Naujienų srautas

Veidai2020.03.26 13:27

Mikutavičiaus žinia iš namų: laikas gudrauti – praėjo, turime susitelkti ir laikytis disciplinos

atnaujinta 14.26
LRT.lt 2020.03.26 13:27

Garsūs Lietuvoje žmonės susijungė tam, kad piliečiai įsiklausytų – liktų namie ir apsaugotų save bei vieni kitus. Prie naujos pilietinės akcijos #LiekameNamie prisidedančios įžimybės tvirtina, jog kiekvienas esame atsakingas už šio viruso stabdymą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Žmonės žūsta, kiti dirba iki nukritimo. Laikas gudrauti – praėjo. Mes turime susitelkti ir laikytis disciplinos. Mieli bičiuliai, žiūrėkime į tai rimtai, pakentėkime“, – žmones ragina Marijonas Mikutavičius.

Bendrame vaizdo įraše akcentuojamos svarbiausios priemonės, saugančios nuo viruso – savęs izoliavimas, kontakto laikymasis bei koronaviruso simptomų stebėjimas. Į visus Lietuvos žmones kreipiasi dainininkai Marijonas Mikutavičius ir Justė Arlauskaitė-Jazzu, aktorius Vytautas Rumšas, televizijos laidų vedėja Gabrielė Martirosian bei keliautojo Vytaro ir Laisvės Radzevičių šeimyna.

Šios idėjos režisierius Dominykas Kubilius tikisi, jog svarbi žvaigždžių žinutė pasieks kiekvieną.

„Visos garsiausios šalies žvaigždės užsidarė namie ir sutiko perduoti reikšmingą žinią – kaip gyvybiškai svarbu likti namuose. Įžimybės bendrame klipe susitelkė tam, kad mes šiuo sunkiu laikotarpiu įsiklausytume. Dėkoju prisidėjusiems bičiuliams ir tikiuosi, kad jų balsas bus išgirstas“, – teigia D. Kubilius.

Praėjusią savaitę vyresnio amžiaus žmones namuose likti ragino televizijos laidų režisierius Vytenis Pauliukaitis, Nacionalinės premijos laureatas Donatas Katkus, aktoriai Vytautas Rumšas vyresnysis, Larisa Kalpokaitė ir Kristina Kazlauskaitė bei radijo laidų vedėja Zita Kelmickaitė. Žinomi žmonės prašo likti namie ir parodyti koronavirusui ragus kartu su grupe „The Roop“.

Svetainėje www.koronastop.lt galite sužinoti naujausią informaciją ir atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus dėl koronaviruso arba kreiptis nemokamu numeriu – 1808.

Nuo trečiadienio pradėjo plisti dar viena akcija „Įsipareigoju Lietuvai“, rašoma pranešime žiniasklaidai. Jos iniciatoriai teigia, kad saviizoliacijos ir karantino taisyklių laikymasis turi ypatingą svarbą ne tik bandant palengvinti medikų darbą, bet ir kalbant apie visos šalies socialinę ir ekonominę padėtį.

„Girdime ir matome labai daug informacijos apie sudėtingas medikų darbo sąlygas kovojant su koronavirusu, tačiau ar susimąstome, kad kiekvienas nesilaikantis karantino sąlygų – nesaugantis savo ir artimųjų sveikatos, prisideda prie situacijos bloginimo ir turi prisiimti atsakomybę, – sako vienas akcijos iniciatorių, medicinos ir gyvybės mokslų teisės ekspertas Andrej Rudanov. – Todėl kviečiame visus Lietuvos žmones įsipareigoti užtikrinti šalies padėties stabilizavimą ir suvaldymą, užkertant kelią ekonominėms ir socialinėms pasekmėms.“

Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos ligų prevencijos centro duomenimis, 80 proc. mirštančiųjų nuo koronaviruso – vyresni nei 65 m. žmonės. Į šią rizikos grupę, pagal 2019 metų statistiką, patenka 19,8 proc. Lietuvos gyventojų. Pasak A. Rudanov, tai parodo, koks didelis mūsų valstybės rizikos mastas – nesilaikant griežto karantino beveik penktadalis mūsų šalies gyventojų yra ypač pažeidžiami.

Akciją palaikančios komunikacijos agentūros „Adverum“ partnerė Ieva Naujalyt4 sako, kad šiuo visai šaliai sudėtingu laikotarpiu norisi įkvėpti žmones, paskatinti laikytis karantino taisyklių ir stabdyti koronaviruso plitimą: „Mes visi norime greičiau grįžti į įprastą gyvenimo ritmą, bet tam reikia visų mūsų maksimalaus sąmoningumo ir taisyklių laikymosi. Mes laikomės karantino sąlygų ir kviečiame visus, mylinčius Lietuvą, taip pat viešai įsipareigoti apsaugoti save, savo šeimą, artimuosius ir šalį.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi