Veidai

2020.04.03 11:55

Kaip atidarė, taip ir uždarė: paskutinį „Kino pavasario“ vakarą svečiai pozavo ant namų raudonojo kilimo

LRT.lt2020.04.03 11:55

Ketvirtadienį įvyko festivalio „Kino pavasaris“ apdovanojimai, kurių metu paskelbti šių metų festivalio geriausieji. Žiūrovai, tarp kurių ir žinomi kultūros bei pramogų pasaulio atstovai, festivalio apdovanojimus kiekvienas šventė savo namuose. Festivalio fotografams gimė originali idėja, kaip įamžinti žiūrovus raudonojo kilimo fotosesijoje nuotoliniu būdu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vieno metro raudonasis kilimas

Netradiciniu apdovanojimų ceremonijos raudonuoju kilimu žengė teatro ir operos režisierė Dalia Ibelhauptaitė su vyru aktoriumi ir režisieriumi Dexteriu Fletcheriu, dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu, žurnalistas Richardas Jonaitis, Havajuose gyvenanti rašytoja Vaiva Rykštaitė, prodiuserė ir aktorė Gabija Siurbytė su režisieriumi Ernestu Jankausku, aktorės Toma Vaškevičiūtė, Aistė Diržiūtė ir Gailė Butvilaitė, režisierius Romas Zabarauskas, komunikacijos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė, žurnalistė Laisvė Radzevičienė ir kiti svečiai.

Visų jų atsiųstas apdovanojimų vakaro nuotraukas „Kino pavasario“ fotografai Robertas Daskevičius, Audrius Solominas, Tautvydas Stukas ir Gediminas Gražys įamžino improvizuotoje mini studijoje su raudonuoju kilimu, sienele ir išmaniaisiais įrenginiais. Juose patalpinus gautas nuotraukas ir būdavo fotografuojama minėtoje studijoje.

„Nenorėjome kopijuoti jau įgyvendintų idėjų, o sugalvoti kažką naujo. Ir ši mintis atėjo natūraliai, juk dabar visi bendraujame virtualiai, kiti mus mato ekranuose ir mūsų pačių padarytose nuotraukose. Kūrybiškai pažiūrėjome į dabartinę pasaulio situaciją ir taip atsirado ši raudonojo kilimo mini studija“, – idėja komentavo fotografai.

Virtualusis kino festivalis

Iki festivalio starto likus savaitei, Vyriausybė išplatino sprendimą uždrausti renginius ir uždaryti kino teatrus. Tad festivalis persikėlė į namų kino ekranus ⎯ čia ne tik buvo rodomi filmai, bet ir vyko virtualieji susitikimai su filmų kūrėjais, filmų pristatymai, žiūrovai socialiniuose tinkluose dalijosi savo #festivalisnamuose akimirkomis. Apdovanojimai, norint atkreipti žmonių dėmesį į sudėtingą kino teatrų situaciją, vyko tuščioje „Forum Cinemas Vingis“ kino salėje, kur paprastai susirinkdavo daugiau nei pusė tūkstančio žiūrovų.

Vakar buvo paskelbtas daugiausia šių metų žiūrovų simpatijų pelnęs filmas „Kristaus kūnas“ (rež. Jan Komasa), geriausias konkursinės programos „Europos debiutų konkursas“ filmas „Paukščių metamorfozė“ (rež. Catarina Vasconcelos) ir geriausias trumpametražis „Kelionė po kūną“ (rež. Camille Degeye). Juos, kaip ir kitus populiariausius 2020 metų „Kino pavasario“ filmus, galima pamatyti per festivalio pratęsimą, kuris vyks tol, kol bus atidaryti šalies kino teatrai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt