Veidai

2020.04.21 14:06

Julija Janus apie naują madą: nuo paprastos medicininės kaukės iki asmenybės išraiškos

Kas sieja apsaugines kaukes ir madą? Dizainerė Julija Janus pastebi, jog mados industrija netruko sureaguoti į pasikeitusias gyvenimo sąlygas – dizaineriai iškart ėmėsi kurti kaukių versijas. Kūrėjos nuomone, toks reiškinys – normalus atsakas į susiklosčiusią situaciją.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbėjusi J. Janus teigia, kad nauji drabužiai dabar rūpi gerokai mažesniam žmonių ratui ir iš jų neuždirbsi, tad dizaineriai ir ėmė kurti savas apsauginių veido kaukių versijas.

Dizainerė Julija Janus: apsauginė kaukė madoje yra labai nauja – tik praėjusiais metais ji buvo įtraukta į aukštosios mados puslapius

Tiesa, užsienyje tokios kaukės nėra naujiena.

2014 metais pasirodė pirmosios kaukės ant podiumų, jos buvo skirtos išvengti taršos. Jas į Paryžių atvežė kinų dizaineriai. Pernai jos pateko ir ant aukštosios mados podiumų – Kinijoje vienoje mados savaitėje jų raštai buvo priderinti prie kostiumų.

Šiemet kaukės tapo privalomos, todėl jų dizainas vystosi labai sparčiai. Pasak J. Janus, iš pradžių buvusi paprasta medicininė kaukė dar jau yra asmenybės išraiška.

Pati J. Janus turi juodą kaukę ir sako, kad tai – mėgstamiausia kone visų dizainerių spalva.

Matydama, kaip aktyviai vystosi kaukių mada, J. Janus feisbuke įkūrė grupę, kurioje nori suvienyti ne tik dizainerius, bet visus išradingus, kūrybingus žmones.

J. Janus pastebi, kad grupę galima skirstyti dar į tris dalis – profesionalioji ir gatvės kaukių mada bei įvairios šmaikščios jų versijos.