Naujienų srautas

Veidai2020.03.20 06:56

Iš Tailando sugrįžusiai Ievai Zasimauskaitei karantinas tapo proga imtis naujos veiklos

„Nors užsienyje teko išgirsti, kad Lietuva imasi per griežtų priemonių, aš įsitikinusi, kad visi reikalavimai yra pagrįsti ir teisingi. Lietuvoje jaučiuosi saugi“, – portalui LRT.lt sakė atlikėja Ieva Zasimauskaitė. Ji sako, kad karantinas skubantiems – proga sulėtinti tempą, o ji pati būdama namuose įgyvendino seną idėją – pradėjo kurti tinklaraštį.

Ieva dar vasario mėnesį susikrovė lagaminus ir leidosi į kelionę. „Tada dar Europa gyveno ramiai, Šiaurės Italijoje nebuvo paskelbtas karantino, o Lietuvoje nebuvo nė vieno patvirtinto koronaviruso atvejo.

Tačiau man bebūnant kelionėje, situacija gerokai pasikeitė, sužinojau apie atšauktus skrydžius, o kai kurie turimi bilietai buvo paskelbti negaliojančiais. Kai jau turėjau sugrįžti, Tailando oro uoste sužinojau, kad mano skrydis iš Rusijos į Lietuvą atšauktas. Stovėjau ir galvojau, kaip noriu namo, kur bus ramiau“, – pasakoja atlikėja.

Tailando oro uoste jai pavyko gauti bilietus į Rygą, iš kur pirmadienį ji parvažiavo į Lietuvą. „Dabar izoliuojuosi dviem savaitėms. Sveikintina, kad toks reikalavimas yra, nors užsienyje teko girdėti manančių, kad Lietuva imasi per griežtų priemonių.

Aš įsitikinusi, kad visi reikalavimai yra pagrįsti ir teisingi. Užsienyje nieko panašaus nemačiau. Tai dar viena iš priežasčių, kodėl taip norėjau grįžti į namus – Lietuvoje šiuo metu jaučiuosi saugiau. Esu tikra, kad visi, kurie gali, turi pasilikti namuose ir išlikti solidarūs“, – kalba Ieva.

Dėl karantino atšaukti koncertai, tad muzikantų laukia nelengvas išbandymas: „Kiek kalbėjome su kolegomis, laukia nelengvas laikotarpis, tačiau ir optimistiškai svarstėme, kad jam pasibaigus bus daug naujų dainų – turbūt visi skirs daugiau laiko savo kūrybai.

Ir šiaip, muzikantai, menininkai yra iš tų, kur visur bėga, lekia, savęs nepastebi, dabar visi turės galimybę atsisukti į save ir sąmoningai pažvelgti į savo veiklą. Duok dieve sveikatos visiems ir kad pasveiktų visi sergantys, tačiau tikiu, kad šis laikotarpis turi ir teigiamų pusių – daugiau laiko šeimai, progų neskubėti ir nebelėkti.“

Kadangi dabar turės dvi savaites laiko pabūti namuose, Ieva ėmėsi naujos veiklos – ji pristatė pirmąjį savo vaizdo tinklaraščio įrašą.

„Kaip dažnai būna, idėja yra, tačiau vis pritrūksta laiko jos įgyvendinimui, juk rašant tinklaraštį reikia ir pavadinimo, ir koncepcijos, ir pan. Taigi karantinas tapo proga įgyvendinti šį sumanymą. Tinklaraštį nutariau pavadinti „BEmakiažo“, nes jame noriu būti tokia, kokia esu. Be to, darau tai ne dėl sekėjų skaičiaus, mano tinklaraštis gali būti ir nišinis, man svarbu, kad žmonės, kuriems toks turinys yra reikalingas, galėtų jį pasiekti“, – sako Ieva.

Jos tinklaraštis bus apie maistą, jo ruošimą ir tai, ką savo gyvenime atlikėja pakeitė per pastaruosius šešerius – septynerius metus.

„Prieš kurį laiką pati buvau ganėtinai skeptiška vegetariškos mitybos atžvilgiu, nemėgau daržovių ir labai mėgau mėsą. Net kai buvau maža, nuėjus į restoraną visi valgydavo gruzdintas bulvytes, aš užsisakydavau karkos ir žirnių su spirgais. Valgydavau vien mėsą.

Mano požiūris pasikeitė prieš septynetą metų. Tuo metu mano aplinkoje atsirado žmonių, kurie pradėjo maitintis vegetariškai ir dalijosi savo įžvalgomis, netrukus ir pati perskaičiau knygą apie vegetarišką mitybą, kurioje aprašoma, vegetariškos mitybos nauda. Tai mane labai sudomino, o pradėjus medituoti, noras valgyti mėsą dingo natūraliai.

Manau, kad susiję ir tai, kad išmokau gaminti vegetariškus patiekalus. Iš pradžių net nežinojau, ką galima pasigaminti. Pastebėjau, kad su šia dilema susiduria ir daugiau žmonių – kai kurie man pasakojo, kad ir jie galbūt mėsą valgytų rečiau, jei žinotų, ką pasigaminti. Taigi būdama namuose galėsiu pasidalyti savo idėjomis su kitais“, – džiaugėsi Ieva.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi