Veidai

2020.04.02 16:22

Į viešbutį gydytis COVID-19 perkelta Ieva Labanauskaitė dėkoja: jaučiu, kad mumis rūpinasi

Pirmadienį išleista iš ligoninės, koronavirusą besigydanti aktorė Ieva Labanauskaitė nusprendė vykti į Vilniaus savivaldybės izoliacijai skirtas patalpas Psichikos sveikatos centre, kur pasitiko nesutvarkytos erdvės ir nelabai kokie ten anksčiau atvykusiųjų įspūdžiai. Vilniaus savivaldybė į pastabas sureagavo – dabar Ieva ir jos likimo draugai dienas leidžia viename sostinės viešbutėlyje. „Tai pranoko mano lūkesčius“, – portalui LRT.lt sako ji.

Aktorė I. Labanauskaitė pirmadienį išleista iš ligoninės, kur atsidūrė praėjusią savaitę, kai jai buvo nustatytas koronavirusas (COVID-19). Kadangi pastaruoju metu Ieva gyveno Londone, kur studijuoja aktorinio meistriškumo magistrantūroje, grįžusi į Lietuvą ji buvo apsistojusi pas tėvus, tačiau nenorėdama rizikuoti jų sveikata, išėjusi iš ligoninės mergina pasirinko vykti į Vilniaus savivaldybės skirtas patalpas Vilniaus miesto Psichikos sveikatos centre.

Ten jau nuo praėjusios savaitės ketvirtadienio gyvenę skundėsi prastokomis sąlygomis, tad pirmadienį su portalu LRT.lt kalbėjusi Vilniaus mero patarėja Ieva Dirmaitė patikino, kad įsiklausydami į ten esančių grįžusiųjų prašymus, savivaldybės darbuotojai ieškojo sprendimo, kaip sąlygas pagerinti.

Koronavirusu užsikrėtusi Ieva: man „tekę“ simptomai – dingę kvapo ir skonio pojūčiai

Antradienio rytą I. Labanauskaitė savo feisbuke pasidžiaugė, kad izoliuotų asmenų prašymai išgirsti: „Tai pralenkė visus mano lūkesčius. Tikrai neprašiau prabangaus viešbučio salygų, tik bandžiau kelti klausimą dėl higienos.

Bet naujoje vietoje jaučiuosi tikrai saugiai! <…> Dabar tikrai lieka, tik DĖKOTI ir džiaugtis, kad net ir sūkuryje kitų įvairiausių problemų, su kuriomis dabar susiduria Lietuva COVID-19 akivaizdoje, net ir mūsų nuogąstavimai YRA GIRDIMI! Tikrai džiugu, kad pavyko iškomunikuoti ir perorganizuoti situaciją – atsirado drąsių ir socialiai atsakingų verslininkų pasiryžusių mus priimti į savo patalpas ir prisiimti šią nelengvą atsakomybę.“

Jau nuo antradienio Ieva yra vešbutyje „Bookinn B&B“, kuris sutiko priimti gydymą tęsiančius pacientus, užsikrėtusius koronavirusu. „Kiekvienas turime po savo kambarį, kiekviename kambaryje yra po dvi lovas, galbūt ateityje turėsiu kambarioką, tačiau kol kas gyvenu viena. Jei neklystu, šiuo metu patalpose esame apsistoję keturiese, tačiau kiekvienas laiką leidžiame savo kambaryje ir nesusitinkame. Išeiti į lauką taip pat negalime“, – portalui LRT.lt pasakoja I. Labanauskaitė.

Kiekvienas kambarys turi savo vonios kambarį, tad bendrose erdvėse ji su kitais nesusitinka. Maistą izoliuotiesiems tris kartus per dieną pristato „Jurgis ir Drakonas“, pristatymus palieka prie kambario durų.

„Lauknešėlį izoliuotiesiems gali perduoti ir šeimos nariai, tačiau patalpose yra Vilniaus savivaldybės parūpinta apsauga, kuri patikrina, ar lauknešėlyje nėra kokių neleistinų daiktų, pavyzdžiui, alkoholinių gėrimų ar tabako gaminių. Patikrintus lauknešėlius apsaugos darbuotojai taip pat palieka prie durų“, – pasakoja Ieva.

Koronavirusui būdingų simptomų pašnekovė nebejaučia, laukia tyrimų. „Džiugina ir puiki komunikacija tarp mūsų ir mums paskirtos Šeškinės ligoninės. Patvirtino, kad kitą savaitę man bus atliktas pakartotinis testas, o į ligoninę vyksiu specialiu transportu. Tikrai jaučiu, kad manimi rūpinasi“, – šypsosi pašnekovė.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo