Veidai

2020.04.06 14:15

Nomeda Marčėnaitė per karantiną veiklos sugalvoja ne tik sau: kviečia drauge piešti ir gaminti

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.04.06 14:15

Jei kas ir skundžiasi veiklos trūkumu per karantiną, tai tikrai ne menininkė ir laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė. Kaip ji pasakoja laidai „Labas rytas, Lietuva“, būtent šiuo laikotarpiu jai kilo ne viena smagi idėja.

„Prasidėjus karantinui mano sūnus Titas pasiūlė drauge susėdus prie stalo papaišyti. Po to savo piešinius įkėlėme į socialinius tinklus ir netrukus atsirado daugiau susidomėjusių. Dabar kiekvieną vakarą nuo 19 val. visus drauge kviečiu piešti, po to piešiniais dalytis, pabendrauti“, – apie savo idėją pasakoja N. Marčėnaitė.

Ir tai ne vienintelė jai šovusi mintis. Savaitgalį ji su širdies draugu Vytautu Palavinsku įkūrė feisbuko grupę „Kirvio koto turnyras“, prie kurios per dieną prisijungė keli šimtai žmonių ir pasidalijo pusantro šimto savo karantino virtuvės šedevrų.

Nomeda Marčėnaitė apie nesilaikančius karantino: kyla noras prieiti ir pasakyti „mes dėl jūsų užsidarę namuose“

Nomeda taip pat prisijungė prie Raudonojo kryžiaus ir dabar padeda vienai garbaus amžiaus moteriai. „Pirmiausia ji manęs paprašė apsauginės kaukės, – šypsosi Nomeda. – Tačiau tam aš ją ir aplankau, kad pačiai nereikėtų eiti iš namų. Iš tiesų norėčiau pagelbėti dar daugiau žmonių, juk daugiabučiuose kiekvienas turime vyresnio amžiaus žmonių, kuriems galima padėti.“

Jei Nomeda išsiruošia į parduotuvę, visuomet dėvi pirštines, kaukę, o grįžusi namo naudoja dezinfekavimo priemones. „Vis dėlto, gaila, kad parduotuvėje dar galima pamatyti nemažai žmonių, kurie nedėvi apsaugos priemonių ir vaikštinėja atsipalaidavę. Neretai tai vyresnio amžiaus žmonės. Taip ir norisi prieiti bei priminti jiems, kad laikytųsi karantino, nes jiems šiuo metu esanti situacija pavojingiausia“, – sako Nomeda.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo