Naujienų srautas

Veidai2020.03.29 21:20

Kodėl nuotraukas retušuoti draudžianti Helen Mirren nekenčia žodžio „grožis“ ir niekada nenorėjo tapti mama

LRT.lt 2020.03.29 21:20

Britų aktorė Helen Mirren tituluojama viena ryškiausių šio amžiaus ikonų, nors pati nekenčia grožio sąvokos ir labiau vertina įgytą patirtį, o tuščio žinomumo niekada nesiekė skandalais. Jos meilės istorijos žiniasklaidoje taip pat nebuvo aptarinėjamos – aktorė džiaugiasi laiminga santuoka ir sako, kad niekada nesigailėjo, kad netapo mama.

Kai Didžiojoje Britanijoje buvo paskelbtas karantinas, H. Mirren savo „Instagram“ paskyroje pasidalijo įrašu, kuriame – sėdėdama prie virtuvės stalo skaito 18-ąjį Šekspyro sonetą. Tiesa, savo įrašė jį vadino sonetu izoliacijai.

View this post on Instagram

sonnet for isolation

A post shared by Helen Mirren (@helenmirren) on

Dabar ji, kaip ir daugelis dienas leidžia namuose ir kartais išeina į kiemą įkvėpti gaivaus oro gurkšnio ar pasižiūrėti voverių. O dar visai neseniai ji dalijo interviu ir dalijosi mintimis apie grožį ir vyresnio amžiaus moterų padėtį kino industrijoje.

Beje, ar galėtumėte patikėti, kad Holivude yra aktorė, kuri nenori, kad jos nuotraukos žurnaluose ar portaluose būtų retušuojamos? Būtent tokia yra H. Mirren. Kaip ji pasakojo portalui newbeauty.com, tai susiję su jos požiūriu į žodį „grožis“.

„Dauguma iš mūsų nėra gražūs. Mes tik norime atrodyti kiek įmanoma geriau, tačiau žinome, kad nebūtinai būsime gražūs. Taigi siekiame to, ko trys ketvirtadaliai iš mūsų niekada nepasieks. Esame, kas esame. Vieni mūsų yra žavūs, kiti – stiprūs, treti – įdomūs ir pan.

Galime būti kitokie, o grožis tik maža viso to dalis. Taigi manau, kad kiekvienas turime siekti ne grožio, o to, kas atskleidžia mūsų individualumą“, – mintimis dalijosi aktorė.

Ji pašiepė ir reklamas, kurios dar prieš porą dešimtmečių puošdavo stendus gatvėse ar įsimaišydavo tarp žurnalo puslapių. H. Mirren erzindavo dvidešimtmetės, reklamuojančios keturiasdešimtmetėms skirtą kremą.

„Nesu kvailė. Visada suprasdavau, kad naudodama tą kremą, neatrodysiu kaip dvidešimtmetė, tad ir tokio kremo niekada nepirkčiau. Kodėl reklamos gamintojai su klientais elgėsi kaip su kvailiais? Tačiau, kai man buvo keturiasdešimt, dauguma kompanijų elgėsi būtent taip“, – besikeičiančiu požiūriu džiaugiasi aktorė, prieš keturis metus ir pati tapusi vieno kosmetikos prekės ženklo ambasadore.

Ir aktorės veiksmai tik pagrindžia jos veiksmus. Ji prisipažįsta, kad nedažo plaukų, nes nenori turėti papildomų rūpesčių, be to, jai gaila tam laiko. Ji mieliau naršo internete ir ieško geros muzikos. „Ačiū Dievui, kad yra „Youtube“ – būtent ten prieš kurį laiką atradau Billie Eilish. Ji nuostabi! Kaip ir Rosalia“, – aktorė sakė allure.com.

Vis dėlto, ji sukasi industrijoje, kurioje grožis ir jaunystė labai svarbūs. Ar vyresnėms aktorėms sunkiau? „Žinoma, industrijoje vis dar egzistuoja kriterijus „ar su ja permiegotum“. Kai pasikeis moterų vaidmuo visuomenėje ir realiame gyvenime, tada jis pasikeis ir kine.

Kai tikrame gyvenime žmonės įpras matyti vyresnes moteris, galbūt einančias svarbias pareigas, tada jas išvysime ir ekranuose“, – kalbėdama su „The Guardian“ svarstė H. Mirren.

Pati aktorė yra sukūrusi daugybę vaidmenų ir susižėrusi galybę ryškiausių apdovanojimų: „Oskarą“, auksinę BAFTA kaukę, tris „Auksinius gaublius“, keturis „Emmy“, penkis Aktorių gildijos apdovanojimus ir daugelį kitų. Berlyno kino festivalyje šiemet aktorei įteiktas ir garbės „Auksinis lokys“ už viso gyvenimo nuopelnus.

„Tačiau prieš imdamasi naujo vaidmens aš visuomet jaudinuosi ir ne itin pasitikinti savimi. Norėčiau, kad man netektų to patirti. Tačiau išmokau, kad mano baimės ir nerimas yra tik mano pačios reikalas, niekieno kito.

Ne todėl, kad nenoriu, jog kiti tai pamatytų, bet todėl, kad manau, jog yra nemandagu ir egoistiška tai primesti kitiems. Manau, kad arogantiška guostis, jog esi nervingas ir taip reikalauti dėmesio. Kiekvienas su savo rūpesčiais turime susidoroti patys“, – apie vis dar persekiojančias emocijas H. Mirrent pasakojo „The Guardian“.

Aktorė yra laimingai ištekėjusi, nuo 1986 m. šalia jos – režisierius Tayloras Hackfordas. Pora susituokė 1997-aisiais, tačiau bendrų vaikų taip ir nesusilaukė. Tayloras turi du sūnus iš ankstesnių santuokų, o Helen ne kartą yra sakiusi, kad motinystės instinkto niekada nejautė.

Tiesa, „Vanity Fair“ kartą ji prisipažino, kad pažiūrėjusi filmą „Ak, jau tie tėvai“ („Parenthood“) akimirką pasigailėjo, kad niekada nebuvo pajautusi, ką reiškia būti mama. „Tačiau tai truko tik akimirką. Iškart po to pajutau palengvėjimą. Niekada nesigailėjau, kad neturiu vaikų“, – iškart pridūrė ji.

Prieš porą metų, kai Lietuvoje buvo filmuojamas mini serialas „Jekaterina Didžioji“, H. Mirren viešėjo Vilniuje. „Lietuvoje filmuoti „Jekateriną Didžiąją“ buvo didžiulis malonumas. Lietuvių komanda buvo ypatingai profesionali, kupina energijos ir atsidavusi – buvo malonu su jais dirbti, tapome gerais draugais.

Lietuva ir Vilnius pasižymi visu tuo rafinuotumu, kurį turi kiti Europos miestai, tačiau kartu turi didelį privalumą – yra nedideli, draugiški ir svetingi. Tai buvo mano antrasis filmavimas Lietuvoje ir, viliuosi, jų bus dar“, – tąkart pasakojo ji.

Savo viešnagės metu aktorė spėjo susitikti su prezidente Dalia Grybauskaite bei apsilankė dizainerio Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatyme.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą