Naujienų srautas

Veidai2020.03.25 10:05

Spalvinga asmenybė ir talentingas kūrėjas Eltonas Johnas mini gimtadienį

Kovo 25 dieną gimtadienį švenčia britų atlikėjas, dainų autorius, pianistas ir kompozitorius seras Eltonas Johnas. Jam sukanka 73-eji. Jo ir bendraautorio 1997-ųjų metų kūrinys „Candle in the wind“ yra įrašytas į Guinnesso rekordų knygą kaip vienas geriausiai parduodamų kūrinių pasaulyje.

Šis kūrinys yra skirtas automobilio avarijoje žuvusiai princesei Dianai.

Gimtadienį švenčia Eltonas Johnas: tarp pasiekimų – ir deimantinis albumas, ir Elžbietos II įšventinimas į riterius

Seras Eltonas Johnas gimė 1947-ųjų kovo 25-ąją Jungtinėje Karalystėje, Pinerio mieste. Tikrasis jo vardas – Reginald Kenneth Dwight. Jau būdamas trejų jis nustebino savo šeimą grodamas pianinu, o 11-os ėmė lankyti Karališkąją jaunimo muzikos akademiją.

1967-aisiais Eltonas Johnas susipažino su dainų tekstų autoriumi Bernie Taupinu. Taip prasidėjo jų muzikinė partnerystė, besitęsianti iki šiol, nuskynusi daugybę apdovanojimų. Tarp jų – ir „Oskaras“ už geriausią dainą, kurį jie atsiėmė šių metų apdovanojimų ceremonijoje.

Šis duetas sukūrė ir dainą „Candle in the wind“. Pirmoji versija pasirodė 1973-aisiais, tačiau neįtikėtinos sėkmės susilaukė jų 1997-aisiais perkurta versija. Šis kūrinys skirtas princesei Dianai, kūrinį Eltonas Johnas atliko per princesės laidotuves. Pasak Guinnesso rekordų knygos, tai antras pagal pardavimų skaičių visų laikų fizinis singlas. Parduota 33 milijonai kopijų.

Už nuopelnus muzikai ir labdarai 1998-aisiais Bakingamo rūmuose Britanijos karalienė Elžbieta II-oji įšventino Eltoną Johną į riterius. Jis ne kartą yra pasirodęs karališkosios šeimos šventėse.

Nuo pat pirmojo muzikinio turo 1970-aisiais, Eltonas Johnas atliko daugiau nei 4 tūkst. pasirodymų daugiau nei 80-yje šalių. Jo sąskaitoje ir daugiau įspūdingų skaičių: 26 auksiniai, 38 platininiai ar multiplatininiai bei 1 deimantinis albumas. Atlikėjas yra pardavęs per 300 milijonų muzikinių įrašų visame pasaulyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi