Veidai

2020.03.15 13:07

Iš Prancūzijos sugrįžusi Ugnė Siparė laikysis karantino, su žiūrovais sveikinsis balandį

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.03.15 13:07

Savaitgalį televizijos laidų vedėja, žurnalistė Ugnė Siparė su vyru Mariumi Sipariu sugrįžo iš Prancūzijos Alpių kurorto. Portalui LRT.lt Ugnė pasakoja, kad laikydamasi rekomendacijų, dvi savaites praleis namuose, o su televizijos žiūrovais vėl sveikinsis balandį. Anot pašnekovės, Prancūzijoje kol kas didelio nerimo nepastebėjo, tačiau Lietuvos oro uoste tvyro tam tikras chaosas.

Žurnalistė sako, kad, prieš kelionę ilgai svarstė, ar atidėti atostogas: „Tačiau tikrai sunku nuspėti, kaip keisis situacija, nes kaip matome dabar – padėtis visame pasaulyje blogėja ne dienomis, bet valandomis. Kai mes išvykome rizikingomis buvo paskelbtos vos kelios šalys – Kinija, Iranas, Singapūras ir tik Šiaurės Italijos regionai. Per savaitę rizkinga tapo beveik visa Europa.“

Tiesa, Ugnė ir Marius Prancūzijoje didelio nerimo nepastebėjo – nors jiedu nuolat sekė situaciją pasaulyje, gyvenimas kurorte, atrodo, tekėjo sava vaga: „Matėme, kaip atrodo parduotuvės – laisvai gali įsigyti ir dezinfekcinio skysčio ir kitų produktų, kurių kitose šalyse trūksta.“

Namo į Lietuvą pora grįžo per Lenkiją. Varšuvos oro uostas, anot pašnekovės, puikiai pasiruošęs padėčiai – vos nusileidus lėktuvui įlipo trys žmonės, kurie surinko anketas apie jų sveikatą ir greitai patikrino visų keleivių temperatūrą, viskas užtruko 10-15 min.

„Deja, nusileidus lėktuvui Vilniuje patekome į visišką chaosą. Mūsų valandą neišleido iš lėktuvo, kai jau patekom į oro uostą – užstrigom dar porai valandų su dar dviejų ar trijų lėktuvų keleiviais. Mūsų buvo prašoma pildyti kelias anketas, nors čia pat kiti darbuotojai jau sakė, kad anketos baigėsi.

Suprantama, kad esant tokiai situacijai gali kilti nesklandumų oro uoste, tačiau įkalinti keletą valandų kelis šimtus žmonių, tarp kurių ir mažamečiai vaikai, ir vyresnio amžiaus žmonės… Atrodo, per visą kelionę tai buvo vienintelė vieta, kur nepavyko laikytis jokių rekomendacijų dėl saugumo, apie kurį tiek daug šiandien kalbame“, – pastebi žurnalistė.

Ugnė ir Marius visos kelionės metu pasakoja laikęsi visų atsargumo priemonių – vengė masinių renginių, laikėsi atitinkamo atstumo nuo kitų žmonių, naudojo dezinfekcinį skystį bei antibakterines servetėles ir t.t.

„Manau būtina atskirti žmonėms du dalykus – racionalų saugumą ir chaotišką paniką, ko dabar labai trūksta. Aišku, dabar, kaip ir nuorodma visiems grįžusiems iš užsienio – izoliuosimės dvi savaites. Teko susidurti su įvairiomis reakcijomis – ir tokiais, kurie mano, kad izoliuotis yra kažkoks žygdarbis, ir tokiais, kurie skeptiškai į tai žiūri, bet aš manau, kad tai paprasčiausiai tai, ką dabar privalo būtinai daryti visi grįžę iš užsienio. Paprasčiausiai, reikia sekti atsakingų institucijų rekomendacijas, mažiau panikuoti, mažiau svaidytis kaltinimais, rūpintis savimi ir vieni kitais ir viskas bus gerai.

Sekmadienis dar tik pirma izoliacijos diena, nemanau, kad šis laikotarpis bus didelis išbandymas. Svarbiausia, kad per jį nepasireikštų jokių simptomų, o visa kita – lengvai įveikiama. Tikiuosi, visi tie šimtai žmonių, sugrįžusių iš užsienio, supranta būtinybę izoliuotis ir visi tai atsakingai darys. O dėl darbo, kaip suprantate, aš galimybės dirbti nuotoliniu būdu neturiu, taigi su laidos „Labas rytas, Lietuva“ žiūrovais susitiksime balandį“, – linkėdama visiems išlikti atsakingais ir sveikais portalui LRT.lt sako Ugnė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.