Veidai

2020.03.17 17:53

Balyje su šeima vis dar užstrigęs Edgaras Lubys: per dieną naujienos keičiasi šimtus kartų

LRT.lt 2020.03.17 17:53

Dainininkas ir dainų kūrėjas Edgaras Lubys su šeima įstrigo Balyje, kur išvyko prieš kelias savaites. Nors Lubių kelionės pradžioje Europos valstybėse dar nebuvo skelbiamas karantinas, sienos buvo atviros, per kelias savaites daug kas pasikeitė – šiuo metu E. Lubiui tenka spręsti rebusus, kaip sugrįžti namo.

Dar prieš porą dienų savo feisbuko paskyroje dainininkas Edgaras Lubys svarstė, ar nenutiks taip, kad su visa šeima liks įkalinti Balyje: „Ne pati blogiausia vieta karantinui, bet kaip žinia namie geriausia. Ir tokiais momentais kaip šis, kraujo balsas grįžti namo suintensyvėja.“

Portalui LRT.lt jis pasakojo, kad situacija miglota – neaišku, ar skrydžiai nebus atšaukti, o bilietų kainos labai išaugusios, kovo 25-ąją bus jau trisdešimt dienų, kai atlikėjas su šeima Balyje, po to norint pasilikti bus reikalinga viza.

Antradienį E. Lubys savo paskyroje pasidalijo ir atnaujinta informacija. Jis buvo nuvykęs į migracijos tarnybą Balio sostinėje. „Vizos negavome. Per dieną naujienos keičiasi atrodo šimtus kartų. Protas pašokinėja ir vėl nurimsta. Ačiū Dievui, esame sveiki ir laikomės kartu.

Taigi turime variantus: laukti likusią savaitę iki mums likusio bevizio režimo ir bandyti gauti emergency vizą, likti Balyje dar mėnesiui ir prabūti karantiną čia, kuris nebūtinai baigsis (galbūt bus pratęstas Lietuvoje).

Kovo 20 d yra skrydis su „Turkish Airlines“ per Stambulą už 4200 Eur mūsų šeimai (kol rašau šį įrašą kaina ir data jau gali būti kitos), kuris vėlgi nežinia ar nebus atšauktas ir ar nestrigtume Stambule. Juolab esame su dviem mažais vaikais ir ne itin norime rizikuoti sveikata maltis oro uoste, pildyti dokumentus, ar apskritai neišskristi iš Turkijos.

O jei atšauktų skrydį iš čia, tuomet būtume įšaldę dar ne mažą sumą pinigų su neaiškiu grąžinimo terminu. Dar galime bandyti spausti LOT avialinijas atšauktąjį skrydį nukelti, bet neįvykus skrydžiui antrą kartą mes nebeatgautume pinigų už neįvykusį skrydį“, – susidariusią situaciją rebusu vadino dainininkas.

„Laikykitės visi, likite namuose, bendraukite, vienykitės širdimis. Tokiais momentais mes kaip šalis kūrėme nepaprastai gražius istorinius momentus! Šis taip pat garantuotai bus istorijos vadovėliuose“, – savo įrašą užbaigė E. Lubys ir pridūrė svarstantis surengti tiesioginę savo koncerto feisbuke transliaciją.

LRT.lt primena, kad Čekija, Kipras, Danija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Slovakija ir Vengrija paskelbė, kad visiškai uždaro sienas užsieniečiams. Austrija ir dar kelios šalys taiko dalinį sienų uždarymą. Vokietija taip pat įstojo į dalinio uždarymo šalių gretas.

Pirmadienį Vokietija uždarė savo sienas su Austrija, Danija, Prancūzija, Liuksemburgu, o Slovėnija uždarė savo sieną su Italija. JAV paskelbė, kad į ankstesnį savo 26 draudžiamų ES šalių sąrašą įtraukė Airiją ir Britaniją.

Džibutis, Gana, Haitis, Kenija, Libija, Marokas, Serbija, Tanzanija ir Tunisas taip pat arba visiškai uždarė savo sienas, arba uždraudė skrydžius iš ES. Turkija uždarė sienas su 9 ES valstybių sienomis, o Rusija uždarė sienas su Lenkija ir Norvegija.

Šių priemonių imtasi po to, kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė Europą naujuoju pandemijos epicentru.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo