Naujienų srautas

Veidai2020.04.01 21:51

„Kino pavasario“ direktorė: vis dar esame vagišiai – „Parazitą“ prieš festivalį įgarsino žinomas žmogus

Lietuva Europoje, ko gero, labiausiai pirataujanti šalis, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Visi kalba“ tvirtina festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė. Apmaudu, tačiau prie nelegalaus turinio atsiradimo prisideda ir žinomi Lietuvos žmonės, sako ji.

Karantinas – didžiulis smūgis visai kultūros industrijai, tačiau pašnekovė pažymi, kad „Kino pavasario“ komanda stengiasi kiekvieną iššūkį paversti galimybe padaryti ką nors gero.

Nors kino teatrai uždaryti, projekto „Kino pavasaris“ darbuotojai intensyviai dirbo tam, kad festivalis būtų perkeltas „į namus“ – į įvairias kino platformas. Taip žiūrovai gali pamatyti geros kokybės filmus su vertimais tiesiog savo namuose jiems patogiu laiku, o svarbiausia – nepirataudami.

Visgi festivalio entuziastai kai ko tikrai neteko. Juk festivalio esmė – ne tik pasižiūrėti filmą, bet ir susitikti su kūrėjais, socializuotis. Pasak V. Ramaškienės, ir šiemet kūrėjai su žiūrovais bendrauja, tačiau tai daro virtualiai – deja, bet kitų sąlygų šiuo metu kūrėjams susitikti su kino mėgėjais nėra.

Piratavimu nusivylusi festivalio „Kino pavasaris“ direktorė: filmą „Parazitas“ lietuviškai įgarsino žinomas žmogus ir tai yra gėda

Per Berlyno festivalį nuomojamės butą. Nuomos sutartyje įtrauktas punktas „jokio piratavimo“. Už tai atsakingas buto savininkas, skiriamos didelės baudos – praeina noras piratauti.

„Visada iššūkiai suteikia galimybių. Dabar mes turime galimybę pabūti su artimaisiais, pasikalbėti apie filmą, jame iškeltas problemas. Net atidarymo filmas buvo aktualus visai šeimai – motinos ir vaiko santykis, žmogaus ir žemės santykis. Belėkdami retai kada su artimaisiais turėdavome galimybę apie tai pasišnekėti“, – mintimis dalijasi laidos pašnekovė.

V. Ramaškienė pasidalijo nuomone ir apie piratavimą – vis dar didelę problemą Lietuvoje, taip pat užsiminė, kaip su piratavimu kovoja Vokietija.

„Per Berlyno festivalį mes, kad būtų pigiau, nuomojamės butą, kuriame gyvena keletas žmonių, dirbančių festivalyje, nes reikia atlikti daug darbo. Nuomos sutartyje įtrauktas punktas „jokio piratavimo“. Už tai atsakingas buto savininkas, skiriamos didelės baudos – praeina noras piratauti“, – sako ji.

„Kino pavasario“ organizatoriai džiaugiasi įsigiję teisę rodyti daugybę „Oskarų“ pelniusį ir ypatingo dėmesio visame pasaulyje sulaukusį filmą „Parazitas“. Tačiau šį filmą lietuviškai dar prieš jį pradedant rodyti įgarsino žinomas Lietuvai balsas – anot V. Ramaškienės, tai tiesiog gėdinga. Be to, vertimas buvo labai blogos kokybės. „Lietuva Europoje, ko gero, labiausiai pirataujanti šalis. Esame vagišiai“, – pabrėžia ji.

Šiemet „Kino pavasaris“ tikrai „nukraujavo“, tačiau V. Ramaškienė pažymi esanti optimistė – nors festivalis gilioje finansinėje duobėje, ji tikisi, kad kaip nors pavyks išgyventi.

Plačiau – kovo 27 d. laidos „Visi kalba“ įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Piratavimu nusivylusi festivalio „Kino pavasaris“ direktorė: filmą „Parazitas“ lietuviškai įgarsino žinomas žmogus ir tai yra gėda
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi