Veidai

2020.04.06 08:49

Būdama 86 metų mirė kanadiečių aktorė ir aktyvistė Shirley Douglas

BNS2020.04.06 08:49

Eidama 87-uosius metus mirė kanadiečių aktorė ir pilietinių teisių aktyvistė Shirley Douglas, pranešė jos sūnus aktorius Kieferis Sutherlandas.

Sh. Douglas mirė nuo plaučių uždegimo, parašė K. Sutherlandas socialiniame tinkle „Twitter“.

Aktorius patikslino, kad jo motinos mirtis nesusijusi su koronaviruso pandemija.

„Mano motina buvo ypatinga moteris, nugyvenusi ypatingą gyvenimą“, – rašė K. Sutherlandas, įkūnijęs agentą Džeką Bauerį didžiulio populiarumo sulaukusiame televizijos seriale „24 valandos“ („24“).

„Deja, ji jau kurį laiką grūmėsi su sveikatos problemomis ir mes, jos šeima, žinojome, kad ši diena artėja“, – rašė jis.

Sh. Douglas savo profesinę karjerą kūrė tiek Kanadoje, tiek Holivude, kur dirbo su tokiais kino grandais, kaip Stanley Kubrickas ir Davidas Cronenbergas.

Ji taip pat aktyviai prisidėjo prie kelių pažangių kampanijų, įskaitant pilietinių teisių judėjimą ir Jungtinių Valstijų afroamerikiečių judėjimą „Juodosios panteros“ („Black Panthers“), o vėliau buvo aktyvi Kanados valstybinės sveikatos priežiūros sistemos gynėja.

Sh. Douglas susilaukė trijų vaikų, dviejų iš jų – su Kanadoje gimusiu Holivudo aktoriumi Donaldu Sutherlandu.

Sh. Douglas tėvas Tommy Douglasas buvo Kanados visuotinio sveikatos draudimo modelio architektas ir ėjo Kanados vakarinės Saskačevano provincijos ministro pirmininko pareigas.