, bet per tiek laiko nebuvome su juo nonstop tiek laiko, kaip per tas dienas. Aš į tą dalyką žiūriu ramiai, reikia išgyventi ir tiek, nes nieko nepakeisime – nei aš, nei jūs.

Susivežiau namo instrumentus ir supratau, kad išvis nebemoku groti. Tai sėdžiu dabar po dvi tris valandas. Sūnus yra grįžęs iš Anglijos, dalijamės patirtimi – jis po muzikinių studijų, tai kol kas turime, ką veikti. Nežinau, kas bus po mėnesio ar po dviejų, neduok Dieve. Linkiu visiems, kad būtų po mėnesio“, – mintimis dalijasi pašnekovas.

Kad ir kaip ramiai žvelgtų į esamą situaciją, Ž. Žvagulis su žmona Irena Starošaite patyrė nelengvų išgyvenimų dėl sūnaus Vakario, studijuojančio Didžiojoje Britanijoje. Tėvai labai jaudinosi, kad jis spėtų grįžti į Lietuvą prieš paskelbiant karantiną, tačiau viskas baigėsi laimingai – dabar šeima kartu.

„Jis labai dažnai grįžta, jam ten nepatinka, o man labai patinka, kad jam nepatinka. Patinka, kad jis grįžinėja kas dvi savaites kelioms dienoms padirbti garso įrašų studijoje. Džiaugiuosi, kad jis laiku grįžo. Truputį sulaikėme jo jaunystę – parą laiko protestavo, putas leido, bet praėjo, dabar laimingas. Dabar, jeigu išleidžiame, tai į studiją kažko pasiimti, kur jis patalpose vienas, tai nėra taip baisu“, – pasakoja atlikėjas.

Pykčių beveik nėra – absoliučiai jokių, man net keista su manimi tokiu. Aš tai žinau save – ji visą laiką mūsų ramybės įsikūnijimas. Mane ji taip nuramino, kad aš kaip migdomųjų prisivalgęs – vaikštau sau ramus, pridusęs.

Nors Ž. Žvagulis su visa šeima sąžiningai laikosi paskelbto karantino taisyklių ir stengiasi nestokoti optimizmo, vis dėlto prisipažįsta, kad kartais susimąsto apie tikimybę, jog įmanomi ir blogesni scenarijai. Taip gali nutikti, jeigu žmonės, pritrūkę sąmoningumo, elgsis ne pagal taisykles. Akivaizdu, jog nuolatinis sėdėjimas namuose gali sukelti bėdų ne vieno psichikai ir kantrybei.

„Jeigu taip darytų visi iki vieno, tai gal greičiau viskas baigtųsi. Mes labai tvarkingai laikomės visų taisyklių. Tiesiog klausomės, elgiamės taip, kaip reikia elgtis. Jeigu taip nesielgs visi, tai kankinsimės dar ilgai. Aš vis dar esu optimistas, bet jei taip bus iki Naujųjų metų, tai tada jau tikrai mišios, išbandymas visoms šeimoms. Žmonėms gali gi nuvažiuoti stogas“, – svarsto dainininkas.

I. Starošaitė negaili komplimentų savo vyrui, kuris nekeldamas namuose panikos vis atranda seniai pamirštas veiklas. Moteris netgi prisipažįsta įsimylinti savo vyrą iš naujo.

„Aš labai džiaugiuosi, kad mes sugebame išlaikyti ramybę. Viskas geryn, pamačiau savo vyro gerąsias puses. Aš jau galvojau, kad jis nemoka dulkių siurblio įjungti, bet pamačiau, kad moka. Ir netgi išplauti grindis, sutvarkyti, gražiai papuošti, paruošti viską vakarienei. Nežinau, kaip jis – aš jį po truputį įsimyliu.

Suprato, matyt, Žilvinas, kad bet kokiu metu bet kur gali atsitikti visko. Neverta pyktis, reikia susirasti sau pakeleivį vis tik tame sunkiame kelyje. Dabar visi susodinti į būdeles ir toje būdelėje būtų smagu gerai leisti laiką, turėti su kuo pasišnekėti, kažkokių užsiėmimų. Žilvinas vėl instrumentus pradėjo čiupinėti... Jau mąstome ir apie vieną kitą dainą“, – atvirauja ji.

Prisimena praėjusią krizę – atsigauti prireikė kelerių metų

Nors nestinga nuomonių, jog negandoms pasibaigus gali pasipilti skyrybos, klausantis Žvagulių atrodo atvirkščiai – jų šeimoje įsivyravo santykių idilė. Po daugiau nei dvidešimt metų, praleistų kartu, dainininkas, kaip ir jo sutuoktinė, pripažįsta apie iš naujo užgimstančius romantiškus jausmus. Nors per ilgus kartu praleistus metus būta visko, visad gelbėdavo koncertai, po kurių abiejų veidus papuošdavo šypsenos.

„Iki koronos mes išsipykome, o dabar išgyvename medaus mėnesį. Kol kas viskas gerai, kad taip ir toliau būtų. Aš bijau, kad pradedu Starošaitę įsimylėti iš naujo. Sakau, pykčių beveik nėra – absoliučiai jokių, man net keista su manimi tokiu. Aš tai žinau save – ji visą laiką mūsų ramybės įsikūnijimas. Mane ji taip nuramino, kad aš kaip migdomųjų prisivalgęs – vaikštau sau ramus, pridusęs. Visiems linkiu, kad taip būtų – į viską stengtis žiūrėti pozityviai“, – sako Ž. Žvagulis.

Po daugiau nei 20 metų santuokos Žvaguliai karantine šypsosi: atrodo, kad pradedame vienas kitą vėl įsimylėti

Kad ir koks sunkus laikotarpis būtų, nuo negatyvių minčių jį gelbsti jo mylimi anūkai Barbora ir Bernardas. Deja, šiuo metu bendrauti su jais tenka nuotoliniu būdu, bet dainininkas neslepia – kai tik gali, nieko negailėdamas lepina mažuosius. Tiesa, dėl to sulaukia priekaištų iš Ąžuolo ir Inetos, bet savo vaikams turi tokį atsakymą – dosnus anūkams bus ir toliau, o tėvų reikalas – tinkamai auklėti vaikus.

„Turėtų tą anūkę nuolat auginti, nemanau, kad būtų išprotėjęs senelis. Kai prieš koroną džiaugėmės abiem anūkais, juos išvežęs sakė: dabar negalėčiau vaikų auginti. <...> Ačiū Dievui, kad bent pakėlė balsą, kad prie spintelės, kur saldainiai, galima prieiti tik atsiklausus ir tik vieną saldainį paimti, o tai būtų dar ir dantų gadinimas. Bet senelis nupirko ir naujų žaislų, ir džiakuzį pripylė, ir maudynes suorganizavo. Jiems čia smagu – paskui verkė, nenorėjo išvažiuoti“, – pasakoja I. Starošaitė.

Gražu matyti Ž. Žvagulio pozityvumą, tačiau greta lengvų minčių sukasi ir jo nerimas dėl sustojusių veiklų. Sustingo šakočių gamyba, sustabdyta koncertinė veikla. Tačiau būtent dainininkui tenka išlaikyti darbuotojus, sumokėti paskolas. Jis puikiai suvokia: tiek dainavimas, tiek šakočiai nėra pirmos būtinybės dalykai, kurių žmonėms prisireiks pirmiausia, kai tik baigsis šis sunkus laikotarpis.

Mūsų verslas bet kokiu atveju atsigaus paskutinis. Puikiai atsimenu 2009 metus – reikėjo dvejų trejų metų, kol pradėjome atsigauti. Atsigauna gi maisto prekyba, paslaugos ir t. t., žmonės eina į miestą, restoranus, bet be dainavimo galima išsiversti. Įsijungi jutubą ir klausai, ką nori.

„Bijau sakyti, kad yra blogai – yra blogai, bet kai aš žinau, kad kai kam dar blogiau, tai džiaugiuosi, kad man dar taip yra. Bet mūsų verslas bet kokiu atveju atsigaus paskutinis. Puikiai atsimenu 2009 metus – reikėjo dvejų trejų metų, kol pradėjome atsigauti. Atsigauna gi maisto prekyba, paslaugos ir t. t., žmonės eina į miestą, restoranus, bet be dainavimo galima išsiversti. Įsijungi jutubą ir klausai, ką nori. Bet tai yra proga pagalvoti, gimsta naujos dainos. Darbas visiškai nesustojo. Esu entuziastas ir absoliutus optimistas.

Sunkiausia su mūsų kepykla: ten daug darbuotojų, gaila jų, bet visus laikome, nė vieno neatleidome. Stebiu, kas vyksta finansų plotmėje, kaip Vyriausybė padės verslui, nes jeigu aš neturėsiu pinigų, tai ką man? Yra du variantai: arba padeda išsilaikyti, arba tu bankrutuoji“, – kalba Ž. Žvagulis.

Jis atviras – tenka leisti ir savo santaupas, tačiau šie metai žinomam dainininkui įsimins ne vien dėl pasaulinės pandemijos bei priverstinės izoliacijos namuose. Vasarą Ž. Žvagulis švęs 55-erių metų jubiliejų. Ir nors dabar kai kurie koncertai atšaukti, jis tikisi, jog rudenį planuojami pasirodymai įvyks. Ir net su trenksmu.

„Arenos prasideda nuo lapkričio 14-os, viską esu tvarkingai susidėliojęs ir tikiuosi, kad koronavirusas sėkmingai vasaros pradžioje baigsis, visi po truputį įsivažiuos, atsigaus ir aš būsiu tas, kuris šaus pirmas. Aš taip galvoju, taip naktimis sapnuoju – mano sapnai dažnai įsigyvendina. Daug buvę nelaimingų situacijų versle, bet kažkada turi pasisekti. Negaliu sakyti, kad šita situacija laiminga – ji kol kas šiek tiek dar teikianti entuziazmo“, – mintimis dalijasi laidos herojus.

Jei scenoje stovi 35 metus, vadinasi, turi klausytojų, pažymi Ž. Žvagulis. Jis nesimaivo – retkarčiais įlenda į internetą paskaitinėti, kas ką rašo. Tiesa – tada savaitę nesinori ir prie mikrofono eiti, tačiau galiausiai viskas susiveda į viena – juk dainuoji ne tiems, kurie turi ką pasakyti nieko neveikdami. „Aš geriau užsiimu savo darbu ir viskas. Daug metų mokiausi tam, kad galėčiau stovėti scenoje“, – pabrėžia vyras.

Koronavirusas išvargino jau daugelį – ir pats pašnekovas sako apribojęs naujienų srautą, nes vien blogos žinios ima rauti stogą. Šiuo metu ir daugelio iš mūsų norai gerokai kuklesni. Žvaguliai, kaip ir visi, tikisi, jog greitai sukaustytas gyvenimas pasikeis, nemalonumai baigsis – ir ne itin skausmingai. Ž. Žvagulis priduria: net ir tokioje situacijoje reikia išmokti kuo daugiau šypsotis ir į viską žvelgti pozityviai. Juk ne šiaip sau likimas laikinai privertė sustoti visą pasaulį.

„Kad viskas atsistatytų į vietas – jeigu viskas atsistatys taip, kaip buvo iki tol, būsiu laimingiausias žmogus pasaulyje. Šypsotis, nes kiekvieną gali pasiekti tas dalykas, bet reikia elgtis taip, kad nepasiektų. Aš negalvoju – aš žinau, kad viskas bus gerai, tikėkite manimi, tik elkitės civilizuotai, kad nebūtų dar blogiau“, – pataria muzikantas.

Plačiau – balandžio 18 d. laidos „Stilius“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Po daugiau nei 20 metų santuokos Žvaguliai karantine šypsosi: atrodo, kad pradedame vienas kitą vėl įsimylėti
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt