Veidai

2015.10.01 17:03

Kauno senamiestiestyje bus galima sutikti egzotinių gyvūnų

LRT.lt 2015.10.01 17:03

Jau šį sekmadienį kauniečiai bus kviečiami į  Šv. Pranciškaus Asyžiečio gyvūnų globėjo dienos šventę. Kauno senamiestis  virs naminių ir egzotinių gyvūnų susitikimo vieta, kurioje bus galima pamatyti gyvačių, driežų, šunų, kačių ir netgi beždžionių.

„Renginio tikslas yra suvienyti tikinčiuosius ir gyvūnų mylėtojus į vieną linksmą ir prasmingą šventę, kurioje visi gyvūnai ir jų šeimininkai savo dalyvavimu telktu bendruomenę ir vystytų Kauno kultūrinio gyvenimo tradicijas“ – teigė renginio organizatorė, Kauno senamiesčio draugijos vadovė Aistė Grybauskienė.   

Tampa Kauno miesto tradicija

A. Grybauskienė pasakojo, kad šių metų Gyvūnų dienos renginiai įgauna naujas formas ir vyksta kitose erdvėse: „Renginys stipriai skirsis nuo praėjusių metų daugeliu aspektų. Pirmiausia – šventė vyks ne Santakos parke, kaip iki šiol, bet prie Kauno pilies. Ši vieta pasirinkta dėl renginio kompaktiškumo ir istorinio konteksto – Šv. Jurgio bažnyčios ir Kauno pilies papėdėje, ten kur prasidėjo Kaunas, kauniečiai švęs Gyvūnų dieną. Lietuvos zoologijos sodo kolektyvas, priimdamas mano pasiūlymą, įsiliejo į šią šventę, atnešdamas senamiesčiui egzotinio atspalvio“.

Renginio organizatorė kvietė prisidėti visus gyvūnų šeimininkus ir jų augintinius ir sekmadienį apsilankyti šalia Šv. Jurgio bažnyčios ir Kauno pilies.

Renginio dieną taip pat veiks kraujo donorystės akcija, zoologijos sode Kaune iki pat vakaro vyks tokių gyvūnų kaip žirafų, zebrų, tigrų ir liūtų pristatymai, specialistai ves paskaitas apie naminių ir egzotinių gyvūnų laikymo panašumus ir jų gerovės užtikrinimą.

Aktyviausi paskaitų dalyviai bus pakviesti patys susipažinti su gyvūnų kasdieniu gyvenimu, padėti gyvūnų prižiūrėtojams parengti voljerų praturtinimą, pažinti tokius gyvūnus kaip lamos, guanakai ar maros. Pasaulinės gyvūnijos dienos renginio iškilmes linksmai užbaigs nuotaikinga grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.