Veidai

2020.04.14 14:49

Mirė ilgametis LRT diktorius Algimantas Sadukas

LRT.lt 2020.04.14 14:49

Balandžio 14 d. rytą mirė ilgametis LRT RADIJO diktorius Algimantas Sadukas. Žinią apie netektį portalui LRT.lt patvirtino radijo ir televizijos laidų vedėja ir diktorė Bernadeta Lukošiūtė. Balandžio 9-ąją A. Sadukui sukako 82-eji.

A. Sadukas kūrė radijo laidą „Į svečius pas Rudaičius“, „Gamta – visų namai“, priklausė diktorių meno tarybai, jaunimo globotojų tarybai, kurios tikslas buvo globoti jaunuosius radijo ir televizijos specialistus.

A. Sadukas kartu su kolege B. Lukošiūte dirbo Sausio 13-osios naktį. Kartu užsirakinę LRT radijo studijoje jie pranešė naujienas apie pastato link artėjančius desantininkus.

„Bet kai esi užsirakinęs, gali pasakoti tik tai, ką girdi. Kai Vytautas Landsbergis buvo transliuojamas per TV, mes norėjome tai retransliuoti per radiją, bet mums nepavyko to padaryti“, – apie Sausio 13-osios įvykius portalui LRT.lt yra pasakojusi B. Lukošiūtė.

Po kiek laiko operatoriai žurnalistams pranešė, kad jų balsų eteryje nebegirdėti. Netrukus pasigirdo daužymas į studijos duris ir grasinimai visus iššaudyti. Vėliau visa pamaina buvo išvaryta laukan.

Už darbą Lietuvai svarbiu metu A. Sadukas yra apdovanotas Sausio 13-osios atminimo medaliu.

„Į LRT atėjau 1969-aisiais. Algimantas tada jau buvo diktorius. Tuo metu diktoriai ne tik skaitė žinias, bet ir skaitė labai daug tekstų, įgarsino labai daug laidų. Diktorius buvo labai plataus pobūdžio skaitovas.

Dabar dažnas klaidingai mano, kad diktoriai skaitydavo tik žinias. Prieš tapdamas diktoriumi jis buvo teatro „Lėlė“ aktorius, vaidino ir radijo spektakliuose, – portalui LRT.lt pasakoja B. Lukošiūtė. – Prisimenu jį labai šviesiai. Vienu metu jis buvo radijo diktorių vadovas, ne vieną šventę kartu paminėjome su kolektyvu.

Jis, beje, buvo suvalkietis, ir mokėjo dėl to iš savęs gražiai pasijuokti. Tikiu, kad dabar jis susitiks su šviesaus atminimo savo žmona bei kolegomis.“

B. Lukošiūtė ir A. Sadukas prisimena Sausio 13-osios įvykius:

Algimantas Sadukas skaito Edgaro Voleso kūrinį:


Algimantas Sadukas skaito Rimgaudo Graibaus eiles: