Veidai

2020.03.23 13:20

Vaikystės nuotraukų iššūkis užliejo feisbuką – kai kurie jau darželyje buvo pasirinkę savo kelią

LRT.lt2020.03.23 13:20

Pastarosiomis dienomis feisbuke populiarėja iššūkis, kurį priėmusieji turi pasidalyti savo vaikystės ar paauglystės nuotraukomis. Iššūkį priėmė ir aktoriai, atlikėjai, televizijos laidų vedėjai, politikai, sportininkai ir dizaineriai.

Savo archyvą peržiūrėjo LRT žurnalistė Indrė Makaraitytė, pasidalijusi keliomis akimirkomis iš savo vaikystės, o taip pat studentavimo laikų.

Savo vaikystės vaizdais pasidalijo ir operos solistas Rafailas Karpis.

Atlikėjas ir grupės „Biplan“ vokalistas Maksas Melmanas pasidalijo savo vaikystės nuotraukomis, kai kurios jų – iš darželio švenčių laikų. Matyt jau tada atlikėjas demonstravo savo artistiškumą.

„Čia aš ir mano draugė Nijole Oželyte jau tada demonstruojam, kaip laikytis socialinės distancijos. Ir kad karantinas – puiki proga knygoms skaityti (nors aš tai po šitos savaitės žinau, kad vis tik nelabai – nelieka arba laiko arba jėgų)“, - prie savo vaikystės nuotraukos rašė Kristina Savickytė-Damanskienė.

Savo 1993-aisiais daryta nuotrauka su gerbėjais "G&G Sindikatas" puslapyje pasidalijo ir vienas iš grupės narių Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Šiuo metu Svaras prisideda prie iniciatyvos „Stiprūs kartu“. Interneto puslapyje registruojami savanoriai – šalies gyventojai, kurie gali karantino metu padėti garbaus amžiaus žmonėms apsipirkti arba kurie gali paremti maistu skurstančiuosius, arba kurie turi automobilį ir gali pabūti kurjeriais išvežiodami paramą savo mieste ar rajone ir kitą pagalbą galintys pasiūlyti savanoriai. Į iniciatyvą „Stiprūs kartu“ jau yra įsitraukusios įvairios verslo įmonės, visuomeninės organizacijos, Lietuvos šaulių sąjunga, kuriai priklauso Svaras.

Per LRT TELEVIZIJĄ 10 minučių trukmės laida „Stiprūs kartu“ bus rodoma kiekvieną darbo dieną nuo pirmadienio, kovo 23 dienos. Transliacijos pradžia – nuo 16.30 val.

„Pasiruošimas pirmam Dakarui prasidėjo anksti“, – prie nuotraukos rašė lenktynininkas Antanas Juknevičius.

Iššūkį priėmė ir atlikėjas bei dainų autorius Linas Adomaitis. Vaikystės nuotraukoje – L. Adomaitis su smuikeliu.

Kad Viktorija Čmilytė-Nielsen šachmatais susidomėjo dar vaikystėje išduoda ir jos įkelta nuotrauka.

Aktorius Šarūnas Banevičius, ankstesniame įraše juokavęs, kad tapo ne tik namisėda, bet ir namitūpa, namistova, namigula, prie pasidalytos vaikystės nuotraukos parašė:„Negaliu nepasidalinti.“

Savo vaikystės nuotrauka dalijosi ir stilistė Agnė Gilytė.

Rašytoja, poetė, politikos ir visuomenės veikėja Dalia Teišerskytė pasidalijo net keliomis savo nuotraukomis. „Nuo trejų iki 30-ties...“, – rašė ji.

Dizainerė Lilija Larionova pasidalijo nuotrauka, kurioje ji – maždaug 1996-aisiais.

„Visi kelia fotkes jaunystės. O aš radau kai ką neįkainojamo. Tai PIRMAS mano koncertas. Mokyklos aktų salėje. Atsimenu tik tiek:
Žiauriai karšta buvo su tomis odinėm kelnėmis.
O šita balta maikė buvo mano pati gražiausia. Išeiginė.
Kas ta dama, su kuria išeinu pabaigoje neatsimenu...“, – rašė Stanislovas Stavickis-Stano, pasidalijęs vaizdo įrašu iš savo koncerto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt