Veidai

2020.03.16 11:17

Dėl karantino atsisveikinimas su Nelly Paltiniene įvyks vėliau, nei buvo planuota

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.03.16 11:17

Šalyje įvestas karantinas keičia ir legendinės dainininkės Nelly Paltinienės laidotuvių planus – kovo mėnesį planuotas atsisveikinimas su atlikėja vyks jau pasibaigus karantinui, portalui LRT.lt sakė N. Paltinienės draugas, kunigas OFM Arūnas Peškaitis.

„Iš pradžių planuota su N. Paltiniene atsisveikinti kovo mėnesį, tačiau Lietuvoje įvestas karantinas keičia laidotuvių datą – ji kol kas nežinoma. Tikriausiai atsisveikinimas bus surengtas pasibaigus karantinui.

Kol kas į Lietuvą negali atvykti ir velionės vyras Arvydas Paltinas. Taigi laidotuvės bus surengtos kiek vėliau, o su Nelly galės atsisveikinti jos pažįstami, bičiuliai ir talento gerbėjai“, – patikina kunigas A. Peškaitis.

LRT.lt primena, kad vasario 29-ąją Anapilin iškeliavusi N. Paltinienė bus laidojama Vilniuje, Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Muzikinę karjerą N. Paltinienė pradėjo 1951-aisiais, Klaipėdoje, Ryšių darbuotojų profsąjungos ansamblyje, atliko filmų, operečių arijas, populiarias dainas.

Nuo 1961-ųjų dainavo vėliau vyru tapusio Arvydo Paltino ansamblyje „Kopų balsai“, sukūrė duetą su Eugenijumi Ivanausku.
Nuo 1982-ųjų N. Paltinienė gyveno Manheime, 1989-aisiais grįžo į Lietuvą, tęsė čia koncertinę karjerą. Nepriklausomybės metais ji su vyru gyveno ir Lietuvoje, ir Vokietijoje, nuolat Manheime daininikė gyveno pastaruosius ketverius metus.

Per savo ilgą muzikinę karjerą ji yra išleidusi keliasdešimt muzikinių albumų vinilinių plokštelių, garsajuosčiu, kompaktinių diskų pavidalu, garsiausi jos hitai – „Atleiski, mama“, „Tu ateik į pasimatymą“, „Tango“ ir kiti. Sovietmečiu ji taip pat dalyvavo daugelyje konkursų, festivalių.

Be kitų apdovanojimų, ji yra pelniusi Antano Šabaniausko premiją, apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi, apaštalinį palaiminimą jai yra suteikęs ir popiežius Benediktas XVI už tai, kad ji koncertus pradėdavo malda Švč. mergelei Marijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.