Naujienų srautas

Veidai2020.03.27 09:38

Kino kritikų liaupsinamas režisierius Quentinas Tarantino mini gimtadienį

Kovo 27-ąją – 57-asis amerikiečių kino režisieriaus ir scenaristo Quentino Tarantino gimtadienis. Gali būti, kad esate matę ne vieną šio kūrėjo filmą. Paskutinysis Q.Tarantino filmas, pasirodęs kino teatruose, yra „Vieną kartą Holivude“.

„Vieną kartą Holivude“, „Bulvarinis skaitalas“, „Ištrūkęs Džango“, „Nužudyti Bilą“, – tai tik keletas Q. Tarantino kurtų filmų. Režisierius bei aktorius gimė 1963-ųjų kovo 27-ą dieną Noksvilyje, JAV. Nors ir kupina filmų, jo vaikystė buvo sunki – devintoje klasėje Q. Tarantino metė mokyklą. Teigiama, kad šis sprendimas akivaizdžiai atsispindi gramatinėmis klaidomis kuriamuose scenarijuose.

Išskirtinis ir nenuspėjamas – režisieriaus Quentino Tarantino filmus liaupsina ir kritikai, ir žiūrovai

Pirmas Q. Tarantino profesionalus ilgametražis filmas – „Pasiutę šunys“, sukurtas 1992-aisiais. Tai – istorija apie šešis nusikaltėlius, pasamdytus įvykdyti brangakmenių vagystę. Filmas pastatytas už 1,2 mln. JAV dolerių, laimėjo nemažai kino festivalių apdovanojimų.

1994-aisiais pasirodęs filmas „Bulvarinis skaitalas“ laikomas garsiausiu Q. Tarantino darbu, atnešusiu jam ir pirmąją „Oskarų“ statulėlę. Juosta pasakoja apie du samdomus žudikus, boksininką, gangsterį ir jo žmoną. Filmo biudžetas – 8 milijonai JAV dolerių.

Naujausias kino salėse pasirodęs Q. Tarantino filmas – „Vieną kartą Holivude“. Juosta nukelia į 1969-ųjų kino filmų sostinę – auksinį laikotarpį baigiantį išgyventi Holivudą. Pagrindinius vaidmenis čia atliko Leonardas di Caprio ir Bradas Pittas, už antraplanį vaidmenį apdovanotas „Oskaru“.

Kino kritikai liaupsina išskirtinį Q. Tarantino kūrybos stilių, kurio niekam nepavyksta pakartoti. Q. Tarantino pelnė daugybę kino pramonės apdovanojimų: du „Oskarus“, tris „Auksinius gaublius“, du BAFTA ir vieną „Auksinę palmės šakelę“. Jis taip pat buvo nominuotas „Emmy“ ir „Grammy“ apdovanojimams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi