Veidai

2020.03.16 08:18

Gytis Ivanauskas rytą pradeda veikla, kurios nekenčia – bėgiojimu

Aktorius, šokėjas Gytis Ivanauskas LRT RADIJUI sako, kad šiuo metu jo rytas atrodo visai kitaip, nei atrodė prieš pusmetį, o geriausiai jį išbudina dalykas, kurio jis nekenčia – rytinis krosas. „Nekenčiu bėgioti, bet taip jau atsitiko, kad dabar nuo to „kaifuoju“, – sako G. Ivanauskas.

G. Ivanauskas pasakoja, jog dar prieš pusmetį jo rytas atrodė visai kitaip. Kadangi teko vaidinti daugelyje spektaklių, važinėti po gastroles, dažnai namo sugrįždavo tik paryčiais, todėl atsikelti 8 val. ryto jam atrodydavo neįmanoma.

„Dabar viskas apsivertė aukštyn kojomis. 8 val. ryto aš jau su būreliu bendraminčių bėgų krosą“, – sako G. Ivanauskas, rytais bėgantis 4 arba 6 kilometrų ilgio trasą.

Po jų ir prasideda aktoriaus diena. „O ji prasideda visiškai skirtingai, priklausomai nuo to, kokia veikla laukia, kokie artimiausi mano savaitės ar mėnesio planai“, – sako G. Ivanauskas.

Jeigu spėja, rytiniu kavos puodeliu aktorius pasimėgauja dar prieš mankštą, o jei ne, nukelia jį į pusryčius. „Prabėgus krosą būtinai pusryčiauju. Pusryčiauti arba einame su draugais į kavinę, arba grįžtu namo“, – apie ryto rutiną pasakoja G. Ivanauskas.

Beje, kurį laiką jis pasakoja nebegėręs kavos, nes jos tiesiog nebenorėjo, tačiau pastaruoju metu vėl sugrįžęs prie senų įpročių.

„Prieš kurį laiką organizmas natūraliai man pasakė „ne“, kava man pasidarė nebe taip skanu, kaip būdavo anksčiau. Dabar, matyt, kadangi reikalingas tonuso palaikymas, ypatingai prabėgus 4 ar 6 kilometrus, norisi save tam tonuse palaikyti. Tad taip, kava su pienu įeina į mano racioną“, – pasakoja G. Ivanauskas.

Aktorius sako, jog bėgiojimo jis nekentęs, tačiau šiuo metu pradėjo juo mėgautis. Beje, tai pats geriausias žadintuvas, tikina jis.

„Nori nenori, krosas išbudina geriausiai, kad ir koks miegantis beatsikeltum. Kartais guli lovoje ir galvoji, gal krosą praleisti, bet suimi save už rankų ir pamatai – iš tikrųjų, krosas viską sudėlioja į vietas, – kalba aktorius. – Nekenčiu bėgioti, bet taip jau atsitiko, kad dabar nuo to labai „kaifuoju“.

Paklaustas, ko palinkėtų kitiems, kad rytas būtų geras, G. Ivanauskas sako, jog svarbiausia dieną pradėti su šypsena.

„Nieko naujo nepasakysiu, bet palinkėčiau rytą pradėti su šypsena. O kaip ją susikurti, tai, man atrodo, kiekvieno individualus reikalas. Šypseną galima susikurti su mažyčiu šokolado gabalėliu“, – sako G. Ivanauskas.

Visas pokalbis – kovo 5 d. skambėjusios LRT RADIJO laidos „Ryto garsai“ įraše.