Naujienų srautas

Veidai2020.03.26 12:53

„Riksmo demonui“ Stevenui Tyleriui sukanka 72-eji

Kovo 26 dieną 72-eji sukanka amerikiečių atlikėjui, dainų autoriui, aktoriui ir televizijos žvaigždei Styvenui Tayleriui. Jis – ir grupės „Aerosmith“ narys.

Styvenas Tayleris gimė 1948-ųjų kovo 26-ąją Niujorke, JAV. Vaikystėje pradėjęs groti būgnais, vėliau susikoncentravo į dainavimą. Dėl plačių vokalinių sugebėjimų ir aukštų riksmų S. Tyleris pramintas „riksmo demonu“.

Gimtadienį švenčia Stevenas Tyleris: dėl vokalinių gebėjimų atlikėjas pramintas „riksmo demonu“

Bet geriausiai jis žinomas dėl grupės „Aerosmith“. Grupė susibūrė 1970-aisiais, po dvejų metų pasirašė kontraktą su įrašų studija, o kitais metais išleido pirmąjį albumą. „Aerosmith“ muzikinis stilius apibūdinamas kaip poproko, sunkiojo metalo ir ritmenbliuzo mišinys, įkvėpęs nemažai kitų muzikantų.

Bene garsiausias jų kūrinys – 1998-ais metais išleista daina „I don‘t want to miss a thing“ iš ne ką mažiau populiarumo sulaukusio filmo „Armagedonas“.

„Aerosmith“ laikoma viena pelningiausių visų laikų JAV sunkiojo roko grupių. Jie pardavė daugiau nei 150 milijonų įrašų visame pasaulyje. Grupės sąskaitoje – 25 auksiniai, 18 platininių ir 12 multiplatininių albumų. Taip pat ir daugybė apdovanojimų: 4 „Grammy“, 6 Amerikos muzikos apdovanojimų ir 10 MTV muzikinių vaizdo klipų apdovanojimų statulėlių. 2001-aisiais grupė įamžinta Rokenrolo šlovės alėjoje. Nors ir su pertraukomis, grupė gyvuoja iki šiol.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi