Veidai

2020.04.12 18:28

Apie vėžį atvirai kalbanti Shannen Doherty kartais jaučiasi it laukianti egzekucijos

LRT.lt2020.04.12 18:28

Blogos merginos reputaciją užsitarnavusi aktorė Shannen Doherty, išgarsėjusi serialuose „San Francisko raganos“ ir „Beverli Hilsas, 90210“, kovoja su ketvirtos stadijos krūties vėžiu. Ji sako, kad liga išmokė ją tam tikrų pamokų – pirmiausia, būti geresniu žmogumi sau ir kitiems.

Sh. Doherty balandžio 12-ąją mini 49-ąjį gimtadienį. Tik jį pasitinka su netekties kartėliu – kovo pabaigoje aktorė neteko geriausios draugės, su kuria artimai bendravo beveik 30 m. Ją pasiglemžė vėžys.

Su onkologine liga šiuo metu kovoja ir pati Shannen. Pirmą kartą krūties vėžys aktorei diagnozuotas 2015 m., bet po dvejų metų moteris pranešė, kad chemoterapija baigta ir ji jaučiasi puikiai. „Prieš metus vėžys sugrįžo, man diagnozuota ketvirtoj stadija, – apie remisiją sunkiai tramdydama ašaras vasarį laidoje „Good Morning America“ kalbėjo aktorė. – Dar nesusidėliojau minčių – man iki šiol labai skaudu, būna dienų, kai svarstau, kodėl man? Kita vertus, o kam dar? Niekas iš mūsų to nenusipelnė.“

Ir sirgdama aktorė dirbo toliau – filmavosi 2019-aisiais pasirodžiusiame seriale „BH90210“ – prieš 30 metų pasirodžiusio „Beverli Hilsas 90210“ (1990-2000 m.) tęsinyje, kuriame serialo veikėjai susitinka beveik po dvidešimties metų pertraukos.

„Dirbau po 16 valandų per parą. Ir kiti žmonės, kuriems yra ketvirtos stadijos vėžys gali dirbti. Akimirką, kai sužinome savo diagnozę, gyvenimas nesibaigia. Mums dar reikia šį tą nuveikti“, – viename interviu patikino aktorė. Ji šiuo metu vadovaujasi posakiu, kad mes ne gyvename, o mirštame tik kartą, todėl kiekvieną dieną priima kaip dovaną.

„Vis dėlto, kai kuriomis dienomis jaučiuosi taip, tarsi laukčiau egzekucijos – savo socialiniame tinkle rašė aktorė. – Sakyti, kad patiriu stresą ar kad kovoju, būtų per švelnu. Tikiuosi, kad rasiu vidinės stiprybės, kurios man dabar labai reikia, kad galėčiau oriai eiti toliau.“

Neseniai savo paskyroje aktorė pasidalijo poros metų senumo vaizdo įrašu, kuriame jai pirmą kartą po chemoterapijos skutami plaukai. Ne viename ankstesniame interviu aktorė pasakojo, kad tai vienas sunkiausių dalykų, kuriuos jai teko patirti.

View this post on Instagram

This was a few years ago. Chemo resulted in hair falling out in clumps. I was devastated....I was sick, worried, stressed and the hair loss was just yet another reminder of how bad things were. I called @annemkortright and she said to me hang tight I’ll be right there. She jumped in her car, went and bought a shaver and got to me super quick. She made a horrible thing touching, funny, memorable, bearable. I have relied on her for countless years and she always shows up. Yes she’s beautiful but beauty is nothing if it isn’t outshined by the beauty inside. She radiates beauty from the inside and out. I know that my life is better with her in it. Many feel the same I’m sure but everyone should know that she is one of a kind. AM.... I treasure you, I depend on you and I love you so much. I hope I give back some of what you give to me and everyone else you impact. Thank you for being my friend. I love you to the moon and back. Damn isolation!! I wish I could be with you to hug you and share on this very special day.... the day you were born. Happy birthday. #bff #bananas #partneringood

A post shared by ShannenDoherty (@theshando) on

„Krentantys plaukai buvo nuolatinis priminimas, kad man vėžys. Netekau ne tik plaukų, bet ir antakių bei blakstienų. Jaučiausi sužlugdyta. Mačiau, kaip žmonės pamatę mane gatvėje tiesiog nusuka žvilgsnius. Galiausiai mes, moterys, norime jaustis patrauklios, o tuo metu aš pradėjau galvoti, kad po chemoterapijos tapau ne tuo žmogumi, kurį vedė mano vyras. Jis vedė moterį su ilgais tamsiais plaukais. Ir nors atrodo, kad plaukai tėra nereikšmingas dalykas, jų netekusi jaučiausi taip, tarsi būčiau netekusi dalies moteriškumo“, – žurnalistei Chelsea Handler duotame interviu prisipažino aktorė.

Ankstesniame interviu „People“ aktorė pasakojo, kad yra įsitikinusi, kad Dievas išbandymus siunčia tik tiems, kurie yra pakankamai stiprūs juos pakelti: „Matyt, esu pakankamai stipri, o galbūt man reikėjo išmokti kokią nors pamoką.“

Sh. Doherty Holivude garsėja sunkiu charakteriu, o dėl nesutarimų su kitais „Beverli Hilsas 90210“ aktoriais, jos herojės Brendos seriale nebeliko po pirmųjų sezonų. Nesutarė ji ir su kolegėmis, vaidinusiomis seriale „San Francisko raganos“, tad ir šio serialo filmavimo aikštelę jį turėjo palikti. Todėl žiniasklaidoje Shannen užsitarnavo blogos mergaitės reputaciją.

Buvę Sh. Doherty mylimieji taip pat pasakojo istorijas apie tai, kaip jų santykius gadino nenuspėjamas aktorės būdas. Dvi jos santuokos baigėsi skyrybomis, tačiau trečias kartas nemelavo – 2011-aisiais sumainiusi žiedus su fotografu Kurtu Iswarienko, ji iki šiol savo vyrą vadina didžiausiu palaikymu kovoje su vėžiu. „Mūsų santuoka visada buvo puiki, tačiau kai pirmą kartą susirgau vėžiu, mes nustojome pyktis. Tikiu, kad jis žavėjosi manimi, kad esu kovotoja“, – pasakojo ji.

Blogos merginos reputaciją užsitarnavusi aktorė patikina, kad dabar ji vertina kiekvieną akimirką, kai yra gyva ir laiko tai dovana.

„Turiu išgyventi kiekvieną dieną ir turiu būti gera sau ir žmonėms, kuriuos myliu. Manau, kad vėžys mane pakeitė – tapau geresniu žmogumi, visos sienos, kurias buvau pasistačiusi tam, kad apsiginčiau nuo gyvenimo negandų griuvo, tapau atviresnė“, – „Good Morning America“ laidoje svarstė aktorė, savo kovos su vėžiu akimirkomis besidalijanti socialiniuose tinkluose. Ji tikisi, kad taip padės tiems, kurie taip pat kovoja su onkologinėmis ligomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt