Naujienų srautas

Veidai2015.10.07 16:29

Kaip galima naujam gyvenimui prikelti sulūžusias riedlentes?

Net ir pradėjus vėsti orams, gatvėse vis dar dažnai prasilenkiame su riedlentininkais, dar dažniau jų galima sutikti riedlenčių parkuose. Tačiau ar kada susimąstėte, kur keliauja sulūžusios riedlentės?  

Pavarų svirtys, gertuvės dėklas, lazdelės būgnams ir net mašinos vairas – tokius daiktus dvidešimt šešerių Simas Sonkinas jau yra pagaminęs iš sulūžusių, važinėti nebetinkamų riedlenčių. Septyniolika metų riedlenčių sportu užsiimantis vaikinas savo aistrą pavertė gamtai draugiška veikla. Dabar gamina įvairius buities ir laisvalaikio daiktus iš pačių riedlentininkų atneštų lentų.

„Ji sulūžta, bet ji lieka tokia pati. Lieka tas medis, ji tiesiog nebeatlieka važinėjimo funkcijos. Jos kaupiasi visur, aš tai mačiau. Mano draugas, jis prieš kokius 4–5 metus pradėjęs žaist, pjaustyt, papuošalus daryt. Jau tai buvo mintyse. Aš matęs ir internete žiauriai gražių dalykų. Tiesiog pasiėmiau patalpas ir pradėjau žaist“, – pasakoja riedlentininkas.

Riedlentėms pagaminti naudojamas kanadietiškas klevas – vienas stipriausių medžių pasaulyje. Šis medis visiškai užauga per šešiasdešimt metų. Apskaičiuota, kad vien Jungtinėse Valstijose per dieną sulūžta apie 2–3 tūkstančiai riedlenčių. Didžioji jų dalis iškeliauja į šiukšlynus.

Daugiau apie originalų riedlentininko verslą žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi