Veidai

2020.04.21 10:31

Tomas Hanksas papasakojo, ką jautė sirgdamas koronavirusu: buvo išsekęs, skaudėjo visą kūną

LRT.lt2020.04.21 10:31

„Ant žemės bandžiau atlikti paprasčiausius tempimo ir mankštos pratimus, tačiau nė neįpusėjęs treniruotės pajutau, kad esu išsekęs“, – JAV žiniasklaidai pasakojo koronavirusą išsigydęs aktorius Tomas Hanksas, atviravęs, kad jo žmonos Ritos Wilson savijauta buvo dar prastesnė. Iš Australijos į JAV sugrįžę aktoriai pasidalijo, ką jiems teko išgyventi.

Kovą aktorius T. Hanksas savo „Instagram“ paskyroje pasidalijo žinia, kad jiedviem su žmona, taip pat aktore R. Wilson buvo diagnozuotas užsikrėtimas koronavirusu. Darbo reikalais lankydamiesi Australijoje, jie ėmė jausti tokius simptomus kaip nuovargis, kūno skausmai, drebulys ir neaukšta temperatūra.

Kino kompanija „Warner Bros“ patvirtino, kad koronavirusu užsikrėtęs aktorius Australijoje dirbo ir filmavosi filme apie dainininką Elvį Presley`į, kuriame T. Hanksas vaidins legendinio dainininko ilgametį vadybininką Tomą Parkerį.

Pradžioje paguldyti į ligoninę, o vėliau iš jos išleisti ir saviizoliavęsi Australijoje, T. Hanksas su žmona R. Wilson pasveiko ir sugrįžo į Los Andželą, JAV.

„Labas, bičiuliai... Dabar mes jau namie, ir, kaip visa Amerika, toliau gyvename užsidarę ir laikomės socialinio atstumo“, – tviteryje rašė į gimtinę sugrįžęs aktorius.

T. Hanksas sutiko pasidalinti išgyvenimais ir papasakoti, ką jiedviem su žmona teko išgyventi susirgus ir gydantis nuo koronaviruso. Kalbėdamas JAV radijo laidoje „The National Defense“ T. Hanksas pasakojo, jog jam labai skaudėjo visą kūną, jis buvo išsekęs ir pailsdavo vos po 12 minučių trukmės mankštos, rašo „Independent.co.uk“.

„Buvau išsekęs. Pamenu, į mano palatą atėjusi slaugytoja ar gydytoja paklausė, kaip jaučiuosi. Atsakiau, kad man ką tik nutiko pats keisčiausias dalykas.

Ant žemės bandžiau atlikti paprasčiausius tempimo ir mankštos pratimus, tačiau nė neįpusėjęs treniruotės pajutau, kad esu išsekęs, – kalbėjo nuolat besitreniruojantis T. Hanksas. – Ji pro savo akinius į mane pažiūrėjo tarsi į patį kvailiausią žmogų ir pasakė: „Jums diagnozuotas COVID-19“, – medicinos darbuotojos žodžius prisimena T. Hanksas.

Aktorius pasakojo, kad jiedu su žmona jautė skirtingus simptomus. „Ritai buvo sunkiau nei man. Ji daug smarkiau karščiavo, nejautė skonio ir kvapo. Geras tris savaites maistas jai neteikė jokio džiaugsmo“, – kalbėjo aktorius, pridūręs, kad vienu metu jo žmoną taip pykino, jog šiai teko ropoti iki tualeto.

Pasveikęs T. Hanksas nestokojo ir humoro jausmo. Pirmą kartą po to, kai jam buvo diagnozuotas užsikrėtimas koronavirusu, televizijoje pasirodęs aktorius dėkojo Australijos medikams, tačiau šmaikštavo, kad kitokie temperatūros matavimo vienetai sukėlė šiokią tokią sumaištį.

„Australijos žmonės yra visapusiškai fantastiški, tačiau jie temperatūrą matuoja pagal Celsijų, o ne Farenheitą. Kai pasakydavo, kad mano temperatūra – 36 laipsniai, man atrodydavo, kad tai – negerai, o, pasirodo, tokia temperatūra yra gera“, – laidoje „Saturday Night Live“ juokavo T. Hanksas.

Sėkmingai virusą išsigydžiusi ir imunitetą įgijusi aktorių pora tapo kraujo donorais ir paaukojo kraujo tyrimui, kuriame bus aiškinamasi, ar jų antikūnai gali prisidėti prie bandymų išrasti vakciną.

Iš Australijos sugrįžusi R. Wilson savo „Instagram“ paskyroje pasidžiaugė, kad jai pavyko išgyventi COVID-19. Ji rašė daug galvojanti apie savo laimingą likimą ir sveikatą po to, kai prieš penkerius metus įveikė vėžį.

„Džiaugiuosi šio gyvenimo grožiu, Dievo suteikta palaima ir savo gera sveikata net ir dabar, kai išgyvenau COVID-19, – parašė ji. – Prašau, nors akimirkai suvokite, kokie nuostabūs kūriniai yra jūsų kūnai, ir padėkokite už tai, ką jie daro.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.