Veidai

2020.04.05 16:51

„Neriboti pokalbiai“: rutinos nepakeitęs Valinskas ir dainą „Pandemija“ parašęs Mikutavičius

LRT.lt2020.04.05 16:51

Televizija pandemijos akivaizdoje ir nukentėjo, ir laimėjo – turinio poreikis auga ir augs, LRT.lt laidoje „Neriboti pokalbiai“ sako laidų vedėjas Arūnas Valinskas. Žinomas vyras įsitikinęs, kad ir pasibaigus karantinui kurį laiką žmonės bijos lankytis viešose vietose. Kitas laidos svečias, dainininkas Marijonas Mikutavičius į situaciją žiūri optimistiškai, tačiau pažymi – pramogų pasaulis šiuos metus palaidojo.

A. Valinską ir M. Mikutavičių kalbina LRT.lt laidos „Neriboti pokalbiai“ vedėjas Richardas Jonaitis.

– Marijau, parašėte dainą „Pandemija“. Jos pradžioje yra tokie žodžiai: „Nustebs, kad nebetilpo į savo džinsus, kai pandemija praeis.“ Ar tai gresia mums visiems?

M. Mikutavičius: Nežinau, ar visiems, bet daliai tai tikrai. Šiandien kaip tik kalbėjausi su vienu draugu – išėjo taip, kad jie karantinuojasi trise: vyras su žmona ir draugas. Vienas labai gerai gamina valgyti ir draugas žada juos išspirti iš namų, sakė: šakės, priaugau 5 kilus, nežinau, kuo tai baigsis. <...> Net neabejoju, kad tarp mūsų yra tokių, kurie prisiperka maisto kelioms dienoms, tačiau dalį jo surubalina per pirmą vakarą.

A. Valinskas: Aš ir anksčiau nelabai mėgdavau važiuoti į miestą, kai man nereikia, nes tenka 2,5 valandos Vilniuje stovėti kamščiuose. O kai prasidėjo pandemija ir karantinas, su Inga [Valinskiene – red. past.] peržiūrėjome šaldiklius, suvedėme turimus resursus ir, gal kažkam nuskambės negerai, bet galime porą mėnesių neiti iš namų.

– Marijau, dainoje taip pat dainuojate, kad tikitės, jog pandemija praeis iki jums sukaks 60.

M. Mikutavičius: Nuo pat pradžių galvojau, kad, jeigu jau einame iki pandemijos, akivaizdu, tam reikės pusės metų. Gal ne griežtam karantinui, bet bent jau kada galės atsikvėpti medikai. Kalbant apie ekonomiką, velnias žino, kiek [reikės laiko]. Pramogų verslui, kiek kalbamės, šie metai palaidoti. Bet, be jokios abejonės, aš šaržavau – tikiuosi, kai man bus 60 metų, nuo šio viruso seniai turėsime skiepus ir kentėsime nuo naujo. Žiūriu optimistiškai.

Viena iš sričių, kuri ir nukentėjo, ir laimėjo, yra televizija. Televizijos žiūrimumas ir laidų poreikis auga, nes žmonės sėdi namuose. Net kai baigsis karantinas, bus fobija eiti į viešas erdves, renginius, restoranus, koncertus...

A. Valinskas: Sutinku, kad šie metai mūsų darbo sričiai palaidoti. Bet viena iš sričių, kuri ir nukentėjo, ir laimėjo, yra televizija. Televizijos žiūrimumas ir laidų poreikis auga, nes žmonės sėdi namuose. Net kai baigsis karantinas, bus fobija eiti į viešas erdves, renginius, restoranus, koncertus... Tie, kurie geriausiu atveju pradės koncertuoti lapkričio mėnesį, gal kažką ir galės planuoti.

Kol kas televizija žiūrima, bet mirusi reklamos rinka – žiūrovų akių prie teliko daugiau, o reklamos pirkėjų – dvigubai trigubai mažiau. Atsiranda problema, kuri, deja, tik gilėja.

Neriboti pokalbiai. Arūnui Valinskui optimizmo nestinga: reikia kuo mažiau galvoti, kad bus blogai

– Arūnai, viename interviu girdėjau jus pasakojant, kad turite savotišką rutiną, susijusią su „Auksiniu protu“, klausimų galvojimu: iki pirmojo kavos puodelio ryte jau būnate sugalvojęs kelis klausimus. Ar tai tiesa?

A. Valinskas: Taip, tai tiesa, tik paminėjote ne tą gėrimą: kavos negeriu – geriu arbatą. Yra tam tikras elgesys ryte, kai atsikeli ir neleidi sau nueiti į tualetą, kol nesugalvoji bent 5 klausimų. Tada imi kompiuterį, dėlioji, o jeigu labai spaudžia, rašai labai greitai. Kai leidiesi į apačią gerti arbatos, būna dar 10–15 klausimų. Išsiugdai savidiscipliną, kad taip reikia daryti, nes niekas už tave to nepadarys.

Negaliu pasakyti, kad džiaugiuosi tuo, kas dabar vyksta, bet visi klausia, ar karantinas labai pakeitė mano gyvenimą. Beveik nepakeitė – mano pagrindinis darbas ir buvo per atstumą, o į miestą važiuoji, kai turi kokių nors susitikimų, reikia filmuotis ar į renginį. Dabar to nėra.

– Jeigu kalbėtume apie „Auksinį protą“, laidos jau nufilmuotos, žinote, kas taps nugalėtoju. Ar tai tiesa?

A. Valinskas: Taip. Kai kurios LRT TELEVIZIJOS laidos dar nebūna pabaigusios sezono, o mes jau pradedame naują. Esame nufilmavę visą „Auksinį protą“ ir žinau, kas laimės.

Reikia kuo mažiau galvoti, kaip bus blogai – reikia galvoti, kaip daryti, kad būtų gerai.

– Žinant, kad situacija pasaulyje labai pasikeitė, į kai kurias temas galima žiūrėti skersokai. Pavyzdžiui, kelionės. Jūsų laidos pagrindinis prizas – kelionė po naujuosius septynis pasaulio stebuklus. Ar nesigailite, kad iš anksto filmavote? Jeigu vestumėte laidą tiesiogiai ar dabartiniu laiku, apie kai kuriuos dalykus kalbėtumėte šiek tiek kitaip.

A. Valinskas: Be jokios abejonės, [kelionei] bus suteiktas laiko tarpas – metai ar pusantrų. Kalbėjome su agentūromis – žmonės pasirinks saugų ir sau tinkamą laiką keliauti. Manau, reikia kuo mažiau galvoti, kaip bus blogai – reikia galvoti, kaip daryti, kad būtų gerai.

– Tas žmogus, kuris jau laimėjo „Auksinį protą“, turėtų labai keistai jaustis – vaikštinėja iškelta galva, bet nelabai gali kitiems pasakyti, kodėl toks išdidus.

A. Valinskas: Taip, kontrakte įrašyta sąlyga – kol baigiasi muzikiniai projektai ar intelektiniai žaidimai, negalima viešumoje nieko sakyti. Manau, artimieji žino – nepasakysi žmonai, kad nelaimėjau, bet tai siauras ratas. Tačiau dabar būtų labai makabriška visiems skelbtis laimėjus „Auksinio proto“ kelionę. Bet ateis laikas – išsilaižysime.

Visas pokalbis – kovo 31 d. laidos „Neriboti pokalbiai“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Neriboti pokalbiai. Arūnui Valinskui optimizmo nestinga: reikia kuo mažiau galvoti, kad bus blogai