Veidai

2020.04.16 13:04

Jubiliejaus rytą mylimosios staigmenų sulaukęs Giedrius Savickas: per karantiną gera turėti žmoną

LRT.lt2020.04.16 13:04

Nors aktorius ir televizijos laidų vedėjas Giedrius Savickas sako, kad gimtadienių nešvenčia, balandžio 16-ąją minėdamas 40-metį iš pat ryto sulaukė žmonos staigmenų. Beje, šią dieną aktorius mini ne tik gimtadienį, bet ir dar vieną progą.

„Paprastai gimtadienių nešvenčiu, tačiau šiandien švenčiu nuo pat ryto – atsibudau, o per visą namų sieną – sveikinimo plakatai, daug balionų. Gavau ir tortą su žvakutėmis, ir daug dovanų. Žmona pasistengė, pasirodo, ir dviese namuose galima šventę susikurti. Svarbu per karantiną žmoną turėti“, – portalui LRT.lt sako gimtadienio dieną geros nuotaikos nestokojantis G. Savickas.

Aktorių sveikina ne tik žmona, bet ir bičiuliai. „Kadangi feisbuko neturiu, mažiau sveikinimų gaunu. Tačiau daug draugų paskambino, gavau ir mobiliojo ryšio operatoriaus žinutę su sveikinimais“, – šypsojosi Giedrius.

Sau gimtadienio proga jis linki gyventi lengvai: „Be to, pastebiu, kad pastebiu, kad per karantiną visi sako, jog nori, kad jis greičiau praeitų. Aš taip pat sakydavau, pavyzdžiui, prieš kokį nors sudėtingą spektaklį, galvodavau, kad tik greičiau praeitų. Tačiau taip nebesakau, nes viskas gali labai greitai praeiti.“

Beje, balandžio 16-ąją Giedrius mini ne tik savo gimtadienį, bet ir vardadienį. Aktorius pasakojo, kad tėvai ilgai negalėjo išrinkti jam vardo, tad atsivertę kalendorių, pažiūrėjo, kas per jo gimtadienį mini vardo dieną. Taip aktoriui tėvai išrinko Giedriaus vardą.

Likus kelioms savaitėms iki gimtadienio LRT.lt duotame interviu G. Savickas sakė, kad dėl jubiliejaus tikrai neišgyvena – tai neišvengiama. „Ir kitiems, laukiantiems 40-mečio, galiu pasakyti: nesijaudinkite, tai praeis, bus 41-eri, 42-eji... 50 metų“, – tąkart svarstė aktorius.

Nors sakoma, kad, sulaukę keturiasdešimtmečio, vyrai skuba į sporto klubą ar lekia pirkti sportinio automobilio, Giedrius patikino, kad sportinio automobilio jam dar nereikia. „Turiu 1988 m. automobilį, ir man gerai. Tačiau nusipirkau kino kamerą su 8 mm juosta. Noriu fiksuoti savo šeimos gyvenimo akimirkas.

Man labai svarbus procesas – pats fotografuoju, pats ryškinu, pats skenuoju. <...> Saugau kiekvieną negatyvą, nors suprantu, kad niekam to nereikia. Gal taip pasireiškia ta mano amžiaus krizė – noriu senų daiktų, tokių, kaip mano paauglystėje. Gal yra likę kažkiek nostalgijos.

Aš juk ir muzikos klausausi iš plokštelių, jų turiu apie 500. Dabar daug kas jų klausosi, tačiau aš patefoną turiu jau labai seniai. Ir plokštelių klausausi ne todėl, kad noriu būti madingas, o todėl, kad man tai tikresnis daiktas, procesas.“, – apie savo pomėgius kalbėjo jis.

Beje, aktorius yra pasakojęs, kad ir plokštelių kartais klausosi atsigulęs ant žemės. „Tik tiek to meniško žmogaus namuose tėra namuose. Tikrai nesu tas menininkas, kuriam nukris rankos, jei padės knygą į šalį. Aš galiu ir skalbinius padžiauti, ir maisto į orkaitę įdėti, ir indus ištraukti iš indaplovės, o siurbti – vien tik mano pareiga“, – patikino G. Savickas.

Prieš daugiau nei porą metų aktorius vedė. Su žmona architekte Agata Šilobrit žiedus jis sumainė po penkerių metų draugystės. Anksčiau tvirtinęs, kad yra tikrų tikriausias vienišius, sutikęs Agatą savo nuomonę jis pakeitė: „Apgaudinėjau save ir taip manyti buvo didelė klaida. Nesąmonė, koks aš vienišius? Jau per pirmąsias bendro gyvenimo dienas įsitikinau, kad žmogui reikia žmogaus. Aš moku būti vienas, tačiau man gera žinoti, kad netrukus namo grįš žmona.“

Dvi „Sidabrines gerves“ ir daugelį kitų apdovanojimų ir žiūrovų meilę pelnęs aktorius portalui LRT.lt yra sakęs, kad dėl apdovanojimų nosies neužriečia.

„Minėti dalykai reiškia ir tai, kad turiu pateisinti savo vardą bei reputaciją. Kai tu jaunas, nežinomas ir neapdovanotas, esi netikėtumas žiūrovams, jie nežino, ko iš tavęs laukti, tad ir didelių lūkesčių neturi. Iš žinomo, apdovanoto aktoriaus jie tikisi kažko ypatingo, netikėto. Bet tai ne visada pavyksta. Jei man už darbą moka pinigus, jaučiu milžinišką atsakomybę ir turiu užsidirbti kiekvieną centą. Esu kaip geras statybininkas – jei gavau atlygį, sienos turi būti nepriekaištingai lygios.

Tiesiog nešoku nuo scenos į minią, net jei ji ištiesusi rankas ir atrodo pasiruošusi gaudyti. Ji visada gali pasitraukti ir teks skaudžiai nukristi. Neturiu tiek pasitikėjimo savimi, kad šokčiau.Ta mano arogancija nebent kartais pasirodo namuose, bet ir tai labai trumpam. Būna, kad spektaklis pasiseka, žmonės ploja, tau malonu, grįžti namo su gėlėmis, iškelta galva, o žmona iškart skuba priminti, jog karūną reikia palikti prieškambaryje. Tačiau iš namų su karūna niekada neišeinu, “, – pasakojo aktorius.

Gimę tą pačią dieną. Savickas apie skaudžia nelaime pažymėtą 8-ąjį gimtadienį: visi kieme sakė „tavo tėtis mirė“, o aš nežinojau
Stambiu planu. Giedrius Savickas: gali būti netikintis, bet 10 Dievo įsakymų skirti visiems
„Neleisk anties“: kaip gerai vienas kitą pažįsta Giedrius Savickas ir Jurgita Jurkutė?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt