Veidai

2020.03.30 18:42

COVID-19 užsikrėtusi prodiuserė Justina Ragauskaitė grįžo namo: jaučiuosi lyg palikusi medikus kare

LRT.lt2020.03.30 18:42

„Jaučiuosi geriau, nei prieš savaitę“, – portalui LRT.lt apie savo savijautą pasakojo kino prodiuserė Justina Ragauskaitė, kuriai prieš porą savaičių diagnozuotas koronavirusas. Pirmadienį ji išleista gydytis į namus, o išvykdama sakė pasijutusi taip, tarsi artimais jau tapusius gydytojus paliktų kare, kuris jiems tik prasideda.

Kino prodiuserė Justina Ragauskaitė kovo 14-ąją oficialiai tapo dešimtąja lietuve, užsikrėtusia koronavirusu. Daugiau nei 2 savaites praleidusi ligoninėje, ji išvyko toliau sveikti namų karantine.

Apie tai, kad grįžta namo Justina pranešė savo feisbuke. „Atrodo, nieko labiau netroškau nei šios akimirkos, kai apsirengusi ir apsiavusi, demonstratyviai atsitūpiau palatos lovos kojūgalyje, su kiekvienu durų atsivėrimu tikėdamasi išgirsti savo pavardę, kas reiškė išganymą toliau sveikti namų karantine. Tame jūsų taip nekenčiamame, kai kurių net nesilaikomame, o mano – išsvajotame, be dienomis ir naktimis už sienos girdimų dusinančių kosulių“, – rašė ji.

Portalui LRT.lt J. Ragauskaitė sakė, kad dieną, kai grįžo namo ji jau jaučiasi kur kas geriau nei jautėsi prieš savaitę: „Kadangi mano rodikliai stabilizavosi, toliau gydytis galiu namuose. Kol kas pasveikusiųjų statistikos nepagerinau, tačiau jau esu pakeliui, tikiuosi. Man dar bus atlikti pakartoti tyrimai.“

Išeidama iš ligoninės ir keliaudama į karantiną savo namuose J. Ragauskaitė dėkojo visą tą laiką ja besirūpinusiems medikams. „Vis dėlto atsisveikinant, gerklę užgulė gumulas, nors maniau, kad po -iolikos dienų pagaliau įkvėpus gryno lauko oro, palengvės... Einant koridoriais link išėjimo ir ten laukiančio spec. transporto, apsunko žingsniai. Tarsi paliktum kare artimais tapusius gydytojus. Kare, kuris jiems tik prasideda.

Ir visa tai asmeniškai kažaip, pasirodo, labai rūpi... Artimais tapo veidai, kurių nė neprisiminsiu, nes niekada jų po kaukėmis neregėjau. Bet išmokau pažinti pagal balsus. Rankenos spustelėjimą. Prisiminsiu mane irgi nuolat prisiminusius ir skambinusius iš budėjimo posto net savaitgalio vakarais. Prisiminsiu slaugių pamainą, kuri 6 val. ryto vizitavo patyliukais, ant pirštų galų, ir tyrimams paversdavo ant kito šono taip skrupulingai, vos juntamai, kad tik neprižadintų... Savyje talpinantis visą įmanomą dėkingumą, per siūles plyštantis AČIŪ“, – rašė ji.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.