Veidai

2020.03.24 10:04

Karantinas įkvėpė menininką perkurti Lietuvos vedlių portretus: tie žmonės projekte atsidūrė ne šiaip sau

LRT.lt2020.03.24 10:04

Šių dienų aktualijos ir vykstantys procesai negali nepaveikti kūrybinio sluoksnio. Dailininkas Vladas Mackevičius fiksuoja karantiną pasitelkdamas žymių Lietuvos žmonių atvaizdus ir perkeldamas juos į dabartinį kontekstą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Fraktalinė technika, kurią kurti portretams naudoja menininkas, simbolizuoja tai, kad viskas vyksta spiraliniu principu, tarsi ratu ar bumerangu grįžta į mūsų gyvenimus, viskas yra mūsų pačių veiksmų pasekmės. Pamokos iš praeities. Praeitį reikia atminti, bet praeitimi negalima gyventi. Praeitis yra mokytoja.

Labas rytas, Lietuva II d. Koronavirusui ragus parodžiusi Kalpokaitė kreipiasi į senjorus: saugokite save – jūs reikalingi ir vaikams, ir anūkams

Sukdamas rašiklį ratu ir piešdamas spyruokles V. Mackevičius sukūrė Vinco Kudirkos, Jono Basanavičiaus, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Vydūno, Simono Daukanto portretus su veidą dengiančiomis kaukėmis.

„Tie žmonės projekte atsidūrė ne šiaip sau – jie gynė, garsino ir vienijo Lietuvą, o mums to dabar labai trūksta. Labai dažnai matau žmones vaikštančius, kai turėtų būti namie“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ sakė V. Mackevičius.

Pasak V. Mackevičiaus, dabar išgyvename laikotarpį, kuris vienija: „Laikotarpis, kuris reikalauja atsakomybės ir sąmojingumo, kad galėtume išlikti, būti ir eiti toliau.“

V. Mackevičius prisipažįsta, kad kai kurie jo kūrybiniai projektai dabar visiškai sustojo, bet jį ši pauzė įkvepia – imi kitaip žiūrėti į tai, ką darai.

Tiesa, V. Mackevičius karantinui ruošėsi, sako žinojęs, kad tai neišvengiama, todėl įsigijo daug tušo, drobės ir ketina atsiduoti kūrybai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt