Veidai

2020.03.18 15:28

COVID-19 užsikrėtusi prodiuserė: raumenų skausmus ir kaulų laužymą be nuskausminamųjų vargiai įveikčiau

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.03.18 15:28

Kovo 15 d. naujojo koronaviruso COVID-19 infekcija patvirtinta kino prodiuserei Justina Ragauskaitei. Šiuo metu ji gydoma Santaros klinikose. Apie savo sveikatą trečiadienį jį papasakojo LRT TELEVIZIJAI.

„Šiandien ir vakar dienos sunkiausios, nors daug kam atrodo, kad jei jau atsiguli į ligoninę, tai nuo to pirmo momento ir pradedi sveikti, ir viskas gerėja. Bet gydytojai mane informavo, kad apskritai pirmąsias 10 dienų tik ryškėja ir vystosi simptomatika ir tik po maždaug dešimties dienų galima pasakyti, kas yra koronavirusas kiekvienam iš pacientų, o tada yra aiškiau, kaip greitai ir kaip lengvai jį persergi“, – telefonu kalbėjo J. Ragauskaitė.

Žinios. Šeškinės poliklinikos šeimos gydytojai patvirtinta koronaviruso infekcija, ji priėmė iki 80 pacientų

Ji nerimauja, kad koronavirusas yra dar labai nepažįstamas, todėl informacijos vakuumas užpildomas mitais arba dezinformacija.

Kalbėdama apie savo sveikatos būklę J. Ragauskaitė pabrėžė, kad užsikrėtusieji koronavirusu jaučiasi labai skirtingai: „Girdime iš pavyzdžių, kad vieni apskritai nieko nejaučia, temperatūra siekia vos 37 su trupučiu ir toliau ramiai gyvena nieko nė neįtardami, kiti gauna komplikacijų, plaučių uždegimą, miršta, o yra tarpiniai simptomai, kaip greičiausiai yra mano atveju. Temperatūrą aš gan nežemą turėjau ir pagrindinis išskirtinis simptomas man nepasisekęs šitoj loterijoj – stiprūs, plešiantys raumenų skausmai ir kaulų laužymas. Tai simptomas, kurį realiai aš be nuskausminamųjų vargiai įveikčiau“.

Ligoninėje atsidūrusi J. Ragauskaitė sako, kad visam šitame chaose ir nežinomybėje medikų pastangos viršija lūkesčius. Nesuskaičiuojamai dažnai pas ją į palatą užsuka gydytojai – pasišnekėti, pamatuoti temperatūrą, paimti kraujo.

„Net jei yra kokių klaidų, turime būti pakantesni. Kaip koronavirusas nepažįstamas mums, taip jis dar nepažįstamas ir medikams. Įsivaizduokite, ką jie turi išgyventi, kai jie yra kaltinami dėl dalyko, su kuriuo jie patys dar pažindinasi“, – įsitikinusi J. Ragauskaitė.

J. Ragauskaitė prastai pasijuto po komandiruočių Barselonoje ir Paryžiuje, kur išvyko dar kovo 3 d., kai Ispanija ir Prancūzija dar nebuvo paskelbtos rizikos regionais.

Apie savo būklę J. Ragauskaitė antradienį vakare paskelbė atviroje feisbuko žinutėje:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.