Naujienų srautas

Veidai2020.04.07 15:29

Princas Harry ir Meghan įsitvirtina JAV – steigia pelno nesiekiančią organizaciją

BNS, LRT.lt 2020.04.07 15:29

Jungtinės Karalystės princas Harry ir jo sutuoktinė Meghan Markle planuoja įsteigti plačios apimties pelno nesiekiančią organizaciją „Archewell“, antradienį pranešė žiniasklaida.

Sasekso kunigaikščiai, nuo praėjusios savaitės oficialiai atsisakę britų karališkosios šeimos aukšto rango narių pareigų, laikraščiui „The Daily Telegraph“ sakė, kad organizaciją steigs Jungtinėse Valstijose, kur yra įsikūrę dabar.

Labdaros organizacijos veikla apims emocinę paramą grupėms, švietimą per multimedijas, gerovę skatinančios interneto svetainės kūrimą ir kitus dalykus.

Pasak poros, jiedu norėjo padaryti kažką reikšminga, padaryti kažką svarbaus.

Harry ir Meghan dokumentus savo naujos įmonės steigimui pateikė praėjusį mėnesį JAV, skelbia „The Daily Telegraph“.

Dėl kilusios koronaviruso pandemijos pora kol kas neskelbia visų būsimo projekto detalių, tačiau padarys atskirą pranešimą tinkamu metu“.

Jie siūlo plataus masto ir ambicingų projektų komplektą, pavadintą „Archwell“. Šis pavadinimas bus vartojamas vietoje anksčiau buvusio „Sussex Royal“ ženklo, priduriama laikraštyje.

Pasitraukusi iš britų karališkosios šeimos priešakinių pozicijų pora sutiko atsisakyti šio ženklo ir „karališkųjų prakilnybių“ titulo.

Naujasis pavadinimas yra kilęs iš graikiško žodžio „Arche“, reiškiančio „veiksmo šaltinį“. Pranešama, kad šis žodis taip pat tapo įkvėpimu dėl poros 11 mėnesių sūnaus Archie Mountbatteno-Windsoro vardo.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, praėjusį mėnesį princo Harry šeima persikėlė į Kaliforniją. Sausio mėnesį Harry ir Meghan nurodė, kad ketina atsisakyti karališkosios šeimos narių gyvenimo ir dirbti, kad taptų finansiškai nepriklausomi.

Šis jų sprendimas reiškia, kad pora daugiau nevykdys karalienės Elžbietos II jiems pavestų karališkųjų pareigų ir jai nebeatstovaus.

Anksčiau buvo skelbta, kad Meghan labai slėgė gyvenimas laikantis griežtų šimtmečius gyvuojančios institucijos taisyklių ir pora pavargo nuo visus karališkosios šeimos įvykius aprašančios žiniasklaidos dėmesio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi