Veidai

2020.04.24 20:58

Inga Valinskienė gilių iškirpčių atsisakė: buvau įkaitė stereotipo, kad scenoje turi atrodyti seksualiai

Dėl to, kad anksčiau garsino erotinius filmus, dažnas dainininkę Ingą Valinskienę sieja su drąsa kalbėti apie seksualumą, tačiau atlikėja pažymi apie tai garsiau prabilusi tik neseniai išleistame meilės romane. LRT TELEVIZIJOS laidos „Visi kalba“ pašnekovės teigimu, nors stereotipai lieka, seksualumo suvokimas su amžiumi keičiasi, o kas vienam erotiška, kitam gali atrodyti tik seksualumo užuomazgos.

Kalbėdama apie seksualumą ir erotiką visuomenė neretai sureikšmina moters amžių, tačiau 53-ejų I. Valinskienė įsitikinusi – jei moteris pati negalvoja apie savo amžių, tai apie tai mažai galvoja ir aplinkiniai. „Ji pasąmoningai nuteikia aplinkinius šituo aspektu jos nevertinti“, – sako ji.

Tiesa, visuomenėje kalbama ir apie tai, kad intymumas, seksas – jaunesniųjų privilegija. Šito stereotipo įsigalėjimą, pasak pašnekovės, ypač lemia amžius – tai išgyveno ir pati I. Valinskienė.

„Kai man buvo 13 metų, nesupratau, ką mano 30-mečiai tėvai veikia lovoje. Man tai buvo ir baisu, ir neskanu, ir gėda. Manau, kiekviena karta turi suvokti savąjį būvį. Nereikia iš 20-mečio reikalauti, kad jis galvotų, jog 50-metis gali gyventi kokybišką seksualinį gyvenimą. Po to 40-mečiai neįsivaizduoja, ką žmonės veikia lovoje būdami 70-ies“, – mintimis dalijasi žinoma moteris.

Buvau tam tikra įkaitė, kaip ir 95 proc. poppasaulio žmonių, stereotipų, kad scenoje miniai žmonių reikia atrodyti seksualiai. Tą daro visos – pradedant Madonna, baigiant šimtais žvaigždžių. Bet jeigu kas nors žiūri į mane koncertuose pastaraisiais metais, jie mato, kad mano iškirptės baigėsi.

I. Valinskienė su Arūnu Valinsku santuokoje gyvena jau daugiau nei 30 metų. Ji atvira – santykius padeda išlaikyti ir tai, kad jiedu vienas kitam nedraudžia būti padūkusiems. Padūkusi laidos viešnia yra buvusi ir ekrane – suvaidino režisieriaus Tado Vidmanto filme „Lietuviški svingeriai“, kuriame pasirodė vien su liemenėle, o lietuviškam kinui tai nėra labai įprastas vaizdas.

„Svingeriuose“ suvaidinau į tam tikrą kontekstą įkištą save, nors mes to nedarome. Bet režisierius iškart man pasakė, kad tik mane ten įsivaizduoja, tačiau nesakė, kokia aš turėčiau būti. Jis man iš viso nepasakė nė vienos pastabos. Sėdėjau, sakiau savo tekstą, dariau, ką įsivaizduoju. Nesulaukiau nė užuominos, kad gal truputį... Pamenu, netgi pati išsišokdavau su kai kuriomis iniciatyvomis, kai man pasirodydavo, kad yra per minkšta ir nenatūralu“, – prisiminimais dalijasi pašnekovė.

Paklausta, ar kitame filme išdrįstų pasirodyti be liemenėlės, I. Valinskienė pabrėžia – nėra taip, kad ji neturi jokių ribų. Be to, daugybę metų scenoje praleidusi muzikantė svarsto, kuo išties skiriasi buvimas vien su liemenėle nuo dėvėjimo rūbo su gilia iškirpte.

„Buvau tam tikra įkaitė, kaip ir 95 proc. poppasaulio žmonių, stereotipų, kad scenoje miniai žmonių reikia atrodyti seksualiai. Tą daro visos – pradedant Madonna, baigiant šimtais žvaigždžių. Bet jeigu kas nors žiūri į mane koncertuose pastaraisiais metais, jie mato, kad mano iškirptės baigėsi. Atvirkščiai – mano drabužiai dabar visai uždari. O kodėl? Todėl, kad stereotipai lieka, o keičiasi mūsų pačių smegenys. Bet pasiduoti šitam stereotipui yra normalu ir tą daro labai didelis procentas [žmonių] – labai gerbiu tuos, kurie to nedaro“, – sako dainininkė.

Amžiaus neskaičiuojanti Inga Valinskienė: seksualumas yra visai ne formose

Gali pasirodyti, jog laisvumas kalbėti apie seksualumą ir panašius dalykus atsirado su amžiumi, tačiau I. Valinskienė teigia seksualiai laisva buvusi visada, tik pradėjus daugiau bendrauti su publika, atsiradus vestoms laidoms, ėmus daugiau koncertuoti imta ir daugiau apie tai kalbėti. Tiesa, ji pažymi, kad dažnas ją sieją su erotika vien dėl to, kad ji kažkada garsino erotinius filmus, o išties atviriau kalbėti erotiškumo tema ji pradėjo visai neseniai – parašiusi knygą.

Vieni tai pavadintų lengva, vos apčiuopiama erotika, kita moteriškė išsigąstų ir sakytų: Jėzau Marija, kas čia darosi, kaip galima apie tai rašyti ir kodėl apie tai turi rašyti 50-ies metų boba!

Kai kurie sako, kad prieš kelis mėnesius išleistame bendrame jos ir žurnalisto Andriaus Tapino meilės romane „Meilė, kurios nemylėjau“ esti itin karštų vietų, tačiau, pasak I. Valinskienės, kam viena gali atrodyti itin erotiška, kitam gali pasirodyti nieko intriguojančio.

„Priklauso nuo žmogaus požiūrio ir jo drąsos. Vieni tai pavadintų lengva, vos apčiuopiama erotika, kita moteriškė išsigąstų ir sakytų: Jėzau Marija, kas čia darosi, kaip galima apie tai rašyti ir kodėl apie tai turi rašyti 50-ies metų boba! Šitie dalykai buvo suprasti, apmąstyti, įvertinti, kitaip nebūčiau šitame kūrinyje šia korta net žaidusi, bet man buvo smalsu“, – mintimis dalijasi pašnekovė.

I. Valinskienės nuomone, kai žmonės yra nedrąsūs, jie taip elgiasi siekdami saugumo: geriau atrodyti padoriam, nes taip tave mažiau smerks. Tačiau galiausiai, anot atlikėjos, seksualumas apskritai yra visai ne formose – tai galioja kalbant ir apie moteris, ir apie vyrus. Vyras seksualumą spinduliuoja akimis, balsu, žvilgsniu, laikysena ir eisena – visai ne raumenimis, teigia I. Valinskienė, kuriai pats seksualiausias vyras – aktorius Gerardas Butleris. Nors jis išties raumeningas, ji pažymi, kad jis jai būtų seksualus ir aprengtas abitu.

Idėja parašyti meilės romaną su vyro kolega kilo visai ne jai – kartu rašyti knygą iš pradžių mąstė A. Valinskas su A. Tapinu, tačiau viskas baigėsi tuo, kad romano vietoje A. Valinsko ėmėsi I. Valinskienė. Laidos viešnia sako iš pradžių į šią idėją žiūrėjusi skeptiškai, tačiau nugalėjo smalsumas.

„Esu smalsi ir nors prieštara manyje labai gaji, labai daug kuo abejoju, žiauriai savimi nepasitikiu, nors taip visai neatrodo, bet apie tai aš ilgai negalvojau, nes smalsumas mane nugalėjo“, – kalba ji.

Plačiau – balandžio 17 d. laidos „Visi kalba“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Amžiaus neskaičiuojanti Inga Valinskienė: seksualumas yra visai ne formose