Veidai

2020.04.24 08:39

7 klausimai energijos užtaisui Vidui Bareikiui: paminėjo ir filmą, primenantį jo gyvenimą

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.04.24 08:39

„Gyvenu nuosavame name, tad kaimynams netrukdau jei užklupusį liūdesį prie pianino išlieju antrą valandą nakties, taip gimsta kai kurios dainos“, – apie kovos su slogia nuotaika būdus portalui LRT.lt pasakoja atlikėjas Vidas Bareikis, save vadinantis kino fanatiku. Jis prasitarė, kokį filmą yra matęs dešimtis kartų ir kokių talentų atrado per karantiną.

– Jau daugiau nei mėnesį visi laikomės karantino, ko per šį laikotarpį labiausiai trūksta?

– Kadangi pastaruoju metu tai sapnuoju dažniausiai, sakyčiau, kad labiausiai man trūksta trijų dalykų. Pirmiausia, labai pasiilgau koncertų.

Taip pat labai trūksta bendrų treniruočių su kolegomis iš karate kiokušin klubo, su kuriais paprastai kartu treniruojamės, bėgame krosą. Dabar treniruotės vyksta tik nuotoliniu būdu ir treniruotis tenka individualiai. Smagu tai, kad dabar mankštinamės kartu su sūnumi, tačiau jau norėčiau susitikti su savo karate bendruomene.

Pasiilgstu ir draugų susibūrimų – jau taip norėtųsi pasikviesti ką nors į svečius, pavakaroti ir pabendrauti.

– Ką pavadintumėte didžiausiais atradimais per karantiną?

– Didžiausi atradimai susiję su maisto ruošimu. Nori nenori, šiuo laikotarpiu gaminti tenka daugiau. Anksčiau maniau, kad maistas tėra priemonė alkiui numalšinti, tačiau dabar galvoju, kad tai – tam tikras menas ir tam tikra aistra.

Man patinka pagaminti ką nors skaniau ir gražiau. Pastarojo meto mano firminiai patiekalai – „Bolognese“ makaronai su kalakutienos faršu bei padažu, vištienos kulšelės meduje, be to, labai mėgstu kokteilius, tad pastaruoju metu vienas mano mėgstamiausių – su avokadu, špinatais, riešutų sviestu, bananais ir datulėmis. Paprastai mano racione vyrauja sveikesnis maistas.

– Ką darote, kai būna liūdna?

– Jei turiu daugiau veiklos, neturiu laiko liūdėti. Kadangi mėgstu būti tarp žmonių, kartais būna liūdnoka, kai po sunkių darbų grįžtu namo ir būnu vienas. Tačiau tas mano liūdesys dažniausiai transformuojasi į dainą.

Kadangi gyvenu nuosavame name, kaimynams netrukdau netgi jei savo liūdesį prie pianino išlieju antrą valandą nakties, taip gali gimti koks nors „Bradas Pitas“ ar kokia nors ilgesingesnė daina.

– Ką pavadintumėte laiko gaišimu? Pavyzdžiui, dažnas sako, kad laiko gaila indų plovimui ar grindų valymui, laukimui spūstyse..

– Seniau mane erzindavo ir kankindavo buitis, tačiau dabar pagalvoju, kad jei susitvarkius namus aplanko malonus jausmas, tam tikra laimė ar harmonija, tai nėra laiko gaišimas. Galbūt dabar laiko gaišimu pavadinčiau darbą, kurio daryti nenoriu ir nemoku.

Pavyzdžiui, praėjusiais metais prisiverčiau nugenėti kieme esančius krūmus, tačiau po poros valandų darbo, sukaitęs ir susinervinęs, kad nubukinau pjūklą, o nieko doro nenuveikiau, susiradau specialistą, kuris vos per pusantros valandos viską puikiausiai sutvarkė. Supratau, kad kartais verčiau skirti laiko savo veiklai ir uždirbti keliasdešimt eurų, o veiklas, kurių atlikti nenori ir nesugebi, patikėti profesionalams.

Tiesa, šiemet planuojame statyti namelį medyje. Nežinau, kaip seksis, tačiau tikiu, kad man bus įdomu, ieškau informacijos, apie tai žiūriu vaizdo siužetus internete ir manau, kad tai bus puikus laiko praleidimo būdas.

– Kokį filmą matėte daugiausiai kartų?

– Iš tiesų esu didelis kino, teatro ir muzikos fanatikas. Jei koks nors kūrinys man patinka, galiu jį sukti ir sukti. Weso Andersono animacinį filmą suaugusiems „Fantastic Mister Fox“ turbūt galėčiau pavadinti savo mėgstamiausiu filmu, kurį žiūrėjau ne dešimt ir net ne dvidešimt kartų. Jis – gyvenimiškas, juokingas ir tam tikra prasme atspindintis mano gyvenimą.

Taip pat labai patiko pirmos dvi „Krikštatėvio“ dalys, kurias taip pat mačiau ne kartą. Netgi turėjau tradiciją, kad vykdamas į užsienį būtent šį filmą žiūrėdavau lėktuve ar viešbutyje. Ne kartą esu žiūrėjus savo mėgstamus Larso von Triero filmus – „Dogvilis“, „Šokėja tamsoje“, „Prieš bangas“ ir kt.

– Koks yra mėgstamiausias drabužis?

– Mano silpnybė ir neatsiejama garderobo dalis, žinoma, yra sportiniai kostiumai. Kadangi esu daug judantis (mėgstu judėti scenoje, sportuoju, o ir gyvenime, jei reikia kur nors nusigauti neretai tiesiog nubėgu), sportinė apranga – geriausiai mano gyvenimo ritmą atspindintis drabužis.

– Be ko neįsivaizduojate savo dienos?

– Be mankštos, šalto dušo, šypsenos ir priminimo mylimiems žmonėms, kad juos myliu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.