Veidai

2020.03.19 21:41

Lietuviai palaiko medikus: Andrius Tapinas pranešė, kad per 30 val. jiems paaukota per 200 tūkst. eurų

LRT.lt2020.03.19 21:41

Prieš porą dienų žurnalistas Andrius Tapinas ir „Laisvės TV“ pakvietė jungtis prie akcijos „Laikykitės, medikai!“, skirtos padėti jiems įsigyti darbo priemones, kurių trūksta pandemijos metu. Ketvirtadienio vakarą A. Tapinas savo feisbuko paskyroje pasidalijo informacija, kad vos per 30 valandų nuo akcijos pradžios jau paaukota per 200 tūkst. eurų.

Dar trečiadienį A. Tapinas pranešė, kad per pirmąsias šešias akcijos valandas paaukota daugiau kaip 76 000 eurų. „Tai yra visiškai neįtikėtinas, kosminis skaičius“, – tądien savo paskyroje rašė žurnalistas.

Ketvirtadienio vakarą jis pasidalijo atnaujinta informacija: „Šiandien vyko masyvus finansinių ir logistinių resursų sujungimas į vieningą frontą – čia prisijungė „Aukok.lt“ su 64 tūkst. eurų, Daina Bosas su 12 tūkst. eurų, dar kalbamės su kitomis organizacijomis. Tai reiškia, kad po truputį atsiranda galimybė daryti vos ne valstybinės apimties pirkimą, bet su geromis kainomis, greitu apsisukimu ir tenkinant medikų nurodytus poreikius.

Brėžiu tikslą bendromis pastangomis surinkti pusę milijono eurų. Bet čia svajonės, dabar svarbus kiekvienas euras“

Pasak žurnalisto, sudėliota ir tiekimo grandinė – bendrovė UPS pasirūpins transportu iš užsienio, bendrovė „Proversus“ – maksimaliai greitu išmuitinimu, bendrovė „Omniva“ pasirūpins logistika, „Aukok.lt“ – sandėliavimu ir išskirstymu.

„Didžiausias iššūkis suderinti tiekimo sąlygas. Atrodo, kad mūsiškiai derybininkai lenktyniauja su visu pasauliu ir dar su kai kuriais gudručiais vietoje. Nesakysiu tiksliai, kokioje stadijoje esame, bet dabar dega telefonai derybose su septyniais Kinijos tiekėjais, Izraeliu, Indija, Estija ir dar keliomis kitomis šalimis. Jeigu rytoj pavyksta susitarti, galima tikėtis gauti visą didžiąją siuntą per septynias-dešimt dienų.

Gydymo įstaigų poreikiai šiandien pylėsi visą dieną – ligoninės, poliklinikos, nedidelės privačios klinikos, globos namai, hospisai. Juos vertina mūsų ekspertai, bet ką ten vertinsi, kai regioninė ligoninė parašo – „trūksta visko, kaukes siuvamės marlines, dar turime du respiratorius“. Pilnai suformuoti 25 ligoninių poreikiai, kuriuos pradėsim tenkinti, kai jau turėsim priemones rankose, bet tuo pačiu mūsų tikslas pasirūpinti tomis įstaigomis, kurios valstybiniuose sąrašuose lieka pamirštos arba po brūkšniu“, – skelbiama A. Tapino įraše.

Projektas „Stiprūs kartu“ pradeda sisteminti ir surinkinėti, ką skiria fiziniai asmenys ir koordinuoja savanorius. „Čia mėginsim patenkinti mažiausią poreikį. Dabar esmė kuo greičiau baigti derybas su tiekėjais, nes skaitant ligoninių kreipimusis atrodo, kad bėgam per labai sparčiai lūžtantį ledą.

Ir ne – nekritikuosiu to, kaip/ką/jei daro ministerija ir valstybinės struktūros. Tikiuosi, kad ten viskas kažkada bus gerai. Taip pat ačiū visiems siūlantiems tiekėjų kontaktus, bet jų turime pakankamai", - rašo žurnalistas, patikinęs, kad nuolat dalinsis surinkta pinigų suma ir informacija, kur, kam ir ko yra nupirkta bei perduota.

Detalesnė informacija apie akciją ir kaip galima prisidėti – A. Tapino įraše.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt