Naujienų srautas

Veidai2020.04.02 20:15

Žinomi žmonės – atvirai apie gyvenimo mestus iššūkius: TOP 10 žiūrovams labiausiai įsiminusių istorijų

LRT.lt 2020.04.02 20:15

Santykių krizės, tėvystės išbandymai, psichologinės, onkologinės ar kitos ligos bei netektys neaplenkia ir žinomų žmonių, tačiau visiems be išimties gyvenimo negandos suteikia išminties ir supratimo apie buvimo trapumą bei meilės šalia esančiam svarbą. Kviečiame prisiminti labiausiai LRT žiūrovus prie ekranų prikausčiusius garsių žmonių įkvepiačius pasakojimus.

1. LRT TELEVIZIJOS laida „Stilius“. Neįgalią dukrą auginantis aktorius Almantas Šinkūnas

Aktorius Almantas Šinkūnas nekaltina gydytojų už klaidą, dėl kurios jo dukra tapo neįgali – jis tik džiaugiasi, kad per gimdymą pavyko išgelbėti ir žmoną. Kita Šinkūnų atžala Paulius – visiška priešingybė: nenustygstantis vietoje choreografas labiau už viską vertina laisvę.

„Kaip mes kartais su žmona juokaujame, Dievas mus labai keistai apdovanojo – vieną davė šokėją, o antroji – rateliuose. Jai cerebrinis paralyžius, ji netgi rateliuose sunkiai sėdi. Ačiū Dievui, protas šviesus, bet mes turime tokią Dievo dovaną, žmogų, kuris visą laiką vien tuo, kad yra, primena, jog ne viskas rožėmis klota“, – laidoje kalba A. Šinkūnas.

Almantas Šinkūnas jaučia Dievo pamoką: neįgali dukra primena, kad gyvenime ne viskas rožėmis klota

2. LRT TELEVIZIJOS laida „Gyvenimo spalvos“. Mirtimi paženklinti Daivos ir Mindaugo Bilių gyvenimai

„Jei reikėtų trumpai apibūdinti savo gyvenimą, sakyčiau – likimas su mirties ženklu. Nuo vaikystės mane lydėjo artimų žmonių mirtys“, – sako žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė. Gyvenimas nuo skaudžių likimo smūgių neapsaugojo ir jos vyro, paralimpiečio Mindaugo Biliaus. Vieną dieną už Atlanto anuomet gyvenusio vyro automobilį kliudė girto vairuotojo mašina – nuolaužomis virto ne tik vairuotas automobilis, bet ir nerūpestingas gyvenimas.

Nuo vaikystės netekčių lydima Daiva Žeimytė-Bilienė: mano gyvenimas – likimas su mirties ženklu

3. LRT TELEVIZIJOS laida „Visi kalba“. Vėžiui atsitraukus – Stano ir jo žmonos santykių išbandymas

Dainininkas, prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano, sužinojęs, kad serga onkologine liga, kurį laiką šią žinia nuo žmonos slėpė – anot jo, pirmiausia turi suvokti pats, kas tau atsitiko. Tačiau ne mažiau išbandymų atlikėjui gyvenimas skyrė ir tada, kai liga atsitraukė.

„Grįžau namo pas žmoną su pačiomis džiugiausiomis žiniomis gyvenime, kad viskas – nėra auglio, liga atsitraukė, o mūsų santykiai pradėjo griūti“, – laidoje pasakoja jis.

Vėžį išgyvenęs Stano apie likimo išdaigas: sulig pasakiau žmonai apie išgijimą, mūsų santykiai ėmė griūti

4. LRT TELEVIZIJOS laida „Gyvenimo spalvos“. Iš bipolinio sutrikimo gniaužtų ištrūkęs Marius Repšys

Tuo metu, kai aktorių Marių Repšį ištiko krizė, jis buvo liaupsinamas už vaidmenis teatre, kviečiamas filmuotis ir šildėsi šlovės spinduliuose. Tačiau užgesus rampos šviesoms ir išsijungus kameroms vyro gyvenime vyko kur kas skaudesnės dramos, kurias režisavo liga. „Viskas prasidėjo nuo nemigos, hiperaktyvumo, didelės energijos ir peraugo į psichozę“, – prisimena jis.

M. Repšys tvirtina – kai kurių faktų artimieji nežino iki šiol. Laidoje mintimis pasidalijo ir jo žmona Vaida. „Labiausiai sukrėtė psichiatrijos ligoninė, mintys, ar gyvenimas bus toks, koks buvo“, – kalbėjo ji.

Gyvenimo spalvos. Marius Repšys lankosi priklausomybių namuose „Aš esu“: supratau, kad problemų neturiu

5. LRT TELEVIZIJOS laida „Stilius“. Simonos ir Jono Nainių skyrybos prieš vestuves

„Niekada dėl santykių krizės arba skyrybų nebūna vieno kalto. Tai padaro abu žmonės. Galiu sakyti, kad tai Jonas mane paliko, – ne, aš ir pati prie to jį tikriausiai privedžiau tuo, kaip elgiausi, kokia buvau“, – savo kaltės neneigia drabužių kūrėja Simona Nainė. Jos sutuoktinis, laidų vedėjas ir didžėjus Jonas Nainys atviras – jei skyrybos nebūtų buvusios trumpalaikės, nežinia, kaip viskas būtų dabar.

Nainių gyvenime netrūko ir kitokių iššūkių. Prieš dvejus metus S. Nainė pasijuto išsekusi tiek emociškai, tiek psichologiškai nuo amžino lėkimo ir savęs dalijimo – situacija tapo nevaldoma. Užduoti sau rimtų klausimų teko ir J. Nainiui, kai televizija atsisakė jo paslaugų.

Simona ir Jonas Nainiai atviri: jei nebūtų buvę sunkumų – neaišku, ar dabar būtume kartu

6. LRT TELEVIZIJOS laida „Visi kalba“. Paskutiniais tėčio gyvenimo mėnesiais sveikatos apsaugos sistema pasibaisėjusi menininkė Nomeda Marčėnaitė

Laidoje menininkė Nomeda Marčėnaitė prisiminė savo tėtį – istoriką bei rašytoją Rimantą Marčėną, kuris eidamas 82-uosius metus rugsėjį mirė po sunkios ligos. Slaugant jį žinomai moteriai pakako ir trumpo laikotarpio, kad suprastų – sulaukti senatvės Lietuvoje nenorėtų.

Pašnekovės teigimu, Lietuvos sveikatos apsaugos sistema egzistuoja tik popieriuose. Jos sunkios būklės tėtis gydymo įstaigoje netgi badavo, o apie tai jai niekas nepranešė, nors ji nuolat domėdavosi tėčio būkle.

Menininkė Nomeda Marčėnaitė atvira: po tėčio netekties supratau – Lietuvoje pasenti nenoriu

7. LRT TELEVIZIJOS laida „Stilius“. Beno Lyrio išgyvenimai – mamos netektis ir onkologinė liga

Kunigui Benui Lyriui iki šiol sunku laidoti panašaus amžiaus kaip amžinybėn išėjusi jo mama moteris. Nors tada jau krimto kunigystės mokslus, vienam susitvarkyti su staigia motinos netektimi nepavyko. Laidoje jis pasakoja, kad gyvenime vėl išvysti šviesą jam padėjo psichiatrė.

Tačiau vėl mirties šydą ant jauno vyro gyvenimo užklojo lemtingas atsitiktinumas. Atsidūrus ligoninėje dėl apendicito operacijos aptikta kur kas rimtesnė liga. „Kai sirgau, dauguma atėjusių žmonių sakė, kad viskas bus gerai. Kartais nereikia sakyti, kad viskas bus gerai, bet sakyti: aš su tavimi būsiu nesvarbu, kas bebūtų. Tai tapo dovana kalbėti aktualia kalba: ne pagal pastoracijos modelius, bet pagal tai, ko labiausiai žmogus laukia“, – laidoje mintimis dalijasi kunigas.

Kunigas Benas Lyris: sunku per laidotuves girdėti įspūdingas kalbas, kurių žmonės negebėjo pasakyti tada, kai buvo gyvi

8. LRT TELEVIZIJOS laida „Gimę tą pačią dieną“. Tragikomizmo meistrės Vitalijos Mockevičiūtės vienu didžiausių išbandymų tapo alkoholis

„Buvo labai daug alkoholio, visi ūždavome. Atėjo laikas, kai turėjau rinktis“, – laidoje atvirai pasakoja žinoma Lietuvos aktorė Vitalija Mockevičiūtė. Tačiau tokie pasirinkimai nėra lengvi – moteris atvira, priimant sprendimą prireikė ir psichologo pagalbos.

Gimę tą pačią dieną. Vitalija Mockevičiūtė

9. LRT RADIJO laida „Laimės dieta“. Ingrida Šimonytė apie pasirinkimą nesidalyti skaudžiomis asmeninėmis patirtimis

Politikė Ingrida Šimonytė, neseniai išgyvenusi mamos netektį, įsitikinusi – svarbu ne klausti, „kodėl man“, o gebėti situacijoje išbūti oriausiai, kaip įmanoma. Orumo sunkiomis akimirkomis slaugant mamą kandidatei į prezidentus suteikė geras humoro jausmas ir gebėjimas pažvelgti tiek į save, tiek į situaciją iš šono – I. Šimonytė džiaugiasi, kad geru humoro jausmu pasižymėjo ir amžinybėn išėjusi jos motina.

Politikė neslepia – tapus viešu asmeniu jai buvo sunkiausia susigyventi būtent su viešumu. „Aš suprantu smalsumą, bet nemanau, kad jį privalau tenkinti. Kai per rinkimus netikėtai išlindo istorija su mano mama, man sakė: kodėl tu apie tai nepasakoji? Man atrodė, kad aš tiesiog neturiu ką pasakoti. <...> Sėdėti gyvenimo būdo laidoje ir raudoti tiesiog visiškai ne man“, – laidoje pažymi ji.


10. LRT TELEVIZIJOS laida „Gyvenimo spalvos“. Vaikystę, kokios neturėjo, savo atžaloms kuriantys Vitulskiai

„Nelabai supratau, kas yra tėvas. Nėra toks lengvas dalykas – imti pavyzdį iš oro“, – laidoje apie tėvystės mestus iššūkius pasakoja dainininkas Merūnas Vitulskis. Ir jo žmonos, mados namų įkūrėjos Erikos Vitulskienės vaikystė nebuvo lengva, tačiau ne vieną sunkumą tenka pakelti ir šiandien: „Viską ji padarė per Merūną“ kartais kanda.“

Dabar savo sūnums Vitulskiai stengiasi sukurti vaikystę, kokios patys, gimę sovietmečio pabaigoje, neturėjo. „Finansine prasme vaikystė buvo sunkoka, dėl to ir stuburą gal kitos vertybės sulipino“, – laidoje svarsto E. Vitulskienė.

Gyvenimo spalvos. Merūnas ir Erika Vitulskiai plušėjo „Maisto banke“: savanorystę įkvėpė vaikystėje ištarti „ne“ ir tėvų klaidos

Parengė Indrė Česnauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi