Veidai

2020.03.23 22:53

Vienu paskutiniųjų reisų iš Balio grįžusi Kulvinskytė: jaučiamės saugomi ir tai vertindami esame namuose

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.03.23 22:53

Ne pirmus metus peržiemoti į Balį su šeima vykstanti kūrybininkė, LRT RADIJO laidos „Laimės dieta“ vedėja Rimantė Kulvinskytė šiemet iš šios salos grįžti suskubo dėl siaučiančios koronaviruso pandemijos. Šiuo metu su vyru ir dukra ji laiką leidžia namie.

Savaitgalį jie su kaimynais sukūrė „karantino liftą“ ir siuntė vieni kitiems morkų. Tačiau internetu kalbėdama LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ R. Kulvinskytė pažymėjo, kad tai tie patys kaimynai, su kuriais kartu grįžo iš Balio, o su kitais – griežtai jokio kontakto.

Trečią dieną leisdama namie R. Kulvinskytė sako jaučianti labai didelį artimųjų palaikymą ir rūpestį: „Yra, kas pasisiūlo šiukšles išnešti, paklausia, ko reikia iš parduotuvės, nes yra numatę, kad važiuos antradienį arba trečiadienį. Jaučiamės labai saugomi ir tą vertindami patys esame namuose. Tokiame kaip burbule. Negaliu sakyti, kad jaučiuosi nelaiminga. Priešingai. Daug atrandu, kitaip pradėjau matyt žmones, kurie mus supa.“

Rimantė Kulvinskytė: dar niekada nebuvo taip lengva gelbėti pasaulį – tereikia likti ant sofos

Šeima yra įpratusi dirbti iš namų, tad šiuo klausimu labai didelio pasikeitimo nemato. Užtat R. Kulvinskytė sako jau ne kartą susigraudinusi.

„Susigraudinu, kai kaimynė parašo: „Rimante, ar jūs visko turite, gal man nuvažiuoti į parduotuvę?“ Atvažiavo draugų brolis į oro uostą ir paliko automobilį, kad mes galėtume grįžti namo ne taksi. Pats išvažiavo autobusu prisidengęs kauke. Labai susigraudinau, kad mes gavome tą automobilį, nes nežinojau, kaip reikės grįžti namo. Sukori 15 tūkst. kilometrų per trečdalį pasaulio ir to paskutinio taško neapgalvoji, kaip reikės grįžti iš oro uosto, nes taksi nevažiuosi“, – sako R. Kulvinskytė.

Ji įsitikinusi, kad dabar svarbiausia dirbti pačiam su savo mąstymu. Kai savaitgalį vyras šiek tiek pasiskundė, kad lauke geras oras, o jie uždaryti, Rimantė sudrausmino: „Sakiau, kad daugiau tokių žodžių nebūtų. Visus raginu vengti tokių „uždaryti“, „įkalinti“. Mes patys renkamės būti namie, kad visiems būtų geriau, dėl visų labo. Mūsų čia niekas nelaiko per prievartą. Niekada nebuvo dar taip lengva išgelbėti pasaulį, tereikia likti ant sofos savo namuose“.

Paklausta, kas paskatino suskubti grįžti iš Balio, o ne ten laukti, kol pandemija aprims, R. Kulvinskytė prisipažino, kad pastaruoju metu labiausiai vargino nežinia, o sprendimą – grįžti ar likti – šeima keitė kone kasdien.

„Ta nežinomybė trukdė susikaupti darbams. Aišku, mes nei vienas nežinome, kaip bus nei Lietuvoje, nei kitur. Bet namie jautiesi saugiausiai. Antra, medicininė infrastruktūra Balyje nėra tokia gera. Kelionės pradžioje Lunai buvo ausies uždegimas. Keliavome į ligoninę, viskas veikia, bet nepalyginsi su mūsų Santariškėm ar bet kokia kita poliklinika“, – pasakojo R. Kulvinskytė.

Balis pakankamai atoki sala, tad iš pradžių šeima galvojo, kad viskas bus gerai, bet paskui prasidėjo nerimas – virusui ėmus smarkiai plisti, prasidėjo ir nežinia.

„Buvo neaišku, kiek laiko bus uždarytos sienos. Draugai iš Australijos parašė, kad Australija ketina užsidaryti pusmečiui. Draugai iš Singapūro parašė, kad pas juos yra beprotiškas mėsos ir vaisių trūkumas, nes Malaizija užsidarė. Net singapūriečiai, kurie nesiskundžia finansais ir yra turtinga šalis pradėjo sakyti, kad nebegali nusipirkti maisto“, – prisiminė R. Kulvinskytė.

R. Kulvinskytė teigė, kad mintys būtų visai kitokios, jei būtų žinojusi, kad, pavyzdžiui, po mėnesio galės laisvai grįžti namo. Tačiau tvyrant nežiniai labiausiai norėjosi namo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt