Veidai

2020.03.19 11:24

10 Beatos Nicholson patarimų, kad per karantiną visiems pakaktų maisto, o piniginė neištuštėtų

LRT.lt 2020.03.19 11:24

Per karantiną išlaidos maistui sumažės ar šluojant parduotuvių lentynas ir kaupiant atsargas nutiks priešingai? Apie tai svarsto namie su šeima laiką leidžianti LRT TELEVIZIJOS laidų vedėja Beata Nicholson ir dalijasi patarimais, kaip pasiekti, kad maisto pakaktų visiems, o išlaidos jam būtų normalios.

„Labai įdomu bus mėnesio pabaigoje paskaičiuoti – ar sėdėjimas namie sutaupo, ar kaip tik išvirsta į valgymą non stop ir pirkimą non stop?? Pagal tai kokios tuščios lentynos ir kiek darbais apkrauti prekybos centrų darbuotojai panašu, kad besiruošdami (neaišku tiksliai kam...) ir šluodami lentynose viską iš eilės išleisim daugiau nei įprastai... Ir čia ne tik Lietuvoje. Per visą Europą ritasi ši banga“, – feisbuko grupėje „Pinigai ir reikalai“ rašo B. Nicholson.

Pasak jos, pavyzdžiui, britai raginami nepirkti daugiau nei reikia, pagalvoti apie kitus ir nekurti panikos.

„Tai ką gi daryti, kad maisto namie visiems pakaktų ir išlaidos būtų normalios?“ – klausia B. Nicholson ir dalijasi savo patarimais.

1. Atsidarykite sandėliukus, spinteles, šaldiklius, susiskaičiuokite maisto atsargas, kurias turite namie, ir pirmiausiai suplanuokite jų panaudojimą.

2. Susidarykite tikslų savaitės meniu ir jo laikykitės. Įtraukite į jį ne tik pusryčius, pietus ir vakarienę, bet ir lengvus užkandžius, saikingai saldumynų, geriausiai ilgai negendančių vaisių.

3.Į parduotuvę ar turgų eikite tik su sąrašu.

4. Nepersistenkite su birių produktų kiekiais – miltais, kruopomis, ankštiniais. Nors jų ir ilgas galiojimo laikas, dažniausiai jų neaplenkia maistinės kandys, tai daugiau nei mėnesiui į priekį tikrai nepirkite.

5. Neturėkite iliuzijų, kad staiga pakeisite mitybos įpročius .Jei nusipirksite 5 kg grikių, vien jais tikrai gyvi nebūsite!

6. Neperkraukite šaldiklio, nes ilgai ten stovintys produktai laikui bėgant tampa nebe tokie skanūs, o ir šaldiklį tampa sunkiau prižiūrėti.

7. Vietinės ūkininkų produkcijos tikrai užteks, o atviri turgūs saugesni nei parduotuvės, tad nepirkite daržovių daugiau nei mėnesiui, visada bus galima pasipildyti.

8. Suplanuokite savaitėje bent porą dienų, kai nevalgysite mėsos.

9. Atsisakykite receptų, kur reikia įmantrių ingredientų.

10. Kūrybiškai panaudokite likučius ir niekada nieko neišmeskit! Jei jau turite pilną šaldytuvą, pirma tikrinkite produktų galiojimo laiką, o tada jau nuspręskite, kas bus valgoma šiandien.

„Tikiu, kad dabartiniai apribojimai išmokys mus visus geriau planuoti ir labiau taupyti. Svarbu nepameskim galvos kaupdami atsargas, nes atsargos gali susikaupti ne tik šaldikliuose, bet ir ant klubų“, – šmaikščiai priminė B.Nicholson.

B. Nicholson receptų iš TV laidų „Beatos virtuvė“ galite rasti LRT Mediatekoje.