Veidai

2015.09.30 09:49

Aukcione parduota pirmoji „The Beatles“ sutartis

ELTA2015.09.30 09:49

Aukcione Londone parduota sutartis, išjudinusi „The Beatles“ karjerą. Už dokumentą pirkėjas sumokėjo 365 tūkst. svarų (492 tūkst. eurų), pranešė „Sotheby`s“ aukcionų namai, kuriais remiasi agentūra AFP.  

Tai yra vienintelė rašytinė sutartis tarp keturių legendinės grupės narių Johno Lennono, George`o Harrisono, Paulo McCartney ir Ringo Starro.

Tarp sutartį pasirašiusiųjų yra ir grupės vadybininkas Brianas Epsteinas, kuris dažnai buvo vadinamas „penktuoju bitlu“. Kadangi P. McCartney ir G. Harrisonas tada nebuvo sulaukę 21-erių, sutartyje yra ir jų tėvų parašai. Dokumentas pasirašytas 1962 metų spalio 1-ąją, likus keturioms dienoms iki pirmojo „The Beatles“ singlo „Love Me Do“ pasirodymo.

Sutartyje įrašyta ir sąlyga, kad atlikėjai gali būti pašalinti iš grupės, jei „to pageidauja du ar daugiau jų“. Be to, sutartyje nurodyti B. Epsteino komisiniai.

Iš keturių grupės narių dabar gyvi likę tik du – P. McCartney ir R. Starras. G. Lennonas 1980-aisiais buvo nušautas, o G. Harrisonas 2001 metais mirė nuo vėžio. Vadybininkas B. Epsteinas 1967-aisiais mirė nuo perdozavimo.                         

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt