Naujienų srautas

Veidai2020.04.11 13:16

LRT laidų vedėja Živilė Kropaitė laukiasi antrosios atžalos

LRT.lt 2020.04.11 13:16

LRT laidų vedėja Živilė Kropaitė su vyru teisininku Liudu Basiuliu laukia šeimos pagausėjimo. Antroji sutuoktinių atžala pasaulį išvys rudenį.

„Jaučiuosi gerai, bet laikai neramūs, tai papildomo nerimo lengvai atsiranda. Juoba, kad, nors nėščiosios tarsi nėra rizikos grupėje, bet jų imunitetas būna pasilpęs, tai labai atsakingai žiūriu į visus ribojimus, draudimus ir rekomendacijas“, – portalui LRT.lt sako Ž. Kropaitė, kuri sausį LRT apdovanojimuose „Auksinės bitės 2019“ buvo išrinkta metų radijo laidų vedėja.

Broliuko arba sesutės laukia ir poros pirmagimis Vėjas, kuriam gegužę sukaks dveji, o Ž. Kropaitė priduria, kad taip pat nekantrauja suprasti, kaip įmanoma auginti du vaikus.

„Vieno turėjimas jau parodė, kad šių laikų moters dalia yra nelengva, bet jaučiuosi bent minimaliai iššūkį įveikusi. Laukiu perėjimo į „antrą lygį“, – šypsosi Ž. Kropaitė.

Prieš daugiau nei metus LRT TELEVIZIJOS laidai „Gyvenimas“ Ž. Kropaitė pasakojo, kad nėra sunkesnio darbo už motinystę.

Ž. Kropaitė sakė žinojusi, kad gimus vaikui kasdieniame gyvenime daug kas pasikeis.

„Mane nuolat lydi kaltės jausmas, jog nepakankamai kalbuosi su vaiku, nedaug su juo žaidžiu. Išėjus iš namų nors valandai, lydi kaltė, kad vaikas nesupras, jog mama grįš. Baiminuosi, kad jo pasąmonėje liks vaizdinys, jog mamos nėra. Ta kaltė graužia“, – tada prisipažino laidos herojė, tačiau pabrėžė, kad pokyčiai yra vis tiek teigiami.

O tėtis tikino jaučiantis tik džiaugsmą ir pilnatvę, nepaisant to, kad galimybių užsiimti malonia laisvalaikio veikla nebe tiek ir daug. „Kuriu su juo gražų artimą ryšį. Tai, kad auginuosi ne tik sūnų, bet ir draugą, mane motyvuoja ir maloniai nuteikia“, – sakė jis.

Ž. Kropaitė ir L. Basiulis niekada nepaisė stereotipų ar visuomenės primestų nuostatų – Vėjui buvo vos 4 mėnesiai, kai žurnalistė nusprendė grįžti į darbus.

„Mūsų situaciją lėmė tai, kad Živilės darbo grafikas gana lankstus, ji turi galimybę nesėdėti darbe nuo aštuonių iki penkių, gali nuvykti į laidos filmavimą ir grįžti namo, pasiimti atostogų, laisvų dienų. Mano darbas nebūtų toks palankus – tektų tiesiog dirbti nuo ryto iki vakaro. Vėją matyčiau valandą dvi prieš miegą“, – kalbėjo L. Basiulis.

Pasak Ž. Kropaitės, sutuoktinis išėjo tėvystės atostogų, nes nenorėjo būti žmogumi, kuris pamato vaiką tik jį migdant. Pačiai Ž. Kropaitei taip pat teko sulėtinti tempą, ir visgi žinoma žurnalistė prisipažįsta, kad niekada neplanavo ilgai užsisėdėti namuose ir tapti supermamyte. Ji negaili pagyrų savo vyrui, kuris, pasak jos, puikus tėtis.

„Man atrodo, jeigu tokį tėtį kaip Liudas turėtų bent jau kas antras pasaulio vaikas, šis pasaulis būtų geresnis. Bet vis tiek jaučiu kaltę, kodėl nesu su vaiku. Negali sakyti, kad neegzistuoja ir visuomenės spaudimas. Ji iš tavęs tikisi, kad būsi labai gera mama, gal ne taip anksti, bet vėliau dirbsi, ir dirbti gerai seksis, ir namai bus sutvarkyti...“ – kalbėjo pašnekovė.

Ž. Kropaitė ir L. Basiulis susituokė tą dieną, kai buvo minimas Lietuvos šimtmetis – 2018-ųjų vasario 16-ąją.

Auksinės bitės 2019. Metų radijo laidų vedėja – Živilė Kropaitė!
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi