Veidai

2020.04.14 21:11

Per Velykas gimtadienį atšventusi Nijolė Narmontaitė kviečia gėlėmis papuošti langus ir taip padėkoti medikams

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.04.14 21:11

Šventinį Velykų savaitgalį 61-ąjį gimtadienį atšventusi aktorė, rašytoja Nijolė Narmontaitė per karantiną neliūdi – kartu su vyru namuose įkūrė teatrą ir kuria nuotaikingus filmukus. Vis dėlto šiuo metu svarbu ne tik praskaidrinti nuotaiką, bet ir nepamiršti padėkoti medikams, todėl N. Narmontaitė visus kviečia savo namų langus papuošti spalvotomis popierinių gėlių puokštėmis.

„Sulaukiau. Stuktelėjo. Gimtadienis. Kažkoks anonimas atsiuntė dovaną, atsiprašant, – rogutes. Ačiū, supratau mintį. Bet nesulauksit. Nesvarbu, kad kasos ataugo, nenulėksi kirpyklon nūnai. Panašu, jog dar nesuaugau, neprireiks dar rogučių ilgai.

Nors karantinas ataugino kasas, pasileisiu plaukus, atsuksiu veidą vėjui – tegu kedena. Lėksiu laukais, o su rogutėmis kitą žiemą leisiuos gyvenimo pakalne... Oj, ne. Dar daug gyvenime kalnų turiu užkopti“, – viename iš savo etiudų mintimis apie karantininį gimtadienį dalijasi N. Narmontaitė.

Ir nors kasos ataugo, pati ji juokauja taip ir nesuaugusi. „Turbūt ir liksiu tokia mažvaikė, man tik po medžius karstytis, kaip tai Pepei“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ šypsojosi aktorė.

Vis dėlto dažniausiai besišypsanti N. Narmontaitė sako, jog per karantiną jos namus aplanko ne tik linksmos mintys. „Kaip ir kiekvienam, mums irgi yra nerimo, bet stengiamės kiek įmanoma nuvyti tas mintis ir pakelti nuotaiką ne tik sau, bet ir kitiems“, – kalba aktorė.

Bekuriant nuotaikingus etiudus, jai kilo dar viena mintis – padėkoti medikams savo langus papuošiant spalvingomis popierinių gėlių puokštėmis.

„Aktoriams nepaprastai svarbu sulaukti aplodismentų, bet jeigu scenoje dar gauname gėlių, neįsivaizduojate, koks jausmas aplanko. Pamaniau, kad būtų gražu iškarpyti gėlių puokštę – iš spalvoto, balto popieriaus, – ir papuošti langus.

Įsivaizduokite: važiuoja greitosios automobilis, gydytojai važiuoja į darbus, automobiliuose pakelia akis ir žino – tas ženklas skirtas jiems. Tai – pagarbos, dėkingumo ženklas“, – kalba N. Narmontaitė.

Ir nors atrodytų smulkmena, languose pražydusios popierinės gėlės gali pradžiuginti ir medikus, ir namuose likusias šeimas.

„Ir vaikai, ir seneliai, ir tėvai guodžiasi, kad nėra kuo vaikus užimti. Įsivaizduokite, vaikutis kerpa gėlytę, jis žino, kad ji bus užklijuota ant lango, kad važiuos gydytojas, pakels akis ir matys jo iškarpytą gėlytę. Tai – smulkmena, bet skirkime nors kažką žmonėms, kurie kiekvieną dieną eina į ugnį“, – ragina N. Narmontaitė.

Kasdien bendraujanti su Tenerifėje gyvenančio sūnaus šeima, aktorė žavisi šios šalies gyventojų vienybe ir kas vakarą medikams aidinčiais aplodismentais.

„Man taip gražu, kad jie kiekvieną vakarą laukia 19 valandos kaip didžiausios šventės. Jie kiekvieną mielą vakarą išeina į terasas, balkonus, išlenda per langus ir ploja, šaukia „ačiū“ gydytojams. Sūnus pasakojo, kad tarp kaimynų atsirado bendrystė, draugystė“, – pasakoja N. Narmontaitė.

„Mūsų gydytojai tikrai yra ir visada buvo labai neįvertinti, taip pat ir mokytojai. Dabar – tas metas, kai turime šešeriopai jiems padėkoti, nusilenkti iki žemės. Tos gėlės yra pagarbos ženklas, kuris nuo ryto iki vakaro kabės, žydės lange. Juk balandžio 27 diena – medicinos darbuotojų diena, tepražysta jiems gėlės languose“, – sako N. Narmontaitė.

Ji pasakoja jau girdėjusi atsiliepimų, kaip Kauno gyventojų languose sužydusios gėlės pradžiugino šiuo metu sunkiai dirbančius medicinos darbuotojus. „Man žmonės rašo laiškelius, kad Kaune gėles pamatęs greitosios automobilis stabtelėjo, ėmė mirksėti šviesomis, žmonės pradėjo mojuoti“, – šypsosi N. Narmontaitė.

Aktorė ragina pasipuošti langus gėlėmis, kurios taptų padėka ne tik gydytojams, bet ir vairuotojams, valytojams, – visiems, kurie šiuo metu kasdien nedvejodami drąsiai žengia į karštuosius taškus.

Pokalbis su Nijole Narmontaite – laidos įraše:

Nijolė Narmontaitė kviečia medikus džiuginti gėlėmis: turime jiems padėkoti šešeriopai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt