Veidai

2020.03.20 10:41

Netradicines vestuves prisimenant: kur tuokėsi Johnas Lennonas ir Yoko Ono

Kovo 20 d. 1969-aisiais susituokė dainininkas, grupės „The Beatles“ narys Johnas Lennonas ir japonų kilmės menininkė Yoko Ono. Pora susituokė Gibraltare.

Žymus muzikantas, dainų autorius, grupės „The Beatles“ narys, taikos aktyvistas Johnas Lennonas gimė 1940-ųjų spalio 9-ąją Liverpulyje, Jungtinėje Karalystėje. Dar būdamas 15-os subūrė pirmąją muzikantų grupę. 1957-aisiais J. Lennonas susipažino su Paulu McCartney ir pakvietė jį prisijungti prie grupės. Netrukus jiedu subūrė „The Beatles“.

Avangardo menininkė, taikos aktyvistė, muzikantė Yoko Ono gimė 1933-ųjų vasario 18-tą dieną Tokijuje, Japonijoje. Ji buvo viena iš Niujorko avangardinės scenos ir „Fluxus“ judėjimo dalyvių. Ji taip pat kuria performansus ir filmus.

Yoko Ono tapo pirmąja moterimi, priimta į filosofijos studijų programą Gakušujino universitete, Tokijuje. Tiesa, šių studijų nebaigė. Yoko Ono didelę gyvenimo dalį skyrė kovai už žmogaus teises – už tai menininkė yra gavusi daugybę apdovanojimų.

Johnas Lennonas ir Yoko Ono pirmą kartą susitiko 1966-ųjų lapkritį, kai menininkė ruošėsi vienoje Londono galerijoje atidaryti savo parodą „Nebaigti paveikslai ir objektai“. Tuo metu J. Lennonas vis dar buvo vedęs pirmąją žmoną Sintiją.

Vos išsiskyręs, J. Lennonas ėmė planuoti jungtuves su Yoko Ono. Jų planuose buvo vedybos kelte iš Britanijos į Prancūziją. Planus sutrukdė tai, kad Yoko Ono negalėjo gauti tam vizos. Vis dėlto porai pavyko susituokti per 10 minučių trukmės ceremoniją Gibraltare. Apie jų vestuves Lennonas sukūrė dainą „Johnno ir Yoko baladė“.

Medaus mėnesio planai taip pat nebuvo įprasti. Jaunavedžiai surengė taikos akciją ir paskutinę kovo savaitę praleido viename Amsterdamo viešbutyje, lovoje, apsupti žiniasklaidos bei žiūrovų. Vėliau žurnalui „Rolling Stone“ J. Lennonas teigė, kad nusprendę susituokti jie santuoką paskyrė taikai.

Drauge menininkai sukūrė ne vieną visame pasaulyje išgarsėjusį pasirodymą. 1980-ųjų gruodį J. Lennonas buvo nužudytas.