Veidai

2015.10.01 15:52

Trakai – tarp 10 įspūdingiausių senovinių pasaulio vietovių

LRT.lt2015.10.01 15:52

Keliautojų bendruomenė „Places to See in Your Lifetime“ senąją Lietuvos sostinę Trakus įtraukė tarp 10 pačių įspūdingiausių pasaulio senovinių miestų ir miestelių.  

Pasaulio keliautojų pamėgtoje „Places to See in Your Lifetime“ interneto svetainėje ir „Facebook“ paskyroje paskelbtas dešimtukas įspūdingiausių senovinių pasaulio miestų ir miestelių, tarp kurių įstabūs vaizdai iš Fenghuango (Kinija), Marburgo (Vokietija), Džodhpuro (Indija), Rondos (Ispanija), Bergamo (Italija), Trakų (Lietuva), Songzanlino (Kinija), Alberobelo (Italija), Civita di Bagnoregio (Italija) ir Piodao (Portugalija).

Keliautojams pažymima, kad senoviniai miestai ir miesteliai – geriausias pasirinkimas tiems, kurie nori per vieną dieną patirti kuo daugiau įspūdžių. Tokios vietovės gali pasigirti turtingu istoriniu palikimu, tad netgi vienos dienos gali nepakakti tam, kad patirtum viską.  

Trakai pasaulio keliautojams pristatomi kaip senoji LDK sostinė – vienintelė pilis saloje, apsuptoje ežerų, visoje Rytų Europoje.  Pažymima, kad Trakų salos pilis atvira turistams, kur galima apžiūrėti turtingą Viduramžių ekspoziciją, nuolatos vyksta daugybė renginių ir koncertų, o daugiausia žiūrovų pritraukia riterių kovos. 

Taip pat pažymima, kad Trakų ežere galima išbandyti vandens pramogas: pasiplaukiojimą valtimis, laivais, vandens dviračiais ir jachtomis, o jaukiuose vietos restoranėliuose – paragauti tradicinių karaimų patiekalų.  

Daugiau apie gražiausias pasaulio vietas skaitykite „Places to See in Your Lifetime“ interneto svetainėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt