Veidai

2015.10.02 14:13

Kazachstanas atšaukė mokyklinius vadovėlius dėl juose pavaizduotų Krymo įvykių

ELTA2015.10.02 14:13

Buvusi sovietinė respublika Kazachstanas atšaukė mokyklinius vadovėlius, kai Ukraina pareiškė griežtą protestą dėl juose pavaizduotų Krymo įvykių. Šiuose vadovėliuose teigiama, kad Krymas po 2014 metų referendumo tapo Rusijos dalimi, tačiau tekste neužsimenama, kad tai pripažino vos kelios šalys ir kad daugelis valstybių kaltina Rusiją aneksavus Ukrainai priklausantį pusiasalį, praneša agentūra AFP.

Ukrainos ambasadorius Kazachstane praėjusią savaitę pareiškė griežtą protestą dėl vadovėlių. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad knygose vaizduojami įvykiai prieštarauja ir „oficialiai“ Kazachstano vyriausybės pozicijai.

Kazachstanas, kuris yra artimas Rusijos sąjungininkas, Krymo klausimu aiškios pozicijos neužėmė. Vyriausybė Astanoje pripažįsta referendumo Kryme rezultatus, tačiau kartu pripažįsta ir Ukrainos teritorinį integralumą.

Sprendimas atšaukti vadovėlius priimtas likus kelioms dienoms iki spalio 9 dieną planuojamo Kazachstano prezidento Nursultano Nazarbajevo susitikimo su Ukrainos vadovu Petro Porošenka.

Rusija 2014 metų pavasarį aneksavo Ukrainos Krymo pusiasalį. Kijevas ir Vakarai, be to, kaltina Maskvą remiant prorusiškus sukilėlius Rytų Ukrainoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.