Veidai

2020.04.04 06:54

Ir toliau rodo virusui ragus: ką jie veikia per karantiną?

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.04.04 06:54

Žinomi Lietuvos žmonės galėtų būti puikus pavyzdys, kaip reikia laikytis karantino ir saugoti save. Dirigentas Donatas Katkus džiaugiasi, kad būdamas namuose gali nudirbti darbus, kuriems paprastai nelieka laiko. Dainininkė Birutė Dambrauskaitė net ir trumpam į lauką neišeina, o dainavimo moko nuotoliniu būdu. Aktorė Doloresa Kazragytė būdama namuose dar ir žvakelę uždega už visus, kuriuos pasiglemžė koronavirusas.

Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienio vakarą kreipėsi į Lietuvos senjorus ir priminė – koronaviruso infekcija labiausiai pavojinga vyresnio amžiaus žmonėms, todėl būtina įsiklausyti į parengtas rekomendacijas, jų laikytis ir karantiną praleisti namuose.

Prasidėjus karantinui ir žinomi žmonės kvietė parodyti virusui ragus ir pasilikti namuose, laikytis karantino bei kitų rekomendacijų. „Jei jums 70 metų kaip ir man ir jeigu sergate lėtinėmis ligomis, virusas mums labai pavojingas“, – vaizdo įraše kalbėjo televizijos režisierius Vytenis Pauliukaitis, primindamas elgtis atsakingai.

Žinomi Lietuvos žmonės koronavirusui parodė „ragus“: neikite į parduotuvę dėl vieno banano ar buteliuko pieno

Pakentėti ir pasilikti namuose ragino ir dirigentas profesorius Donatas Katkus. Baigiantis trečiajai karantino savaitei jis sakė, kad laikas namuose jam neprailgsta.

„Visą rytą neatsitraukiu nuo kompiuterio – turiu visokiausių darbų, kuriuos padaryti paprastai trūksta laiko. O kai dirbi be įtampos, su malonumu, lydi nepaprastas jausmas, kad niekur nevėluoji. Labai savitai dėstosi. Galbūt todėl, kad mes, pensininkai, tarsi gyvename kitokiame pasaulyje – nėra tos įtampos, kad reikia visur skubėti.

Be to, per televiziją rodo daugybę visokiausių laidų, jas mielai pasižiūriu. Nieko neveikiu tik tada, kai maždaug 3 minutes žiūriu į savo žmoną ir grožiuosi ja“, – portalui LRT.lt pasakoja D. Katkus.

Dirigentas džiaugiasi, kad gyvena netoli miško, o žmonių, išeinančių ten pasivaikščioti, nėra labai daug, todėl kartais jiedu su žmona gali išeiti pasivaikščioti, išvesti šunį. „Kadangi sūnus uždraudė be reikalo vaikštinėti po miestą ir eiti į parduotuvę, kitas sūnus atveža iš parduotuvės visko, ko mums reikia“, – šypsosi D. Katkus.

Dešimtąją savo knygą „Kur skrendi, vienišas paukšti“ pristačiusi aktorė Doloresa Kazragytė labai mėgsta skaityti, tad ir per karantiną daugiausia laiko skiria knygoms. „Kartais iškišu nosį į lauką, nueinu į mano kieme esančią nedidelę maisto prekių parduotuvėlę. Dideliuose prekybos tinkluose nesilankau, atsargų kol kas nekaupiu, o ir baimės didelės kol kas nejaučiu“, – portalui LRT.lt pasakoja aktorė.

Ji pati anksčiau eidavo į mišias bažnyčioje, o kol jos nevyksta, kartais tiesiog užeina pasimelsti. Žvakelę už mirusiuosius nuo koronaviruso ji uždega savo namuose. „Ant sienos kabo Jėzaus Alyvų sode ir Marijos paveikslai, taigi prie jų vis uždegu žvakelę mirusiesiems nuo koronaviruso, pamąstau.

Iš tiesų apmąstymų yra visokiausių – kodėl išgyvename pandemiją, kas nutiko pasauliui, kad įvyko toks sukrėtimas. Galbūt tai ženklas, kad šios sočios, persivalgiusios Žemės žmonės tapo per daug materialūs ir pamiršo dvasinius dalykus. Nesakau, kad tai Dievo siųstas ženklas, mes, žmonės, patys sukūrėme tokią situaciją. Visaip pagalvoju, pasvarstau“, – pasakoja D. Kazragytė.

Net ir per karantiną darbuojasi dainininkė Birutė Dambrauskaitė. Ji jau 20 metų dirba Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, porą kartų per savaitę ji ten veda dainavimo pamokas.

„Dabar dirbu nuotoliniu būdu. Iš tiesų nelengva – trūksta to gyvo kontakto tarp mokytojo ir auklėtinio, o ir interneto ryšys kartais stringa. Tačiau ką padarysi, visiems dabar nelengva“, – portalui LRT.lt pasakoja B. Dambrauskaitė.

Veiklos namuose jai netrūksta, ji skaito daug knygų, o kai pabosta, sprendžia kryžiažodžius, gamina maistą ar įsijungia televizorių. „Tačiau stengiuosi žiūrėti filmus. Naujienos apie situaciją pasaulyje liūdina, nerimauju, kad tik pati nesusirgčiau.

Laikydamasi saugumo rekomendacijų, niekur neinu ir nieko neįsileidžiu į namus – nei dukros, nei anūkės, nei kaimynės, su kuria kas rytą pusryčiaudavome. Esu visiškoje saviizoliacijoje“, – patikina atlikėja.

Ji sako, kad dar karantino pradžioje nusipirko visko, ko jai reikėjo, tad iš parduotuvės nieko nereikia. O jei ir prisireikia kokio nors produkto, kaimynė atneša. „Pasiimu maišelį ir iškart dezinfekuoju durų rankenas ar produktų pakuotes, nusiplaunu rankas“, – pasakoja B. Dambrauskaitė.

Pasak jos, naujienos apie tai, kad pasaulyje vis dar auga užsikrėtusiųjų skaičius, labai paveikia ir jos nuotaiką. „Stengiuosi sekti vis mažiau naujienų, nes nuotaikos ir taip nėra. Duok Dieve, kad viskas būtų gerai“, – sako atlikėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt