Naujienų srautas

Veidai2020.03.21 09:13

Kaip Holivude – Vida Ramaškienė „Kino pavasario“ ceremonijai pasirinko prieš 5 metus kurtą suknelę

Festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė, kalbėdama su portalu LRT.lt patikina, kad tvarumas visai jos komandai svarbus jau ne vienerius metus, tad ji pasekė pasaulinės kino industrijos pavyzdžiu ir atidarymo ceremonijai, kad ir virtualiai, pasipuošė prieš keletą metų dizainerio Juozo Statkevičiaus sukurta suknele.

Kino pasaulis vis dažniau prabyla apie tvarumą ir planetos ateitį, tad metų pradžioje praūžusių garsiausių kino apdovanojimų (BAFTA, „Oskarų“ ir kt.) viešnios buvo raginamos nebesisiūti naujų suknelių ir puoštis jau dėvėtas, o džentelmenams buvo primenama, kad tinka ir seni kostiumai. Pavyzdžiui, aktorius Joaquinas Phoenixas visose šių metų ceremonijose vilkėjo tą patį kostiumą.

Akylesni ketvirtadienio vakarą vykusios tiesioginės festivalio „Kino pavasaris“ atidarymo transliacijos žiūrovai pastebėjo, kad ir V. Ramaškienė pasirinko tvarų sprendimą.

„Kadangi jau kelerius metus tvarumo idėja man ir visai festivalio komandai labai svarbi, labai džiaugiuosi, kad su Juozo Statkevičiaus pagalba suknelė atgimė naujai.

Raudoną suknelę dizaineris Juozas Statkevičius sukūrė „Kino pavasario“ dvidešimtmečiui, vykusiam prieš penkerius metus. Šiemet jis pasiūlė tam tikrus suknelės elementus atnaujinti ir jo kūrybiškumas davė puikių rezultatų“, – sako V. Ramaškienė.

Šiemet „Kino pavasario“ atidarymo ceremonija buvo kitokia – be būrio svečių, raudonojo kilimo ir filmo kino teatro ekrane – festivalis dėl visuotinio karantino persikėlė į namus, tad ceremonijos „svečiai“ atidaryme dalyvavo būdami namuose, o vakaro nuotraukas kėlė į socialinius tinklus. Festivalio direktorė atidarymo proga visus sveikino tiesioginėje „Kino pavasaris“ paskyroje vykusioje transliacijoje.

„Kaip ir kiekvienam, festivalio rengėjams ši situacija buvo keista, aš ją netgi pavadinčiau siurrealistiška, tačiau yra kaip yra. Paskelbus, kad festivalis vyks namuose, žmonės mus palaikė ir labai maloniai nuteikė. Labai pradžiugino ir tai, kad svečiai taip šmaikščiai ir smagiai priėmė mūsų pasiūlytą žaidimą.

Tikiuosi, kad tas pasiruošimas jiems palengvino psichologinę būseną šioje situacijoje, o festivalio filmai padės prasmingiau praleisti laiką ir iš esamos realybės nukels į kitokį pasaulį“, – portalui LRT.lt sako V. Ramaškienė.

Ji dėkinga savo komandai, už priimtus sprendimus ir tai, kad jų dėka festivalis įvyko. „Esu visiems dėkinga už darbus ir kūrybiškumą – šioje situacijoje nugalėjo jaunatviškas noras nepasiduoti sunkumams“, – įsitikinus festivalio vedlė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi