Veidai

2020.04.06 21:22

Kas daro „tvarką“ jų namuose: TOP 10 „Mūsų gyvūnai“ viešnagių pas žinomus žmones

LRT TELEVIZIJOS laida „Mūsų gyvūnai“, LRT.lt2020.04.06 21:22

Žinomi, televizijos ir scenos žmonės, kūrėjai sako, kad negaili nei sugadinto parketo, nei apgraužtos poros batų – namuose daug smagiau, kai juose sukinėjasi augintinis. Tiesa, kai kurie prisipažįsta nejaučiantys saiko – augina penkias kates ar net visą pulkų šunų, papūgą ir dar iguaną. Pasižvalgykite LRT TELEVIZIJOS laidos „Mūsų gyvūnai“ archyve.

Atlikėja Kristina Radžiukynaitė-Kayra savo augintinį, Vakarų Škotijos baltąjį terjerą Bachą, vadina baltuoju velniuku ir tikru išdaigininku. „Jis mėgsta kilnoti koją, tad namuose yra pažymėjęs ne vieną staktą, o kartą lauke ir praeivio batą“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Mūsų gyvūnai“ su šypsena pasakojo Kristina.

Bachas – antrasis Kristinos augintinis. Vaikystėje ji turėjo amerikiečių buldogą, kurį labai mylėjo. Tačiau paaiškėjus, kad ji ir jos brolis alergiški šunims, tėvai turėjo priimti sudėtingą sprendimą ir su šuneliu atsisveikinti. Kristina dėl to labai liūdėjo ir užaugusi svajojo ir vėl turėti augintinį.

Ji ne kartą lankėsi prieglaudose ir sakė, kad mielai būtų priglaudusi benamį šunelį, tačiau nedrįso rizikuoti – nusprendė įsigyti nesišeriantį ir alergijos nesukeliantį Vakarų Škotijos terjerą.

Mūsų gyvūnai. Dainininkė KaYra – tikro išdaigininko šeimininkė: Bachas nepripažįsta kitų patinų ir krečia šunybes kaimynams

„Su šešku galima eiti į lauką, nors ir nebūtina, su juo galima keliauti, pasiimti kartu važiuojant į koncertą. Jie judrūs, tačiau ir ramūs, miega apie 20 valandų per dieną“, – svarstė atlikėja Monika Marija, įsitikinusi, kad šeškams būdingos geriausios šūnų ir kačių savybės.

Nors ne visi šeškai yra labai draugiški, dainininkė džiaugiasi, kad jos Haru – tikras meilumo įsikūnijimas, o už tai ji dėkinga veisėjams, kurie jos šešką socializavo nuo mažens.

„Labai mėgsta kapstyti. Randa gėlių vazoniukų, tai tuoj pat pakrapšto – dabar jau viskas yra paslėpta. Labai mėgsta atidarinėti kambarių duris, stengiasi įeiti. Mėgsta mano knygas „paskaityti“ – būna, kartais grįžtu, žiūriu – visos knygos iš lentynos išverstos“, – laidai „Mūsų gyvūnai“ yra pasakojusi Monika Marija. Beje, kartais Haru su šeimininke netgi keliauja į jos koncertus ir kantriai laukia užkulisiuose.

Mūsų gyvūnai. Dainininkės Monikos Marijos namuose – šunį ir katę atstojantis šeškas Haru

Jei užsuksite į dizainerio Roberto Kalinkino ir jo žmonos Agnės namus, nenustebkite, jei su jumis pasisveikins ir papūga Tukas. Be papūgos namuose dar yra iguana, žuvyčių akvariumas ir keturi šunys – du atkeliavę iš prieglaudos, du paimti beveik iš gatvės. Vienas iš šeimos augintinių – šunelis Brokas turi tik tris kojas. „Tačiau nei jam, nei mums tai netrukdo. Laksto ir bėgioja daugiau nei kiti mūsų šunys, o ir duobes kasa puikiausias.

O pavyzdžiui, Spurga yra turėjusi įvairių traumų ir net kelis kartus buvo operuota. Bet ji yra labai mielas šuo, kuris nori gyventi. Ir jei ji nori gyventi, kodėl gi ne su mumis? Net jei gyvūnas į namus atkeliauja turėdamas tam tikrų nuoskaudų, tinkamas dėmesys jį gali pagydyti“, – apie likimo kažkada nuskriaustus ir laimę Kalinkinų namuose suradusius augintinius pasakojo šeimininkai.

Apie tai, kaip visi gyvūnai sutaria tarpusavyje ir kokių išdaigų iškrečia – laidos įraše.

Mūsų gyvūnai. Šiandien laidoje: nedideli, judrūs ožiukai zoologijos sode važinėjasi karučiais, eksperimentinės katės dvelfai turi gerbėjų ir Lietuvoje, dizaineris Robertas Kalinkinas ir jo meilė gyvūnams.

Atlikėja ir laidos „Klauskite daktaro“ vedėja Liepa Norkevičienė su vyru augina japonų vilkšunį – Šikoku, kurį pora pavadino Riku. „Jam žmogaus reikia tiek, kiek jis nori. O jis nori būti vienas ir yra medžiotojas. Lauke jis reikalus savo tvarko, kažką seka, gaudo. Mums yra ir kelis triušius sugavęs, sumedžiojęs, turi tokio laukinio elgesio. Jis nėra tas naminis, mielas, ant sofos gulintis šunelis“, – apie augintinio charakterį laidai „Mūsų gyvūnai“ pasakojo Liepa.

Tokius ypatingo charakterio šunis dresuoti tikrai nelengva. Tik nuo pat mažens skiriant labai daug dėmesio galima išsiugdyti gan klusnų ir bent kiek komandomis valdomą šunį. Vis dėlto, Liepa su vyru stengiasi visur šunį vežtis kartu, net atostogauti. Riku su šeimininkais yra keliavęs ir į Ispaniją.

Mūsų gyvūnai. Šikoku – kokie jie?

„Negalėčiau be šuns, tikriausiai man būtų labai liūdna“, – sakė dainininkė Vaida Genytė, auginanti Vakarų Škotijos terjerą Bučkį. Atlikėja pasakojo, kad šia veisle susižavėjo tokį šunelį pamačiusi pas pažįstamą. Jai labai patiko tai, kad šuniukas nesišeria, be to, yra labai draugiško charakterio.

Tiesa, V. Genytė sako, įsitikinusi, kad kiekvienas šuo turi savo būdą ir nebūtinai atitinka veislės aprašymus. Jos augintiniui nepatinka, kai šeimininkė nori jį paimti ant rankų, jis mieliau slepiasi už lovos, po stalu ar įlenda į spintą.

Mūsų gyvūnai.  - 2018.01.07 Vaidos Genytės Bučkis ir "vestukai"; Gimstantys iš molio gyvūnai; Kaip išrinkti katei šukas.

Optimaliausias kačių kiekis namuose – keturios, tačiau telekomunikacijų verslo eksperto Liudviko Andriulio ir jo žmonos tarptautinės komunikacijos specialistės Medeinos namuose gyvena net penkios, visos pavadintos labai neįprastai: Blakė, Erkė, Kraujas, Enzimas, Agurkas.

Medeina pasakojo, kad kol jų namuose tebuvo dvi katės, ji su vaikais buvo sukūrusi dainelę, apie tai, kad norėtų auginti daugiau kačių ir visuomet dainuodavo ją automobilyje, taip bandydami įtikinti Liudviką. „Matyt, kai myli žmogų, atleidi jam daugybę dalykų. Liudvikas man atleidžia už kates. Tačiau jas myli visi šeimos nariai“, – šypsojosi Medeina. Tiesa, vienas katinas, Ezimas, į namus atėjo pats. Pirmiausia jis apsigyveno namų terasoje, o vėliau Andriuliai pasiėmė jį ir į namus.

Liudviko ir Medeinos kačių karalystė: jų neįmanoma nemylėti

LRT vyriausiąjį prodiuserį Audrių Giržadą galima vadinti tikru šunų mylėtoju. Netrukus jo cvergšnauceriui Zippo sukaks dveji metai.

Anksčiau pašnekovas yra turėjęs dar keturis šunis, o kadaise namuose laikė kelias šinšilas, turėjo akvariumą ir net svarstė įsitaisyti smauglį. Laidos „Mūsų gyvūnai“ archyvuose – Audriaus pasakojimas apie tai, kaip Zipo atkeliavo į namus.

Audrius Giržadas apie augintinį Zipą: specialiai pasirinkau patį didžiausią „flegmą“

Jau kurį laiką dizainerės Viktorijos Jakučinskaitės namuose gyvena Maltos bišonas Kola ir Abisinijos katinas Hemingvėjus. Tačiau ir prieš keletą metų, kai Kolos dar nebuvo, dizainerės namuose veiksmo netrūko – kartu su Hemingvėjumi namuose gyveno net dvylika žiurkėnų, kurie kartą net buvo išvykę su šeimininkais į Italiją. Ten keli žiurkėnai, matyt, nusprendė pasilikti ir naktį pabėgo.

Šiandien Viktorija labai džiaugiasi turinti augintinių, nors prieš porą metų laidai „Mūsų gyvūnai“ sakė, kad keturkojai namuose atsiranda tik dėl vaikų: „Mes su vyru nelabai norėjome gyvūnų, nes esame suaugę, nuobodūs ir nelabai norėjome po jų tvarkytis, bet vaikystė gyvenime tik kartą būna, o jei būdamas vaiko neturi gyvūno, labai daug prarandi. Mes savo dukrų taip apvogti negalėjome. Galbūt mes suaugę pamirštame, kaip nuostabu yra turėti gyvūną.“ Beje, dizainerė pasakojo, kad ir katinas jų namuose atsirado netyčia. Daugiau apie tai – vaizdo įraše.

Mūsų gyvūnai.  Grifonų veislės šunys; Viktorijos Jakučinskaitės 12 žiurkėnų ir katinas; Ar šuo miega Jūsų lovoje?

Nors praėjusių metų pabaigoje grupės "The Roop" lyderis Vaidotas Valiukevičius savo socialiniuose tinkluose rašė apie tai, kad katinas vardu Šeškas savo žemišką kelionę jau baigė ir dėkojo augintiniui už drauge praleistą laiką, prieš porą metų laidai „Mūsų gyvūnai“ atlikėjas pasakojo, kaip atsiradus Šeškui jis įveikė ilgus metus turėtą alergiją katinams.

Mūsų gyvūnai. Raudonrankiai tamarinai. Daininko V. Valiukevičiaus katinai. Akvariumo priežiūra. Kokią lesyklėlę rinktis?

„Auginti šunis – smagu. Apskritai esu iš tų žmonių, kurie šunis myli labiau nei kates, nes pastarosios man atrodo emociškai ne per daug įsipareigojusios savo šeimininkams. Man norisi to tikro jausmo, kurį suteikia šuo“, – prieš keletą metų laidoje „Mūsų gyvūnai“ pasakojo LRT laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson, kurios namuose šmirinėja Cockapoo veislės šunys Bonbon ir Coco.

Tiesa, jų šeimoje keturkojai atsirado ne jos, o vyro iniciatyva – jo šeima kažkada netgi veisė šunis, tad jis augo apsuptas augintinių. „Kai mūsų namuose atsirado Bonbon, vyriausiai dukrai Izabelei tebuvo 5-eri, o Jurgiui 3-eji. Tad man atrodė, kad šuniui dar per anksti ir aš atsikalbinėjau“, – šypsojosi Beata. Po kelerių metų namuose atsirado ir Coco. Abu šunys atkeliavo iš veislynų Anglijoje, kur ši veislė – labai populiari. Apie tai, kaip jos namuose atsirado augintiniai ir kokių šunybių jie yra prikrėtę – laidos įraše.

Mūsų gyvūnai.  Beatos Nicholson augintiniai; Katės vazone; Kaip išsirinkti katės veislę.