Veidai

2020.03.25 14:17

Namų darbų uždavusi Grybauskaitė: turime savus namus, kuriuos verta išstudijuoti, ir bendrus – Lietuvą

LRT.lt2020.03.25 14:17

Specialaus karantino projekto „Įdomiosios pamokos tiesiogiai“ laidoje trečiadienį – ypatinga viešnia. Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė teletiltu kreipėsi į žiūrovus, uždavė namų darbų ir pasidalino, kuo užsiima per karantiną.

Pasak D. Grybauskaitės, turint daug laiko, galima apsidairyti, pamatyti, kiek daug dalykų turime ir svarbiausia – suprasti, kad šiandieninis buvimas namie yra neišvengiamas.

Įdomiosios pamokos tiesiogiai. Namų darbai iš prezidentės Grybauskaitės, mainai iš telefono į „Porsche“ ir mankšta su Maskoliūnu

„Noriu vaikus pritraukti prie idėjos, kad kiekvienas turime savo namus, kuriuos verta išstudijuoti, pakeisti, patvarkyti, išvalyti. Bet mes turime ir bendrus namus – tai yra mūsų Lietuvą. Prieš dvi savaites šventėme 30 metų, kai Lietuva tapo vėl laisva“, – kalbėjo D. Grybauskaitė ir namų darbus pritaikė šių dienų aktualijoms.

Ji pakvietė vaikus pažvelgti į Lietuvos ateitį ir pasvajoti – sukurti eilėraštį, dainą ar piešinį, kaip atrodys mūsų šalis dar po 30 metų.

Paklausta apie savo karantino rutiną, D. Grybauskaitė prisipažino anksčiau tingėjusi mankštintis, tačiau dabar mėgina tai daryti: „Reikia versti save pajudėti, nes sėdėjimo namuose yra per daug“.

Ji pridūrė, kad norėdama padėti kitiems įsitraukė į paramos fondo, kuris bandys padėti medikams ir kitiems labai pažeidžiamiems žmonėms, veiklą.

„Tai yra tai, ką aš galiu veikti. Todėl kiekvienas vaikas, sugalvokite, ką jūs galite padaryti daugiau ir kitaip negu darėte kasdien, kaip galite padėti tėvams, kaip galite padėti susitvarkyti namus, kaip galite padėti savo draugams. Tų pagalbos priemonių, kai sėdime atskirti, galime sugalvoti labai daug, nes išties mes sėdime tik namie atskirti, bet erdvė tai mus sujungia“, – ragino D. Grybauskaitė.

Specialus LRT „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ projektas „Įdomiosios pamokos tiesiogiai“ – darbo dienomis nuo 13 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.