Veidai

2020.03.31 12:41

Kaukę iš česnakų sukūrusi Jolita Vaitkutė: mano savigynos metodas yra ir tokie juokeliai

LRT.lt2020.03.31 12:41

„Mačiau, kad net iš tamprių kai kas siuvo kaukę. Žmonės saugosi, kaip moka. Taip gimė mintis padaryti super kaukę iš česnakų – bet kas geriau nei nieko“, – sako menininkė Jolita Vaitkutė, kurianti meno objektus iš įvairių maisto produktų.

„Dabar, kai kaukę nešioti reikia visur, kur įmanoma sutikti žmonių, visi, kas tik sugeba, iš bet ko, ką randa, siuva kaukes. Kai kurie tiki česnakais, kad tai jau tikrai padės apsiginti nuo visų virusų. Mačiau, kad kai kas siuvo kaukę net iš timpų – žmonės saugosi, kaip moka.

Taip gimė mintis padaryti super kaukę su česnakų filtru, nes bet kas geriau nei nieko. Kol nėra vakcinos, didžiausias mano savigynos metodas yra tokie juokeliai. Ir aišku, socialinė distancija, vienkartinės pirštinės, kaukės ir dezinfekcinis skystis. Gerai, kad nemažai kaukių ir pirštinių turėjau likusių nuo senesnių projektų, kuriuos įgyvendinau“, – pasakoja išradingumą net ir pandemijos metu pademonstravusi menininkė.

Kaukę iš česnakų ji pasigamino pagal jau turimą. „Techniškai turėtų apsaugoti tiek pat, kaip bet kuri medžiaginė, nes pagrindą dariau iš drobės ir vatos“, – svarsto ji.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.